Skocz do zawartości
gnomon85

Szarpanie silnika 1.9 TDI - bloki pomiarowe i różnice

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki przekaźnik zmieniłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój błąd. Nie przekaźnik a czujnik temp. wody został wymieniony na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak na vagu wychodzi teraz odczyt temp z czujnika temp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamontowaniu świeżego czujnika zrobiłem rundkę po mieście aby sprawdzić czy dobije do 90*C. Niestety temp. na zegarze doszła maksymalnie do połowy między 90*C a kreskę niżej. Coś podobnego jak na zdjęciach które wstawiłem. Na VAGu było 75*C.

 

Próbowałem również sprawdzić kąt wtrysku ale znowu pojawił się komunikat, że silnik nie ma wymaganych 80*C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy czujnik? Szczerze mówiąc to tylko ori działa najlepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem oryginalny czujnik firmy BEHR. Jutro zrobię zdjęcie pomiaru czujnika w programie VAG i tego na desce aby były widoczne razem na zdjęciu. Zastanawia mnie tylko czego nie mogę usunąć błędu? Czyżby nastawnik też kwalifikował się do wymiany?

Aktualizacja

Przewertowałem forum odnośnie wskazań czujnika temp. wody, jego problemów i większość osób radzi zakupić czujnik w ASO. Poprzedni czujnik jaki miałem jest firmy ELTH. W poniedziałek podjadę do ASO i zapytam czy to jest oryginalny i jeśli nic się nie poprawi to go kupię bo z tego co czytałem to nie warto oszczędzać na niby oryginalnych niemieckich czujnikach. Dodatkowo jutro sprawdzę styki, być może coś nie dociska oraz temp. blokach w 003 i 007 na zimnym i ciepłym silniku.

 

Jeśli chodzi o błąd nastawnika i migająca kontrolka to z tego co udało mi się wyczytać szykuje się nastawnik do czyszczenia/wymiany. Można jeszcze sprawdzić wiązki kabli, ponieważ jest wilgoć i mogą się dziać cyrki. Jakby ktoś z Was miał doświadczenie z czyszczeniem lub z podobnym problemem to proszę o informacje :)

Edytowane przez gnomon85
Dodatkowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj wszystkie kable i złączki. I tak, wtyczka do czujnika wygląda na całą ale znalazłem dziwną rzecz zaraz na bloku silnika. Jeden z 3 przewodów ma różowo biały nalot. Przypuszczam, że to z termostatu ale na 100% nie jestem pewien (zdjęcia poniżej). Jeśli chodzi o temperatury to niestety dalej to samo. Na budziki 80-85*C a na VAGu 70-75*C. Sprawdziłem dodatkowo temp. przez klimatroniku i tu kolejne zaskoczenie. Klimatronik wskazywał 60-65*C. Czy temp. którą podaje klimatronik odczytywana jest przez czujnik temp. wody?

 

Jurto podjadę do ASO zapytać o ten czujnik. Mam jeszcze jedno pytanie, czy jeżeli wymienię czujnik na oryginalny z ASO i wszystko będzie działać to czy mogę zwrócić poprzedni zakupiony ze sklepu pod pretekstem, że jest po prostu uszkodzony? Miał ktoś z Was podobną sytuacje?

 

Zdjęcia:

CAM00427.jpg

CAM00426.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież cieknie z podgrzewacza żarowego - widać z daleka.

 

Będziesz mieć problem ze zwrotem używanego czujnika. Jedynie możesz go reklamować. Powinno się udać.

 

Z czujnikiem koniecznie kup oryginalny oring uszczelniający.

Edytowane przez AndrzejP4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież cieknie z podgrzewacza żarowego - widać z daleka.

 

A to nie termostat? Można wiedzieć po co ktoś montował taki wynalazek u mnie i czemu ma on służyć?

Czy naprawa tego czegoś jest droga oraz jak wygląda? czy tylko wymienić uszczelkę i oczyścić styki? a może coś więcej?

 

Będziesz mieć problem ze zwrotem używanego czujnika. Jedynie możesz go reklamować. Powinno się udać.

 

Z czujnikiem koniecznie kup oryginalny oring uszczelniający.

 

Jeżeli suma sumaru i tak lepiej kupić oryginalny czujnik z ASO to zabawa w reklamacje i zwroty nie mają sensu czy może się myle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz wyciek z króćca - na połączeniu jego z głowicą - występuje tam oring.

 

Może też cieknąć z samej świecy - wtedy świeca do wymiany (kwestia, czy z jednej czy z wszystkich 3 ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Masz wyciek z króćca - na połączeniu jego z głowicą - występuje tam oring.

 

Może też cieknąć z samej świecy - wtedy świeca do wymiany (kwestia, czy z jednej czy z wszystkich 3 ;))

 

Niemiec to miał fioła, nie dość, że zamontował webasto w moim pasku to jeszcze podgrzewacz żarowy :/ ... czytałem o nim troszkę i chyba już wiem co mi tak cykało. To pewnie ten przekaźnik od świec ponieważ podgrzewacz ten działa na włączonym klimatroniku. Być może jest zwarcie na tym ustrojstwie i dlatego go cały czas załączał.

 

Niestety dalej nie wiem skąd ta róznica w temp. podawanych przez VAG i klimatronik a tym co na budziku. Czy temp. z VAG nie powinna być taka sama jak z klimatronika?

Zrobiłem loga z kanału 7

http://vaglog.pl/log_244135.html

Na budziku było wtedy ok. 85*C a na klimatroniku 58*C. Czy klimatronik bierze temp. z czujnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znalazłem opis jak sprawdzić czy czujnik G2/G62 oraz termostat jest sprawny. Poniżej opis:

 

"2. pomiar na w pełni rozgrzanym silniku.

a. dokonujemy analizę grupy 007 w grupie 01-Engine - temperatury płynu chłodzącego [G62] - zazwyczaj poz. 4. - temperaturę należy zanotować.

b. dokonujemy analizę grupy 003 poz. 1 w grupie 17-Instruments - sprawdzamy odczyt z G2 - powinien być niemal identyczny jak ten z pkt. 2a.

- Jeżeli wskazania czujników są tożsame i rosną równomiernie, ale silnik po przejechaniu około 15km (nie dot. Silnych mrozów) nie osiągnął temp. roboczej (czyli 90*C we wskazaniach G62 nie na budziku)to - uszkodzeniu uległ termostat.

- jeżeli odczyt z G2 i G62 różni się - uszkodzeniu uległ jeden z tych czujników [zazwyczaj G2 i G62 są połączone ze sobą]."

 

Sprawdziłem u siebie i w grupie 01. Engine oraz w grupie 17. Instruments mam identyczne temperatury. Z tego by wynikało, że jednak nie czujnik był/jest walnięty a termostat tylko teraz pytanie jaki termostat kupić? Oryginalny kosztuje ponad 100zł ale czytałem, że termostat firmy WAHLER jest bardzo dobry. Zmienialiście może termostat? Jeżeli tak to na jaki? Jakiej firmy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wahler jest OK. W ASO też się można spotkać z Wahlerem w pudełku VW/AUDI ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście jeźdzę na zamienniku 4max, kupiłem bo potrzebowałem na już(w planach była wymiana na wahlera) ale jak się okazuje termostat ładnie trzyma temperaturę więc już tak jeżdzę ponad rok.

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/3678-Temperatura-silnika/page83?highlight=termostat

 

Poczytaj sobie wątek, moim zdaniem obecnie kupno termostatu to loteria.

Różnica w cenach nie jest duża (poza oryginalnym) , warto kupić wahlera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko dzięki :)

 

Wracając do tematu szarpania silnikiem to na 100% jestem pewien skąd pochodzi. Zrobiłem sobie dzisiaj log dynamiczny na kanale 01 w grupie 01.Engine. Niestety nie robiłem tak jak przedtem czyli od 1500 do 4000 na 100% wciśniętym pedale gazu ale specjalnie szukałem tego punktu, w przedziale 1700-1900, gdzie silnik dostawał czkawkę. I co się okazało? Kiedy silnik się dławił, napięcie na nastawniku spadało do 0.720V. Dodatkowo w błędach z VAG widnieje błąd odnośnie nastawnika czyli wszystko jasne. Nastawnik do czyszczenia a jeżeli to nie pomoże do wymiany.

 

Mam pytanie do osób które czyściły nastawnik. Czy dostępne na portalach uszczelki nastawnika pompy (komplet) warto zakupić i wymienić podczas czyszczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sklepach motoryzacyjnych kupisz po okolo 10zl za uszczelke pod nastawnik i tyle samo pod pokrywe i tak warto wymienic uszczelke i nie martwic sie ze za pare dni bedzie cieklo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu wymieniłem termostat na Wahlera i miałem okazje sprawdzić czy wszystko jest w porządku. Teraz po wymianie wskazówka na budziku stoi równo w pionie ale patrząc na temp. z VAGa zauważyłem coś dziwnego. Na zegarze miałem równo 90*C natomiast VAG pokazywał 82-83*C. Oczywiście sprawdziłem temp. w grupie Engine i grupie Instruments. Obie były niemal identyczne.

 

Moje pytanie do Was to czy wskazania na zegarze zawsze będą szybsze jak te z czujnika?

 

Sprawdziłem sobie również jak będzie wyglądał kąt wtrysku i niestety pojawił się znów komunikat o niedogrzanym silniku, co mnie bardzo zdziwiło, ponieważ jak pisałem wyżej, czujnik pokazywał ok 83*C. Czy powinienem jeszcze bardziej rozgrzać silnik czy dalej jest problem czujnik/termostat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:)

Zacznę od tego, że mam passata b5 fl 1.9 TDI AVB

 

Problem polega na tym, że na zimnym silniku samochód zaczyna przerywać przy obrotach 2100-2400 na wszystkich biegach, przed i po przekroczeniu tych obrotów objawy ustępują. Zaczęło sie to od pojedyńczego przerwania, teraz przerywa troche dłużej, ale po przejechaniu ok 3km ustepuja objawy. Problem wystepuje zawsze jak samochod stoi dłużej, po 2-3h nic sie nie dzieje. Podłączono pod komputer, ale żadnych błędów nie pokazuje, mechanik zrobił adaptacje dawki, którą zwiekszyl na zimnym silniku i problem ustapil, ale po okolo 2 tyg znowu sie zaczeło :/

Podobna sytuacje z takim przerywaniem miałem w wakacje , ale przerywał na wyższych obrotach i nie ważne czy był zimny czy ciepły i wyskakiwała kontrolka ESP, wtedy pomoglo dogięcie wtyczek od pompowtrysków., bo komputer pokazywał błąd .

 

 

2 lata temu wymieniałem przepływomierz, w styczniu zeszłego roku czujnik temp płynu chłodzącego i gdzies w maju egr, ale nie miało to zwiazku z obecnym szarpaniem :/

 

Prosze pomożcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Od wczoraj mam pewien problem , A mianowicie gdy odpaliłem rano auto (-16°C) auto miało przez jakieś 5 sekund nierówne obroty natomiast podczas jazdy gdy dodam gazu auto szarpie i jest strasznie słabe.  Dziś wymieniłem filtr paliwa i sprawdziłem pompowtryski wszystko ok A auto dalej szarpie dopiero po przejechaniu 20 km wszystko ustępuje i jest normalnie . Silnik 1.9 tdi ajm 115km 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności