Skocz do zawartości
przemek1975

Śrubka od sprzęgła kompresora

Rekomendowane odpowiedzi

Nie jest trudno. Wszystko jest tu napisane jak sobie z tym poradzić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wkręciłem nową śrubę jest to m6, i teraz pytanie nie mam w układzie gazu ale jak włączyłem silnik to widać że główka śruby się kręci ale zaczęło coś lekko stukać na jałowym biegu jak dodam obrotów to nie ma tego, czy to ma związek ze coś w kompresorze bije? Czy to napewno nie to i żeby sprawdzić czy działa to podjechać żeby nabili gazu i sprawdzili co się dzieje? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radzę jeździć bez nabitej instalacji bo jeśli oprócz braku gazu nie ma też oleju w kompresorze to będziesz potrzebował nie tylko nowej śrubki... 

Te kompresory kręcą się cały czas - nawet jak wyłączysz klimę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olej mam bo jak byłem w serwisie wcześniej to mówili że olej jest nawet z jakiegoś powodu za dużo a był też gaz ale kazałem im wypompować, bo myślałem że będę kompresor wymieniał. Ale z innej beczki dojechałem do pracy i sprawdziłem łepek śrubki już się nie kręci, jest podobno coś na zasadzie kleju który się daje na gwint żeby się nie odkręcało ale wtedy to już nawet jak coś będzie nie tak to już nie wymienię sprzęgła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zdejmij to sprzęgło i sprawdź stan wielowypustu. Pewnie jest tam całkiem gładko. Ta śrubka ma tylko dociskać tarczę sprzęgła do wału, a nie przenosić moment napędowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną usterkę, śruba wykręciła się przez co nie działał kompresor i analogiczne klima. W moim przypadku zostało wymienione kompletne sprzegiełko ponieważ po odkręceniu frezy  zostały zjechane. Dodam, że mechanik podczas wymiany miał spory problem z odkręceniem samej śruby... Kompresor delphi, zdjęcia z wątku potwierdzają wadę fabryczną kompresora. 
B6 2.0 TDI CR 09r. 110k przebieg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję nTomek za radę, rzeczywiście sprzęgło było bez frezów, wymienilem na nowe, nabiłem super działa ale dzisiaj po tygodniu chcem załączyć i nic gorąco, sprawdziłem kompem żadnych błędów ciśnienie pokazuje 8 barów, obciążenie na kompresorze jest przy włączonym silniku. Co tym razem nie działa jeśli przez tydzień działało. Macie panowie jakiś pomysł? W warsztacie sprawdzili nie było wycieków zresztą pokazywało by że mało czynnika. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można wykluczyć ponownego uszkodzenia gniazda sprzęgła, jeśli wielowypust na wale też jest zjechany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie , teraz mi przytrafił się problem z kompresorem . Po włączeniu klimatyzacji był pisk przez kilka kilometrów i klimatyzacja przestała działać . Widać wystającą śrubkę ale nie można jej wkręcić , obraca się .Od czego zacząć :)

325FC9EB-A7D0-45F8-8DCA-29FF00DAF71C.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się dzieje z tą śrubko czy trzeba dać ją później na klej czy normalnie się wkręca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z kompresorem Delphi, wymieniłem sprzęgło z kołem pasowym i nowym łożyskiem  bo faktycznie był frez zjechany do zera. Po zamian pojawił się szum jakby obcieranie które słychać wewnątrz kabiny na postoju po łączeniu klimy lekko ustaje. wcześniej też ten szum był dopiero jak całkowicie ten wieloklin się wyrobił i chodziło tylko na łożysku było ok. czy sprężarka do wymiany? załączać chyba sią załącza bo czuć opór ale za niska temperatura nadzorze by stwierdzić czy chłodzi. Jak bym. miał wymienić to znalazłem dwa modele Denso i Delphi. oznaczenie mojej sprężarki to 5n0 820 803E.

https://allegro.pl/oferta/denso-sprezarka-klimatyzacji-vw-passat-b6-b7-cc-11077788823

https://allegro.pl/oferta/delphi-kompresor-klimatyzacji-vw-golf-v-vi-vii-9418987590

 

W dniu 8.04.2022 o 14:18, Luk1981 napisał:

A co się dzieje z tą śrubko czy trzeba dać ją później na klej czy normalnie się wkręca ?

normalnie wkręciśz 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kiedys znowu się odkręci? Jezeli nigdy mi się nie odkręciła, wystarczy sprawdzać i pilnować aby była dokręcona o wszystko będzie ok?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno miałem taki problem u siebie. W tarczy sprzęgła sprężarki nie było śladu po frezach. Nie przykręcaj środkowej śruby tylko wymień na nową tarczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ta tarcza sprzegla będzie pasowało do tego kompresora?

Screenshot_20220522-133455_Gallery.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej będzie jak zdemontujesz uszkodzoną tarczkę sprzęgła kompresora i kupisz taka samą w sklepie motoryzacyjnym. W mim przypadku dwa razy jeździłem do sklepu wymieniać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.04.2022 o 14:54, kowalix80 napisał:

Witam mam problem z kompresorem Delphi, wymieniłem sprzęgło z kołem pasowym i nowym łożyskiem  bo faktycznie był frez zjechany do zera. Po zamian pojawił się szum jakby obcieranie które słychać wewnątrz kabiny na postoju po łączeniu klimy lekko ustaje. wcześniej też ten szum był dopiero jak całkowicie ten wieloklin się wyrobił i chodziło tylko na łożysku było ok. czy sprężarka do wymiany? załączać chyba sią załącza bo czuć opór ale za niska temperatura nadzorze by stwierdzić czy chłodzi. Jak bym. miał wymienić to znalazłem dwa modele Denso i Delphi. oznaczenie mojej sprężarki to 5n0 820 803E.

https://allegro.pl/oferta/denso-sprezarka-klimatyzacji-vw-passat-b6-b7-cc-11077788823

https://allegro.pl/oferta/delphi-kompresor-klimatyzacji-vw-golf-v-vi-vii-9418987590

 

normalnie wkręciśz 

Witam 

Mam ten sam szum od 2 lat po wymianie sprzęgła. Czy u Ciebie problem w jakiś sposób został rozwiązany ?

Nawet myślałem żeby profilaktycznie wymienić łożysko ale widzę że problem leży gdzie indziej. 

I tak samo jak u ciebie dopiero ten szum pojawił się po wymianie na nową tarczę sprzęgła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też zerwało sprzęgło. Tylko że moje wugladem jest zupełnie inne niż Wasze. Ktoś miał takie i poratował by linkiem do niego?

IMG_20230416_103428.jpg

IMG_20230416_103423.jpg

 

https://allegro.pl/oferta/volkswagen-touran-tarcza-sprzegla-sprezarki-klimy-8283993136

 

Jedynie te powyżej mi pasuje, ale tak całkiem identyczne to nie jest...

 

Sprężarka chyba Delphi 6zse14 

 

 

IMG_20230416_110803.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności