Skocz do zawartości
rarytas22

P0171 - mieszanka zbyt uboga - 1.8t b5fl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, już wcześniej w innych tematach opisywałem problem ciągle pojawiającej się kontroli "check engine" dzisiaj porobiłem zdjęcia z diagnostyki tego błędu, u gazownika gość twierdził że to nic poważnego i żeby się nie przejmować, ale wolę podzielić się z Wami moim problemem i zasięgnąć wiedzy od ludzi którzy znają się ode mnie lepiej, bo ja osobiście jestem laikiem :P

 

 

12355123_920476051375604_1807102066_n.jpg

12277267_920476068042269_1886534566_n.jpg

12336357_920476044708938_1097958091_n.jpg

12351095_920476021375607_1267264908_n.jpg

 

raport z programu :

 

http://host1gb.net.pl/download.php?file=299d6c65799d32244cbaa5668c599206

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej cały czas pokazuje błąd P0171 Mieszanka zbyt uboga nie wiem czy złe paliwo czy co ? mam w aucie LPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie też na lpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem błąd, zrobiłem 115km na gazie i znów wywalilo.

Jakieś pomysły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakieś pomysły?

Jedź do kogoś kto wystroi tą instalację jak należy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już byłem u dwóch gazowników :S

Może jednak do trzech razy sztuka hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem również błąd p0171, w moim aucie okazały się być spękane przewody podciśnieniowe i to wszystkie cienkie w oplocie parcianym, przez co na pierwszy rzut nie było nic widać, wymieniłem już wszystkie i błąd już się nie pojawia i mam wrażenie że mnij pali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam robies czy u mechanika? Jakie koszta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam też mam problem z błędem P0171 czujnik 02 zbyt uboga mieszanka bank1 Passat 1.6 ALZ 102km 2002r

wymieniłem przepływomierz bo podawał złe dane ale błąd pozostał myślę że to mogą być sonda po wrzuceniu biegu ruszam 1 metr i wciskam sprzęgło i trzymam wrzucam filmik jak się zachowuje

Błąd wyskakuje zaraz po 2 minutach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam po czasie dosc długo borykałem się  z problemem  ubogiej mieszanki

powodem była rurka(przewód) odmy która  łączy się z trójnikiem na rurze dolotowej powietrza sam trójnik też był pęknięty poxilina załatwiła sprawe uszczelki kolektora ssącego także zakupiłem ale były w dobrym stanie

żeby dostać sie do przewodu trzeba odkręcić kolektor ssący

przewód odmy 49.99 zł na allegro

uszczelki 12.50 szt (50 zł)-ceny wachają sie od 12.50 do 42 zł za szt ...

koszt robocizny u mechanika 100 zł

po tym zabiegu korekta wtrysku spadła

z42% +  na 14.8%

 

 

błąd poszedł w zapomnienie

auto Passat 1.6 alz 102 km 2002r

Edytowane przez Paser
br

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie i Panie sprawa wygląda tak, mam ten sam nieszczęsny błąd i szlak mnie już trafia. Wymieniałem już sondę tą szerokopasmową bo padło podejrzenie że to ona powoduje ten błąd, i co i ****. Co prawda błąd pojawia się rzadziej ale nadal się zapala kontrolka :(. To poleciałem dalej na drugi strzał poszła przepływka, wymieniłem na oryginał i nadal to samo błąd jak był tak jest. Podobno jest to wina jakiś zaworków które znajdują się pod kolektorem ssącym lub tak jak kolega wyżej piszę podciśnień i tego trójnik(jest u mnie też uszkodzony) co do podciśnień to u mnie nie ma takiej możliwości bo wszystko mam w sylikonie a trójnik już zamówiłem i czekam aż przyjdzie to dam znać jaki rezultat będzie po wymianie. Doszły mnie też słuchy że błąd ten może powodować wiele rzeczy : nie wydajna pompa paliwa, wtryski, sondy, przepływka itp itd tak więc info dla wszystkich co borykają się z tym problemem, poczekajcie na konkretną odp bo szkoda kasy na wymianę dobrych podzespołów.

 

Ps. Jeżeli ktoś już rozwiązał konkretnie ten problem prosił bym o info zanim wymienię cały samochód :)xD Pozdro! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi się logi do takich rzeczy. A przed logami sprawdza się szczelność.
Uboga mieszank to za dużo powietrza względem paliwa lub za mało paliwa wzgledem powietrza. Więc powodów może być mnóstwo. Najczęstsze:

-LPG (zła regulacja)
-MAF (zaniżający)
-nieszczelnośći dolotu, wydechu, podciśnień generalnie wszystkiego rodzaju
-niedomaganie pompy paliwa
To te najczęstsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma już odpowiedź jak się tego pozbyć? Sprawdziłem już chyba wszystko i nadal błąd się zapala. HELP!!!!!!! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko czyli co? w 1.8T sprawa tego błędu jest częsta. Napisałem przyczyny wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, pasikonik2002 napisał:

Ktoś ma już odpowiedź jak się tego pozbyć? Sprawdziłem już chyba wszystko i nadal błąd się zapala. HELP!!!!!!! 

A może poprzedni właściciej zczipował auto u jakiegoś paproka który spartolił program? ;) skoro to częsty błąd własnie w 1.8T to może to być jakiś trop. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To możliwe. Wszystko by wyszło w logach. Choć chip tunery częściej leje na potęgę niż za mało 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, zwonko napisał:

To możliwe. Wszystko by wyszło w logach. Choć chip tunery częściej leje na potęgę niż za mało 

To jest fakt, ale w życiu różnie bywa. Może jakiś domorosły tuner grzebał w mapach. Ale masz racje bez logów można gdybać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności