Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Zazdraszczam. Mam od paru godzin box i wynikowo jest 203 km i 439 Nm. Trochę zniechęcająca była seria (179 km i 395 Nm). Czyli przyrosty względne umiarkowanie dobre. Kształt wykresu w serii i z boxem w zasadzie identyczny z przesunięciem maksimow o plus 50 rpm.

Wrażenia oczywiście na plus, ale d..y nie urywa (oczywiście trakcja, jak u kolegi). Tyle ze ośką jest lżejsza i przy wyższych prędkościach przyspieszenie jest juz naprawdę dobre. A ze startu? No cóż. Ja juz mam siwe włosy...

 

Chciałbym zapytać czy nie ma obawy o to, że skrzynia wytrzyma taki przyrost momentu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym zapytać czy nie ma obawy o to, że skrzynia wytrzyma taki przyrost momentu?

No cóż, jestem w nieco innej sytuacji niż Kolega: mam najprostsza możliwa wersje: manual i bez 4x4. Zatem ani dsg ani haldex nie maja szans ucierpieć. Natomiast zwróć uwagę, ze przyrost momentu nie jest jakiś szaleńczy. Box był "strojony" ( trochę to stwierdzenie na wyrost) u renomowanego tunera. Z doświadczeniem. I na to liczę, ze jednak sie nie ukręci... Polecam tylko takich a nie Mr Nobody z allegro.

W poprzednim autku dokładałem box oryginalnego tunera (to było Hartge do BMW). W cenie było zawarte ubezpiecznie, gdyby coś, gdzieś... Przy czym cena to tak razy 3. Nie dane mi było sprawdzić w praktyce jak to ubezpieczenie działa - zrobiłem 100k km i nic sie nie chciało stać (automat z xdrive). Coś tam podobno mieliby wymieniać na ich koszt etc. Tyle tylko, ze zdaje sie ze Hartge wziął i zbankrutował niedawno. Tak wiec całe to ubezpiecznie to do d.... Indywidualna decyzja zatem. Może i hazardowa. Ale chyba bez przesady z tym hazardem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim moim aucie (Insignia w automacie) miałem program z 160 KM 350 Nm na 205 KM i 430Nm.

Program był robiony u renomowanego tunera, strojony na hamowni obciążeniowej. Zrobiłem ponad 60kkm i nie było kłopotów.

Nie mam doświadczenia z boxami. Program podobno lepszy jest bo jest robiony pod dany egzemplarz. Oznacza jednak koniec gwarancji.

Czy Twój box można odłączyć "bez śladu" przed serwisem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ostatnim moim aucie (Insignia w automacie) miałem program z 160 KM 350 Nm na 205 KM i 430Nm.

Program był robiony u renomowanego tunera, strojony na hamowni obciążeniowej. Zrobiłem ponad 60kkm i nie było kłopotów.

Nie mam doświadczenia z boxami. Program podobno lepszy jest bo jest robiony pod dany egzemplarz. Oznacza jednak koniec gwarancji.

Czy Twój box można odłączyć "bez śladu" przed serwisem?

 

Mój tak. Juz odwiedziłem serwis box został w domu. I cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz podać u kogo robiłeś boxa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Możesz podać u kogo robiłeś boxa?

VTG w Warszawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was próbował już coś modyfikować w temacie Audio ? Albo czy polecacie jakąś dobrą firmę ze Śląska, która wykona taką instalację razem z wygłuszeniem drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, czy ktoś z Was próbował już coś modyfikować w temacie Audio ? Albo czy polecacie jakąś dobrą firmę ze Śląska, która wykona taką instalację razem z wygłuszeniem drzwi ?

 

 

Mam seryjne audio. Chciałem zakupic Dynaudio, ale doszly mnie glosy, ze najlepiej bedzie dobrac wzmacniacz i subwoofer z dynaudio, a kazdy jeden glosnik wymienic na JBLa. Bede podchodził do tematu, poki co chce zrobic program, odblokować video im motion i biore sie za audio :marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
... doszly mnie glosy, ze najlepiej bedzie dobrac wzmacniacz i subwoofer z dynaudio, a kazdy jeden glosnik wymienic na JBLa...

O ja p....... Kto Ci doradził takie akustyczne sado-maso? :sciana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że problem w tym, że nie wiadomo jak podłączyć wzmacniacz po Discover Pro i dać mocniejszy sygnał na głośniki w drzwiach.

Stąd pewnie chęć wymiany samych głośników w drzwiach. A subwoofer + wzmacniacz możne bez problemu podłączyć.

 

Tylko mam pytanie czy dział "Tuning" jest odpowiedni do takich tematów o Audio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardziej mi chodziło o głośniki i sub. Mocniejszy i lepiej brzmiący wzmacniacz można podłączyć przez dobrej jakości konwerter High-Low lub wybrać taki model, który ma już wbudowane wejście dla takiego sygnału. Oczywiście, każde takie dodatkowe urządzeniu wprowadza pewną stratę jakości sygnału, ale myślę, że można to pominąć przy tej klasie radia/CD jaką prezentuje DP. Tym bardziej, że większość i tak używa muzy w skompresowanych formatach, czyli już na własne życzenie wykastrowanej z wysokiej jakości u samego źródła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tematem. Siedziałem dzisiaj w salonie w nowym Audi RS3 Sportback. Dostałem kluczyki i uskuteczniłem przegazówkę w trybie dynamic (w salonie oczywiście) ... Minęły już 2 godziny, a dalej mam miękkie nogi..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Minęły już 2 godziny, a dalej mam miękkie nogi..

 

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowity dźwięk ... jak odpuszczasz gaz to strzela jak w sylwestra ... niesamowite przeżycie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zdradź jeszcze proszę koszt. Muszę coś w moim 150km zrobić bo brakuje mi przy wyprzedzaniu głownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś już może robił coś z 150 km DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No cóż, jestem w nieco innej sytuacji niż Kolega: mam najprostsza możliwa wersje: manual i bez 4x4. Zatem ani dsg ani haldex nie maja szans ucierpieć. Natomiast zwróć uwagę, ze przyrost momentu nie jest jakiś szaleńczy. Box był "strojony" ( trochę to stwierdzenie na wyrost) u renomowanego tunera. Z doświadczeniem. I na to liczę, ze jednak sie nie ukręci... Polecam tylko takich a nie Mr Nobody z allegro.

W poprzednim autku dokładałem box oryginalnego tunera (to było Hartge do BMW). W cenie było zawarte ubezpiecznie, gdyby coś, gdzieś... Przy czym cena to tak razy 3. Nie dane mi było sprawdzić w praktyce jak to ubezpieczenie działa - zrobiłem 100k km i nic sie nie chciało stać (automat z xdrive). Coś tam podobno mieliby wymieniać na ich koszt etc. Tyle tylko, ze zdaje sie ze Hartge wziął i zbankrutował niedawno. Tak wiec całe to ubezpiecznie to do d.... Indywidualna decyzja zatem. Może i hazardowa. Ale chyba bez przesady z tym hazardem :)

 

a tu coś w temacie dużego momentu : http://www.cpa-chiptuning.de/en/chiptuning-VW-Passat-B8-2-0-TDI-SCR-BlueMotion-Technology/motortuning_2728.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy spotkaliście się kiedyś z takim "cudem"?:OBD2 Plug and Drive OBDII More Power Torque Tuning Box for Benzine Car OS

 

http://www.ebay.de/itm/111951192692?_trksid=p2060353.m1438.l2649&var=410896403195&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT$_57.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przeczytałeś że nie wysyłają do polski ...:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie, Polska jest wykluczona, jak i wiekszosc europy, dziwne to troche:)

Edytowane przez paolokos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności