Skocz do zawartości
erwinketa

Czujnik abs-u -problem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przy wymianie prawego łożyska piasty, uszkodziłem sobie czujnik abs-u... Kupiłem nowy, zamontowałem, skasowałem błąd jazda próbna i przy prędkości ok 10-15 k/h wyskakuje błąd, który po skasowaniu ponownie się pojawia przy tej samej prędkości.

 

00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)

35-00 - -

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po:

1. czy po wymianie lozyska wyczysciles dobrze pierscien absu (smar, syf)?

2. nie uszkodziles czasem wiazki czujnika?

3. czujnik oryginal czy zamiennik?

 

Sprawdz:

1. rezystancje samego czujnika

2. wiazke

3. czy w momencie wyskoczenia bledu lub na krotko przed tym drzy pedal hamulca

 

Czasem może być tak że i nowy czujnik walniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przy wymianie prawego łożyska piasty, uszkodziłem sobie czujnik abs-u... Kupiłem nowy, zamontowałem, skasowałem błąd jazda próbna i przy prędkości ok 10-15 k/h wyskakuje błąd, który po skasowaniu ponownie się pojawia przy tej samej prędkości.

 

00285 - ABS Wheel Speed Sensor; Front Right (G45)

35-00 - -

 

Po wymianie wachaczy włączał mi się ABS przy 10 km/h z lekkim hamowaniem. Wystarczyło przedmuchać szczelinę między czujnikiem a piastą i uderzyć w niego lekko gumowym młotkiem żeby dobrze siedział na swoim miejscu. Czasem proste rzeczy są rozwiązaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po:

1. czy po wymianie lozyska wyczysciles dobrze pierscien absu (smar, syf)?

2. nie uszkodziles czasem wiazki czujnika?

3. czujnik oryginal czy zamiennik?

 

Sprawdz:

1. rezystancje samego czujnika

2. wiazke

3. czy w momencie wyskoczenia bledu lub na krotko przed tym drzy pedal hamulca

 

Czasem może być tak że i nowy czujnik walniety

 

1. Pierścień abs-u wyczyściłem.

2. Wiązka nie uszkodzona.

3. Czujnik zamiennik.

 

Dokładnie to jechałem wypróbować działanie abs-u, zahamowałem, abs zadziałał i od tej chwili wyskakuje mi ten błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowił bym się nad samym czujnikiem ja kupiłem Też zamiennik i długo nie pochodził lepiej już uzywke a oryginał sprawdź go miernikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zastanowił bym się nad samym czujnikiem ja kupiłem Też zamiennik i długo nie pochodził lepiej już uzywke a oryginał sprawdź go miernikiem.

 

Ile powinna wynosić rezystancja tego czujnika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak podłączysz omomierz w kierunku czujnika- poinno być w granicach 1-1,5 k.om, a w kierunku do komputera- kilka M.om dodam również wilgoć może być przyczyną ja wymieniłem tylne piasty gdyż przegnila mi ta zebkowana blaszka na około czujnika podobne objawy

Edytowane przez kaiteu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz zapewne złą odległość czujnika od koronki ABS'u. Czujnik jest za bardzo wsunięty albo za płytko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na zamienniku jezdze 3 rok i nie narzekam więć nie powiedział bym ze zamiennik jest zły. Na twoim miejscu sprawdził bym odległość czujnika od koronki tak jak kolega wyzej pisze ja jak wymienialem popełniłem ten sam błąd co ty i potem tez mi swiecił ABS,a jak masz wyciagniety czujnik i masz kompresor to wez odrazu przez dziure od czujnika przedmuchaj koronke bo to nie zaszkodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Podłączyłem miernik, pokazało 1,2 k.om, i tak jak proponowaliście wsunąłem ten czujnik ciut głębiej i po ruszeniu autem błąd już nie występuje, abs działa porawnie :) Także jeszcze raz dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Co Koledzy mi poradzą. U mnie podczas hamowania gdy prędkość spadnie w granicach 25-30 km/h załacza się pompa ABS (dryży pedał i słychać pracę pompy kontrolka wtedy się nie świeci), raz na około 2-3 tygodnie podczas jazdy zapali się kontrolka ABS a VAG pokazuje "prawy tylny czujnik błąd sporadyczny", lub gdy przyspieszę i przekrocze 30 km/h sama gaśnie. Dokonałem też jazdy z podłączonym komputerem mierząc prędkość jaką rejestrują poszczególne czujniki. Podczas tego testu zauważyłem że przy pokonywaniu nierówności prędkość na prawym tylnym czujniku potrafiła spaśc nawet do zera(oczywiście na krótką chwilę) po czym wracała do takiej jak pozostałe czujniki. Pomiar dokonywałem na prostym odcinku drogi aby wszystkie czujniki pracowały przy jednakowej prędkości. Sprawdziłem przewód od tego czujnika czy nie ma jakieś przerwy no i niestety wszystko OK(przewód spradzałem poprzez podłączenie omomierza R=1220 Ohm i ruszanie przewodema także naciąganie go rezystanacja nawet nie drgnęła). A około 3 tygodnie przed tym zdarzeniem wymieniał mi mechanik tylne tarcze, łożyska i klocki.

Edytowane przez kamiliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze wymien ten czujnik na nowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z mechanikiem którem naświetliłem ten temat polecił wykręcenie czujnika ewntualne podszlifowanie obudowy aby zbliżył się do pierścienia, ale przeraża mnie wyciąganie go z tylnego koła, bo pewnie bez demontażu tarczy i wypchnięcia go od środka może być kłopot z jego wyciągnięciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozmawiałem dziś z mechanikiem którem naświetliłem ten temat polecił wykręcenie czujnika ewntualne podszlifowanie obudowy aby zbliżył się do pierścienia, ale przeraża mnie wyciąganie go z tylnego koła, bo pewnie bez demontażu tarczy i wypchnięcia go od środka może być kłopot z jego wyciągnięciem.

 

ZMień mechanika i czujnik ABS..jak można szlifować coś, co jest na setne części mm spasowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zamieniłem miejscami czujniki tzn prawy podpiołem pod lewy i odwrotnie i teraz głupoty pokazywał vag dla lewego czujnika, pomiary rezystancji czujników wykonałem zarówno na kostkach pod siedzeniem jak i na wejściu do sterownika były takie same dla każdego czujnika, jutro sprawdzę bo może być tak jak pisali poprzednicy że jakieś syfy się zebrały na czujniku lub koronce, albo koronka uszkodzona

Edytowane przez kamiliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc temat się wyjaśnił koronka ze starości ruszona podczas wymiany tarcz po pewnym czasie sie wykluzowała, stan jej jest oropny i chyba z niej nić nie będzie czy istnieje to jako częśc zamienna? Nie interesują mnie używki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy tak ciezko Ci zerknac na allegro/google przed napisaniem posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy tak ciezko Ci zerknac na allegro/google przed napisaniem posta?

nie ciężko

Edytowane przez kamiliza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już po temacie zakupione nowe wymienione i chula.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności