Skocz do zawartości
mgboczna

xenony D3S czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

czy do zmiany żarników w B7 trzeba demontować zderzak i wyciągać lampy?

 

W B7 już pomyśleli i nie trzeba zdejmować zderzaka ani wyjmować całej lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pon demontuje i wysylam. Dam znac co i jak. Ale jestem pewny ze trzeba lampe rozciac. Zadnym otworem nic sie nie da zrobic ani wyjac.

Zderzak niestety trzeba bedzie poluzowac ale czy calkiem zdjac ? Dam znac... na pewno mocowania lampa ma tez wlasnie na dole w zderzaku.

 

Warto doplacac. Cool blue intense czy philips xtreme sa naprawde mocniejsze w nocy. I to o wiele.

 

Musze jednak przelozyc wysylke lamp na przyszly tydzien.

Auto mi potrzebne teraz...

 

W przyszlym tygodniu dojada do mnie osramy night breaker unlimited. Podobno mocniejszych xenonow swiat nie widzial.... Potestuje i dam znac.

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Operacja - regeneracja lamp udała się, co możesz powiedzieć o efektach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na etapie tropienia usterki związanej z nie doświetlaniem dynamicznym skrętu w prawo i na pewno trzeba zdjąć zderzak żeby zdemontować lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema potrzebuje lampe przód xenona z doświetlaniem zakretu o nr OEM 3c0941754k ma ktos chyba że pasują też o innym nr OEM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś miał podobny problem, zmieniłem zarniki na nowe d3s osram,  wcześniej siedziały Takie Same kupiłem u siebie w aso . Po zamontowaniu nowych światło źle się rozprasza . Tzn widać cieniei refleksy . Stare żarówki choć słabiej to idealnie rozpraszaly światło. 

O co chodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle osadzony palnik. Trzeba go poprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

próbowałem na milion sposobów poruszyćale mam wrażenie że coś urwę, wsadzam blokuje się w jednej pozycji i nic nie mogę wiecej zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak z wymianą? Jest dostęp, czy gimnastyka? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana to 3 minuty strona , problem jest teraz po wymianie . Jutro zakładam Stare i zobaczę czy to wina żarników,  dzisiaj próbowałem odcisnąć itp ale to nic nie daje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć może jakieś foto, jak to świeci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wyciągać reflektory i czyścić soczewce bo mnie to spać nie daje.  Mam już kolejne zarniki jest lepiej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba najlepszy temat, żeby spytać o wybór: stoję przed wymianą xenonów - prawy ostatnio w trasie zaczął przygasać na wybojach; na ścianie widać, że kolor światła z obu reflektorów mocno się rozjechał - jedno leci w żółto-turkusowy, drugi w fiolet - tak więc pytanie na wrzesień 2019: jakie D3S wybrać? kusi mnie philips x-treme vision gen2, do wyrwania najtaniej obecnie w sklepie za 500 / para w komputroniku; na stronie zdjęcie z ***y (kartonik 1gen dla wersji D2R), natomiast opis produktu (42403XV2C) się zgadza z D3S x-treme gen2, https://www.karen.pl/product/352495/philips-d3s-x-treme-vision-150-1szt-.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo (wiadomo, że przed zamówieniem dopytam mailowo sklep czy aby na pewno to produkt o jaki mi chodzi)

Większej inwestycji niż 500 nie przewiduję-dobra, 550 na takie philipsy od bestlook ujdą; A poza nymi to chyba tylko standardowe osramy mają sens? żadnych "ultra white" czy "blue" w ogóle nie rozważam - chodzi o ilość światła, temp barwowa w okolicach 4300K w zupełności mi pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana żarników jeszcze przede mną ale ja bez kombinacji wsadzę Orsam Xenarc Original

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeszcze temat-rzeka: u kogo kupić? mam pod nosem intercars z ceną 189 za osram xenarc original - na ceny można i narzekać, ale na legalność pochodzenia już nie. Jest na forum lub na allegro ktoś polecany od żarników? 

Mając jakąś gwarancję oryginalności to obecnie mam do wyboru: albo  philips xv z komputronik (nieznanej generacji, na razie głucha cisza po napisaniu maila z zapytaniem w poniedziałek) za 250pln albo właśnie xenarc z intercarsów za 189

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@czernobyl to cena za Osram dobra... widziałem nawet za około 250zł sztuka...

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena w stosunku do innych ofert całkiem - najtańszy sklep z allegro, w którym odważyłbym się kupić te osramy (motostacja_pl) ma je za 177/szt. W intercarsie da się jeszcze przycebulić na czteropak piwa niezbędny przy montażu - kupić przez planetplus i po odliczeniu cashbacku wyjdzie ~179/szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W motostacji kupuje czesci od lat... nie zawiodlem sie na nich

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja z raportem:

- dwupak osram xenarc D3S kupiony w motostacji, dostawa w 48h;

żarniki założone miesiąc temu, przejeżdżone szacunkowo kilkanaście godzin z włączonymi światłami mijania; świecą wyraźnie mocniej niż wywalone oryginalne xenarc'e, aczkolwiek na upartego jest kilka miejsc przed autem, gdzie światło nie rozkłada się w 100% idealnie, jakieś minimalne ciemniejsze smugi są ;) natomiast zarówno jadąc szybciej oraz z punktu obserwacyjnego (13 piętro, pod blokiem kawałek nieoświetlonego parkingu) wszystko wygląda bardzo dobrze - zarówno ilość jak i rozkład światła. Także xenarc D3S - bardzo dobry aftermarketowy zamiennik oryginału. Osobiście - 100% zadowolenia. 

ps. komputronik jeszcze nie zdążył mi napisać, czy mają x-vision 1gen czy 2gen :D 3 dni po złożeniu zapytania dostałem tylko odp z biura ogólnego, że pytanie skierowano do odpowiedniego działu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności