Skocz do zawartości
infoset

Kradzieże RNS

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

ostatnimi czasy nasilił się temat we Wrocławiu. Robią garaże, parkingi jak leci.

Policja tylko spisuje i ewidencjonuje - mają to w dupie a niektórych robią po kilka razy w ciągu miesiąca (!)

facet w PZU już się nudzi tym typem szkód - ma szablon

 

Jestem ciekawy czy komuś z Was udało się cokolwiek ustalić (nagrania z kamer, jakieś schematy działania, może komuś policja coś ustaliła?)

 

U mnie byli 0:00-1:00 garaż podziemny, szyba pasażera, najprawdopodobniej 2 osoby. Wcześniej byłem w centrum handlowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w firmowym CC w ciągu ostatnich dwóch lat poszły się wietrzyć 3szt RNS510. w pierwszych dwóch przypadkach na policję zostały przekazane nagrania z monitoringu i nic. ostatnim razem złodziej zostawił w samochodzie śrubokręt - żadnego nawet podejścia do próby ściągnięcia odcisków palców czy coś.

w Superbie II ukradli Columbusa, poucinali kable - wyszła szkoda całkowita :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Widać że jest dramat... Naprawdę są bezkarni.

Na monitoringu gęby były? Zawsze z tego samego miejsca wchodzą (jakiś parking) ?

 

u mnie też zostawili gadżet przy ucieczce ale g*** to dało naszej policji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

auto jest zaparkowane na prywatnej posesji - nagranie trwało ok 2 minuty - gość przeskakuje przez płot, podchodzi do auta i działa. od wybicia szyby do wyciągnięcia nawigacji mija jakieś 30sek.

 

postać zawsze w kapturze, widać jedynie tylko oczy, ewentualnie oczy i nos.

 

a to prawda, że numer seryjny radia jest tylko na samym urządzeniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba sobie nakladke zrobie z wydrukiem rcd i bede zostawiac w aucie slyszac co mowicie. Ostatnio we wro tez mi sie jeden kolo auta za blisko krecil to musialem z pracy wyjsc i pojsc "po cos" do samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
auto jest zaparkowane na prywatnej posesji - nagranie trwało ok 2 minuty - gość przeskakuje przez płot, podchodzi do auta i działa. od wybicia szyby do wyciągnięcia nawigacji mija jakieś 30sek.

 

postać zawsze w kapturze, widać jedynie tylko oczy, ewentualnie oczy i nos.

 

a to prawda, że numer seryjny radia jest tylko na samym urządzeniu?

jest na obudowie i w sofcie, ale to zaden problem

obudowy dorabiane nowe , nabijane nowe numer , numer seryjny w sofcie zmieniany , nawet takie których VW na oczy nie widział.

polowa takich Funkiel nówek z Aukcji - ze niby z Czech ..... he he ... i w kartonach , za pół darmo, bo w Czechach czy na Slowacjii lub nawet w DE , RNS-ów 510 mają tyle ją tyle co u nas sklepów Żabka i nikt juz tam nie kupuje , ..... więc bidoki musza po 2 tys nówki sprzedawac w PL i to z montarzem, zaden zdjęcia nie wysle, naklejki drukowane , wersja SW nie pokrywa się z datą produkcji itp .....

cóż ...zrobione pod "kowalkiego "

z Czech to moga miec co najwyzej panele przednie, a nie całe radia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Major pytałem o numer seryjny pod kątem zgłoszenia na policji numeru takowego radia.

ale skoro nie ma to większego znaczenia...

 

a teraz w CC kazałem zamontować jakiegoś blaupunkta :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Major pytałem o numer seryjny pod kątem zgłoszenia na policji numeru takowego radia.

ale skoro nie ma to większego znaczenia...

 

a teraz w CC kazałem zamontować jakiegoś blaupunkta :lol

amator tego nie brał, więc numer dla nich to pikus .

Zresztą, sami jesteśmy sobie winni.

Mi ukradli RNS-a w wakacja nad morzem ... facet z dochodzeniówki powiedział mi wprost - i gdzie Pan kupi teraz drugie ? - na pewno na aukcji za 1500-2000

 

PZU wypłaciło mi 7tys , nowa w ASO 14 tys ..... i jak tu kupic ?

Edytowane przez Major

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, ze PZU wypłaciło tylko 7000.

Trzeba było bezgotówkowo załatwić wraz z montażem w ASO:)

 

Mnie w okresie listopad grudzień- nie pamietam juz dokładnie ukradli RNS-e z audi b7.

Pod domem. Nikt nic nie widział.:)

Nie wiedziałem co mam no słuchałem ma tym tylko radia i parkowaniem auto pod chmurka...

Potem jak trzeba było dokupić nowe i poznałem cene tego to juz wiedziałem dlaczego ukradli i co miałem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy, ze PZU wypłaciło tylko 7000.

Trzeba było bezgotówkowo załatwić wraz z montażem w ASO:)

 

Koszt naprawy w ASO ~20k. Szkoda całkowita czyli do ASO nawet się nie jedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szkoda całkowita czyli do ASO nawet się nie jedzie.

niby dlaczego?

przy "całce" dostaniesz kasę na konto i możesz naprawiać auto w ASO, tego Ci nikt nie zabroni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jakaś możliwość zabezpieczenia radia przed kradzieżą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AutoCasco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AutoCasco

 

To mam, ale chodziło mi np. o jakieś oznaczenia specjalnymi pisakami pod UV, kolegi policjanta muszę podpytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mam, ale chodziło mi np. o jakieś oznaczenia specjalnymi pisakami pod UV, kolegi policjanta muszę podpytać...

 

Ale co to da ? Że złodziej nie wybije szyby i nie ukradnie ? I tak ukradnie i tak, tylko autocasco pozostaje lub alarm, że jak zbije szybę to chociaż syrena go odstraszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstraszy amatora. Kto wie co robi ten zrobi to w minute. Przerabiałem to dwa razy, w tym raz w centrum miasta ok g. 10 w roboczy dzień. Jedynie widział koleś który naprawiał pompę w parku obok miejsca kradzieży że jakiś koleś z dużym radiem pospiesznie się oddalał.

Zabezpieczyć? no możesz każdą śrubę na inny końcówkę śrubokręta. ale wtedy wlamywacz moze sie wkurzyć i będziesz miał wbity śrubokręt w navi albo pocięta tapicerę, zniszczoną konsole...

 

A wtedy jak masz AC to już może podejść pod szkodę całkowitą.

 

Mi za drugim razem gość z ASO kombinował tak z usuwaniem szkód żeby nie przekroczyło 70% wartości auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności