Skocz do zawartości
freeman67

Ciepłe powietrze z połowy nawiewów

Rekomendowane odpowiedzi

wg ETKi: 3C0819031A ale niech potwierdzi

dziękuje bardzo :)

 

 

Panowie niebawem będę wymieniał nagrzewnicę w warunkach dość chalupniczych. Czytając forum nikt nie odpowiedział kwestie na zakładanie węży od nowej nagrzewnicy. Czy wchodzą bez problemu czy trzeba luzowac śrubę na grodzi silnika. Dodatkowo chciałbym się dopytać jak wygląda sprawa z płynem chłodniczym. Domyślam się że cały należy spuścić ? Jeśli tak to jedynym miejscem według mnie jest korek od chłodnicy. Takie mam zaglostki i nie chce wylądować w bagnie jeśli już przetnie przewody od uszkodzonej nagrzewnicy a dalsza robota będzie niemożliwa. Może ktoś uprzejmy odpowiedzieć na moje pytania ?

Edytowane przez endriuxtr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis wymienialem nagrzewnice w swoim B6 zajelo mi to dwie godzinki spuszczalem caly plyn wezem co wchodzi na dole do chlodnicy. Jezeli chodzi o wlozenie nowej nagrzewnicy to odkrecalem srube przy scianie grodziowej ogolnie robota nie jest trudna tez sie tego bałem po wymianie super cieplo w całym aucie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzis wymienialem nagrzewnice w swoim B6 zajelo mi to dwie godzinki spuszczalem caly plyn wezem co wchodzi na dole do chlodnicy. Jezeli chodzi o wlozenie nowej nagrzewnicy to odkrecalem srube przy scianie grodziowej ogolnie robota nie jest trudna tez sie tego bałem po wymianie super cieplo w całym aucie

 

Rozumiem. A jak zlokalizowales ta śrubę . Trzeba coś demontować czy jak ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem. A jak zlokalizowales ta śrubę . Trzeba coś demontować czy jak ? :)

 

Wymiennik.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie pomiedzy rurkami wychodzacymi ze sciany grodziowej kluczyk 5.5 ja sciagnelem weze i byl lepszy dostęp ale nie jest konieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[ATTACH=CONFIG]151069[/ATTACH]

 

Czyli patrząc z tego rysunku wymontowujac nawiew na nogi mam dostęp do tej śruby. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. To jest widok od strony silnika , ściana grodziowa , zasilanie i powrót nagrzewnicy w komorze silnika.Kumasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie. To jest widok od strony silnika , ściana grodziowa , zasilanie i powrót nagrzewnicy w komorze silnika.Kumasz ?

no spoko jakoś się do niej dobiorę mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no spoko jakoś się do niej dobiorę mam nadzieje.

 

No to lux.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nagrzewnica wymieniona na używkę, bo nowa po napełnieniu zaczęła lecieć a była sobota auto rozebrane i tylko taka była dostępna. Teraz po ustawieniu 21 stopni na auto powietrze leci wszędzie takie samo, po włączeniu na szybę z lewej gorące a z prawej letnie, także po ustawieniu wyższej temperatury i większej szybkości wentylatora na nawiewy lewa gorąca prawa letnia.

Co tu jeszcze może być nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nagrzewnica wymieniona na używkę

:wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowa po napełnieniu zaczęła lecieć

 

:rozpacz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nagrzewnica wymieniona na używkę, bo nowa po napełnieniu zaczęła lecieć a była sobota auto rozebrane i tylko taka była dostępna. Teraz po ustawieniu 21 stopni na auto powietrze leci wszędzie takie samo, po włączeniu na szybę z lewej gorące a z prawej letnie, także po ustawieniu wyższej temperatury i większej szybkości wentylatora na nawiewy lewa gorąca prawa letnia.

Co tu jeszcze może być nie tak.

 

Czyżby znowu wymiana na nową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nagrzewnica wymieniona na używkę, bo nowa po napełnieniu zaczęła lecieć a była sobota auto rozebrane i tylko taka była dostępna. Teraz po ustawieniu 21 stopni na auto powietrze leci wszędzie takie samo, po włączeniu na szybę z lewej gorące a z prawej letnie, także po ustawieniu wyższej temperatury i większej szybkości wentylatora na nawiewy lewa gorąca prawa letnia.

Co tu jeszcze może być nie tak.

 

wymiennik do ponownej wymiany :glaszcze

Przy dobrze zagrzanym motorze przy ustawieniu temp na maksa i małej predkości nawiewu po dołożeniu palców do kratki powinno aż parzyć w opuszki :) wtedy ogrzewania działa prawidłowo :sorry

Edytowane przez dee_jay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności