Skocz do zawartości
kaiteu

Czujnik temperatury zewnętrznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dołożyłem czujnik temperatury zewnętrznej do świeżo zamontowanego licznika 920 849 ponieważ climatronic nie dawał żadnego sygnału na licznik. I co się okazuje mam różnice temperatury miedzy climatroniciem a licznikiem około 1,5-2 stopnie czy może to być spowodowane długością przewodu? Oba czujniki w tym samym miejscu czujniki takie same (orginalne) z tym że jeden ma dłuższy przewód sygnałowy

Passat b5 1999r czujniki te z kabelkiem umiejscowione na dole chłodnicy.

 

Czy po prostu czujniki od fl miały juz inna "krzywą" temperatury i mój licznik źle czyta sygnał czujnika od 3b?

Edytowane przez kaiteu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jeden czujnik jest schowany gdzie jest filtr kabinowy i dlatego ma tam "cieplej" a ten drugi jest bezpośrednio na zewnątrz i dlatego jest ta różnica.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czujniki są w tym samym miejscu ponieważ sam montowałem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnik z climatronika liczy średnią tempetrature, a w liczniku bezpośrednio z czujnika. Zmień panel climatronika (koszt 20zl) i podepnij jak należy czyli mostkujesz dwa przewody przy climatroniku, dokładasz CAN i masz święty spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czujnik z climatronika liczy średnią tempetrature, a w liczniku bezpośrednio z czujnika. Zmień panel climatronika (koszt 20zl) i podepnij jak należy czyli mostkujesz dwa przewody przy climatroniku, dokładasz CAN i masz święty spokój.
climatronic mam z fl jak zrobilem mostek do czujnika temperatury to wywyalilo mi -9 stopni bo zmieniła się rezystancjia czujnika napisz mi to na chłopski rozum bo nie kumam o co ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz robić mostka tylko odpiąć przewód od czujnika i połączyć z kablem który idzie do licznika *wszystko jest przy climatroniku i wtedy wszystko bangla jak należy. Mój błąd w poprzednim poście.

 

46_1241561276.jpg

 

Wtyczka A pin 8 łączysz z Pin 1 wtyczki B (odpinasz, ucinasz od climatronika i łączysz ze sobą i tyle.

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem cie ale wtedy mam temperature tylko na liczniku a na climatronicu juz nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtesy panel musi byc od polifta, który bierze tempo po can z licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam panel od polifta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na wstępie chciałem się przywitać, jestem nowy na forum. Mam problem z czujnikiem temperatury zewnętrznej w B5 AFN. Przewody sprawdzone wszystko wygląda dobrze lecz jest problem z mierzoną temperaturą ( za niska). Stąd mam pytanie: czy ktoś wie gdzie kupić nowy czujnik temperatury zewnętrznej do B5? Do poliftów jest mnóstwo ale dla sprzed same używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem podobne różnice i mój passat miał 2 czujniki temperatury nie wiem dokładnie jak one są pospinane ale drugi czujnik znajduję się przy wentylatorze ja go po prostu wypiąłem z obiegu i po problemie temperatura się pokrywa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności