Skocz do zawartości
mgboczna

xenony D3S czy warto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wczoraj padł mi jeden xenon (okazało się ,że pękła ceramiczna rurka na druciku i jest przebicie - takie są moje podejrzenia bo stało się to nagle i nie było efektu "wypalania" ksenona) i stanąłem przed dylematem czy wymienić jeden czy komplet . Z poprzedniego Passata został mi jeden ale okazało się, że w B6 siedział D1S a w B7 jest D3S. Różnią się gniazdem:) A jeżeli już wymieniać komplet to czy kupić Philipsa czy Osrama. A jeżeli Philipsa to występują dwa rodzaje tzn.9285 301 244 - 4300K i 9285 355 301 - 4800K. I moje pytanie dotyczy właśnie tej różnicy - czy jest widoczna i czy warto kupić te drugie, które macie zamontowane ? Zdrowych, radosnych, spokojnych i rodzinnych świąt.

Edytowane przez mgboczna
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja we wszystkich autach montowałem palniki Osram. Jedynym wyjątkiem był B6, w którym zamontowałem Philipsa.

Z obu firm byłem zadowolony...

Temp 4300K i 4800K... ten drugi powinien być jeszcze bielszy. Kiedyś porównywałem palniki 4300K i 5000K i równica była znaczna.

 

Ogólnie wybrałbym tym razem 4800K. Firma? Wybierz tańszy :-) To i tak jeden pies, czy Philips czy Osram ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj aby upewnić się czy to na 100% padł xenon zamieniłem je miejscami i....... do dzisiaj świecą oba. Ten niby uszkodzony świeci trochę inną barwą ale świeci. Tak czy inaczej jestem na etapie poszukiwań i znalazłem OSRAMY XENARC COOL BLUE INTENSE za 305zł /szt. Czy to dobra cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz sobie w Alle drogo.... i kup od bestlook,

 

i masz pewnosc ze oryginały. jezdze od miesiąca na cool blue intense od nich.

 

i zawsze u nich kupowalem żarniki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cool blue intense polecam, w swoim byłym b6 miałęm i była mega różnica w porównaniu do zwykłej serii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zainstalowane te żarniki i jestem z nich zadowolony.W porównaniu ze zwykłymi żarnikami odcień światła jest bardziej niebieski natomiast zasięg ten sam.Polecam również sklep best-look.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szlag wie czemu u mnie z bliska taki obsrany kolor zoltawy.... A na poprzednich oryginalnych osramach - wysluzonych byl z bliska niebieski :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cool blue intense polecam, w swoim byłym b6 miałęm i była mega różnica w porównaniu do zwykłej serii

Widziałem, potwierdzam. Postawiliśmy koło siebie 3 pasztety na xenonie i te exWesa świeciły najmocniej. Krzysiu dobrze pamiętam że to jakieś montowane do meroli były?

Szlag wie czemu u mnie z bliska taki obsrany kolor zoltawy.... A na poprzednich oryginalnych osramach - wysluzonych byl z bliska niebieski :/
Kwestia temperatury światła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ta seria cool blue to pierwszy montaż w nowych mercedesach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamówione w Noworocznej promocji po 300zł/szt.

 

 

..... i zamontowane. Diametralna różnica.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi mówi, że u Weso byłoby taniej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
coś mi mówi, że u Weso byłoby taniej ...

 

niestety nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak swiecą z bliska ? Jak nie zolte to znaczy ze moje juz soczewy jakies wypalone....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak swiecą z bliska ?

 

Tak było (świecił już prawie na fioletowo):

 

55.jpg

 

a tak jest:

 

56.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co jest grane u mnie.... Ktory masz rok ? Ja mysle nad regeneracja soczewek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ktory masz rok ?

 

09.2012

 

Ja mysle nad regeneracja soczewek.

 

A żarniki masz takie:

 

1.jpg

Chodzi mi o tą niebieską rurkę

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no takie. Na bank mam oryginaly. Soczewki jakies mam juz chyba wypalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi przychodzi do głowy to podjechać do kogoś co ma B7 i podmienić żarniki u niego w lampie i zaobserwować różnice. Nie wiem jak zbudowany jest reflektor w B7 ale próbowałem w B6 czyścić soczewki i niestety z miernym skutkiem (ponoć trzeba było rozklejać lampę). I jak widać na poniższym zdjęciu nie będzie łatwo. Może w tej sytuacji lepiej będzie poszukać lamp z uwaloną przetwornicą i przełożyć elektronikę.

 

23.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysylam swoje do regeneracji / wyczyszcza soczewki a moje wielokrotnie juz polerowane szkla z zewnatrz naloza warstwe ochronna. Moze juz nie beda swiecic na zolto. Ale przypatrzylem sie na b7 obce... Wiekszosc ma tak jak ja. Ten kolor jest tragiczny. Wiec moze jednak nie mam tych cool blue intense.... Wyjme zarnik i obadam bo pudelka sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A żarniki masz takie:

 

attachment.php?attachmentid=139868&d=1451562971&thumb=1

Chodzi mi o tą niebieską rurkę

 

Bo chyba tylko cool blue je mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności