Skocz do zawartości
Gość Paweł Mikulski

Brak iskry

Rekomendowane odpowiedzi

witam.Dziś i mi uciekła iskra.Cewkę sprawdziłem i iskrzy.Więc to chyba aparat.Ale jak go wymienić?Znajomy pracuje na szrocie i jak dzwoniłem to mówił że mają od toledo 2.0.Tylko jak go podmienić żeby nic nie uszkodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega podłączył mi vaga i żednych błędów.Czy jak by był walnięty czujnik halla to by go pokazało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wyłaczonym silniku zawsze wywali ten błąd. Na zapalonym jesli jest okej to nie wywali błedu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mam go jak zapalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elektryk powiedział że padł komputer na 90% < ROZEBRAŁ GO i powiedział że było już coś lutowane w nim < ja nic nie lutowałem pewnie poprzedni właściciel nigdzie nie mogę znależć takiego kompa

<są ale inne a mojego nikt nie ma<jeszcze zapytam się w sklepie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Przyszedł czas w którym i mój Passat ma problem z iskrą. Wracając dziś z pracy samochód szarpnął, tak jakby się przydusił z braku paliwa bądź iskry było to jednorazowe i dalej jechał normalnie po jakimś kilometrze zgasł mi w czasie jazdy zjechałem kręcę, kręcę, benzyna, gaz i nic, wykręciłem świece, okazała się sucha a i iskry tez nie było no to holowanko podmianka cewki (jakaś firma CM, tylko to dostałem po południu w sobotę)

samochód odpalił jak gdyby nigdy nic. Pod wieczór wyjechałem w trasę po pewnym czasie identyczne szarpnięcie i za jakiś czas całkowity koniec (to samo co za pierwszym razem). Poradźcie coś Drodzy koledzy bo normalnie szału dostaje strach kupić następną żeby znów nie padła. Czy to wina kompa?? Kable, świece kopułka, palec byly jakiś czas temu wymieniane(Beru). Samochód jest mi na gwałt potrzebny bo nie ma czym dojeżdzać do roboty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wykręciłem świece, okazała się sucha a i iskry tez nie było

Sucha świeca bardziej świadczy o uszkodzeniu Halla w aparacie.

Hall nim zdechnie totalnie co jakiś czas jeszcze się budzi, cewka umiera śmiercią gwałtowną i totalną.

Dla pewności posłuchaj czy po próbie krecenia rozrusznikiem słychać z baku pracującą pompke przez około 1 sec. jeśli jej nie słychać to na bank Hall, jak słychać to cewka...

Edytowane przez lebow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręciłem dość długo wykręciłem świece i okazały się suche więc myśle wszystko jasne paliwa nie dostaje ale słucham i pompka się załącza za każdym razem poza tym na gazie też nie odpala więc wtedy sprawdziłem iskrę. Po wymianie cewki wszystko ustąpiło tylko cholerka na krótką chwilę, bo na nowej identyczny problem. Co może być przyczyną zabijania tych cewek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yśle wszystko jasne paliwa nie dostaje ale słucham i pompka się załącza za każdym razem

Oczywiście ..ale po przekręceniu na zapłon a przed uruchomieniem rozrusznika...a ja się pytam czy -PO- kręceniu rozrusznikiem słychać jeszcze przez chwilę pompkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego to nie zauważyłem wydaje mi się ze po kręceniu rozrusznikiem jej nie słychać ale pójdę jeszcze to sprawdzić

 

Jednak pompka chodzi jeszcze przez chwilę po kręceniu na dodatek czuć woń benzyny na zewnątrz samochodu

 

Sprawa się prawdopodobnie wyjaśniła. Kupiłem po prostu badziewny zamiennik cewki i stąd jej niemal błyskawiczna śmierć. Niestety jako że ceny nowych z porządnych firm odstraszają kupiłem dwie oryginalne używki no i jak na razie śmiga, drugą wrzuciłem do bagażnika na czarną godzinę

Edytowane przez marianos007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. W moim pasku nagle znikła iska. Wcześniej wszystko było ok, żadnych problemów z odpalaniem itd. Pompka paliwa włącza się jak przestanie się kręcić rozrusznikiem więc z tego co wyczytałem w postach wyżej odpada czujnik halla. Zauważyłem że podczas kręcenia rozrusznikiem na zegarach spada poziom paliwa, nie wiem czy to normalne zjawisko bo wcześniej nie zwracałem uwagi na to. Cewka była wymieniana rok temu. Zdjąłem przewód z aparatu,który idzie z cewki i włożyłem do niego świece ale iskry też nie było.

Ale.....zdziwiłem się gdy zobaczyłem ze iskra przeskakuje(nie zawsze ale pary razy się tak zdarzyło)w momencie przestania kręcenia rozrusznikiem....nie ogarniam co to może być.

Macie jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak kręcisz rozrusznikiem występuje duży spadek napięcia, dlatego paliwomierz delikatnie opada. Najpierw sprawdź bezpieczniki, jak mozesz to podłącz VAG, no i w końcu jak masz możliwość, to zamień cewkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś konkretne bezpieczniki sprawdzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy przez tą kostkę może też być taki problem,że nie zawsze po przekręceniu kluczyka włączy się rozrusznik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy przez tą kostkę może też być taki problem,że nie zawsze po przekręceniu kluczyka włączy się rozrusznik?
tak może tak być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak daje iskrę w momencie cofania kluczyka to prawdopodobnie kostka stacyjki.

 

Dzięki za podpowiedź. Po wymianie kostki od razu zapalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Nie mam już pomysłu na mojego Passka. Brak mu iskry, mimo ze już ma kilka nowych części...Kopułka z palcem(beru), Cewka (Beru), świece (NGK), przewody(zapomniałem nazwy) , Aparat zapłonowy z czujnikiem Halla... I nadal nie ma iskry.

 

Powiem jeszcze ze iskra zaginęła po jakimś czasie jak to wszystko było już wymienione. Nie mam pomysły co dalej robić.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony reg. pkt. 2.1.a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kostka stacyjki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności