Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W CC 2.0 150 mam ten sam silnik co wy? Tez macie po cipie biede ponizej 2000 rpm czy tuner przesadzil z rezerwa? Wykres do 2000 prawie identyczny jak seria a potem dopiero roznica plus okolo 30-35%. Dostosowane do mnie o tyle, ze chcialem miec tez dobre przyspieszenie powyzej 4500 i tak jest, a wiekszosc tunerow zlewa zakres powyzej 4300-4400 a ja mam przy 4900 prawie 2x (dokladnie 70%) wiecej mocy jak seria i to czuc jak auto idzie do odciecia prawie jak benzyna. Lubie wysoobrotowe silniki ale tutaj na I i II biegu jest problem taki, ze przyrost jest zbyt gwaltowny wiec chcialbym albo poprawic 1700-2100, albo jak tak ma byc to obciac 2100-2400/2500 zeby nie bylo podwojenia momentu praktycznie w jednej chwili. Teraz w sumie nie wiem czy meczyc tunera o lepszy niski zakres czy o gorszy zajres 2100-2500 a moze cos jest spieprzone? Jak mialem 1.6 tdi 120 to szedl do 5400, warto moze w 2.0 tdi prosic zeby tuner przesunal odcinke na te 5400 albo 5600 czy ile tam tdi zniesie? Mam odcinke przy 5100, czy nie jest to za nisko jak na silnik po cipie?

Edytowane przez fury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli dobrze pamiętam to Pakiet Sport obniża zawias o 15mm, a DCC o 10mm względem standardowego.

Czy jakies oznaczenie sprezyn z tego pakietu mozesz zorganizowac?

 

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tak to niebardzo, ale spróbuj poszukać w etce dla wersji BiTDI albo 2.0 TSI one w standardzie miały DCC więc sprężyny które tam będą będą miały odpowiednie numery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że szukałem wykresów TDI 150 PS DSG po chipie zamieszczam swoje wyniki.

Teraz mogę potwierdzić że jakoś to jedzie :) i start/stop nie działa

Pasat_chip.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł.. skrzynia wytrzymuje taki moment ? Masz tam dq250 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Inferno
Jako że szukałem wykresów TDI 150 PS DSG po chipie zamieszczam swoje wyniki.

Teraz mogę potwierdzić że jakoś to jedzie :) i start/stop nie działa

[ATTACH=CONFIG]152411[/ATTACH]

 

Ponad 20% przyrostu to już mocno odczuwalne w tym przedziale mocy.

Ale seryjnie tez miał sporo 165 zamiast 150!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łoł.. skrzynia wytrzymuje taki moment ? Masz tam dq250 ?

 

DQ250 montowane jest zarówno w TDI 150 jak i 190KM - które fabrycznie ma 400Nm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak DQ250 .

Tuner zapytany o moment odpowiedział iż 190 z tą skrzynią robi na 230 KM i 480 Nm i nic się nie dzieje.

Zmiana naprawdę jest odczuwalna.

Dzisiaj na Południowej obwodnicy wypróbowałem i naprawdę idzie porządnie.Właśnie przy autostradowych prędkościach widać różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dołączyłem na forum dzisiaj.

Szukałem w tym wątku i jak na razie nikt się nie chwali box'em i osiągami do BiTurbo 240 TDI.

Czy nie znalazłem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jako że szukałem wykresów TDI 150 PS DSG po chipie zamieszczam swoje wyniki.

Teraz mogę potwierdzić że jakoś to jedzie :) i start/stop nie działa

[ATTACH=CONFIG]152411[/ATTACH]

 

Masz chipa na "sztywno" czy jakiegoś boxa, którego można w każdej chwili wyciągnąć?

 

Jeżeli to nie tajemnica to jak to cenowo wygląda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz chipa na "sztywno" czy jakiegoś boxa, którego można w każdej chwili wyciągnąć?

 

Jeżeli to nie tajemnica to jak to cenowo wygląda?

Chip na "sztywno " :) nie uznaję boxów. Zresztą modyfikowany był również sterownik skrzyni (ciśnienia na sprzegłach DSG), wyłaczony start stop.

Cena negocjowana z FV -nie będę pisał na forum.

Kontakt jest na wykresie, można poznać cenę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja bardzo chętnie bym się dowiedział czy może ktoś z was ma tego Chip Boxa? Szukam na necie i jakoś nie za dużo można o tym poczytać. Ja się nad tym zastanawiam ponieważ nie chce stracić gwarancji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz chipa na "sztywno" czy jakiegoś boxa, którego można w każdej chwili wyciągnąć?

 

Jeżeli to nie tajemnica to jak to cenowo wygląda?

 

Podpinam się pod pytanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja też, interesuje mnie:

1. Podniesienie mocy, podniesienie momentu obrotowego.

2. Zmiana ciśnienia na sprzęgłach w skrzyni DSG.

3. A także bardzo ważne, zmiana minimalnych obrotów na konkretnych biegach, tak aby auto nie jeździło na niskich obrotach około 1100 obr/min, tylko aby te obroty minimalne były jednak mimo wszystko wyższe, by silnik nie drgał na niskich obrotach jadąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
koledzy a ja bardzo chętnie bym się dowiedział czy może ktoś z was ma tego Chip Boxa? Szukam na necie i jakoś nie za dużo można o tym poczytać. Ja się nad tym zastanawiam ponieważ nie chce stracić gwarancji

 

Ja wstępnie podpytywałem o box do wersji 280 tutaj i usłyszałem jak dobrze pamiętam 3000 brutto z hamownią.

 

Jest też jak się wydaje tańsza alternatywa tutaj. Nie dzwoniłem a cena na stronie jest 1800 + 250 za sterowanie z telefonu.

 

W 44 tuning sterowania z komórki nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej to nie moje auto po zabiegu, ale i tak warte grzechu obejrzenia :)

 

Bi-Tdi po "zastrzyku"

[video=youtube;-HKeT-LpzcY]

oraz po poprawce z jazdy

[video=youtube;Z0-0UyyWvT8]

Edytowane przez jopstons

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bi-Tdi po "zastrzyku"

[video=youtube;-HKeT-LpzcY]

oraz po poprawce z jazdy

[video=youtube;Z0-0UyyWvT8]

 

Robiłeś Box'a czy program ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od tygodnia boxa racechip pro 2 i naprawdę czuć różnicę, jak na 6 biegu autko mi słabo szło, praktycznie w ogóle to idzie teraz bez problemu i jestem bardzo zadowolony. Na razie zrobiłem na boxie jakieś 2tys. km i zero problemów tylko dwa razy miałem wypalanie dpf i podpiąłem samochód pod vcds i filtr jest praktycznie czysty. Podobno ten typ tak ma z dpf że ma takie okresy z częstszym wypalaniem filtra cząstek stałych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam od tygodnia boxa racechip pro 2 i naprawdę czuć różnicę, jak na 6 biegu autko mi słabo szło, praktycznie w ogóle to idzie teraz bez problemu i jestem bardzo zadowolony. Na razie zrobiłem na boxie jakieś 2tys. km i zero problemów tylko dwa razy miałem wypalanie dpf i podpiąłem samochód pod vcds i filtr jest praktycznie czysty. Podobno ten typ tak ma z dpf że ma takie okresy z częstszym wypalaniem filtra cząstek stałych.

 

Czy masz jakieś wydruki z hamowni ?

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam, hamował będę dopiero pod koniec lipca bo teraz jestem w Irlandii a tutaj jest zbyt duży koszt takiej imprezy :) ale naprawdę jestem miło zaskoczony osiągami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności