Skocz do zawartości
RADEK

Po pierwszym roku eksploatacji - ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Bo oni piszą na fakturze tyle ile dane serwisowe podają. Ja jak pierwszy raz w swoim wymieniałem to doradca nie mógł znaleźć ile wchodzi do mojego 190 KM i znalazł zbliżoną moc (tyle że w benzynie). Też mi wpisali 5,7 l ale jak doszedłem, że wchodzi 4,6 to przy następnej wymianie skorygowali mi fakturę o ten 1 litr, bo już w systemie były dane dla 190KM.

Koledze Matteo84 chodziło o to, że zawiózł 5 litrów, a skoro wchodzi 5,7 to skąd wzięli te 5,7.

Nie wiem tylko czy sprawdzał bagnet po wymianie, bo po wlaniu 5 litrów będzie ponad min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem tylko czy sprawdzał bagnet po wymianie, bo po wlaniu 5 litrów będzie ponad min.

 

Ja zawiozłem na wymianę oleju 6 litrów (5+1). Ile wlali - nie wiem, litrowa butelka została w bagażniku, na bagnecie poziom maksymalny.

 

Opisywałem to tu:

http://forum.vw-passat.pl/threads/145268-Wymiana-oleju-jaki-zamiast-CASTROLA?p=2344623&viewfull=1#post2344623

 

Widzę, że to dziadostwo z olejem to w VW standard z długą tradycją, choć zmieniło się tyle, że piszą stałą ilość na fakturze, bo na ileś tam lat temu na każdej miałem inne wartości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla jasności mi w 2.0 TSI też kazali 5,7l przywieźć, więc miałem 5+1. Po wymianie została w bagażniku butelka z ok. 0,3l. Także by się chyba zgadzało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla jasności mi w 2.0 TSI też kazali 5,7l przywieźć, więc miałem 5+1. Po wymianie została w bagażniku butelka z ok. 0,3l. Także by się chyba zgadzało...

 

Właśnie zadzwoniłem do serwisu z konkretnym pytaniem ile oleju wchodzi do 1.8 TSI. Okazuje się, że faktycznie 5,7l. Przedstawiłem sytuację, że dwukrotnie wymieniałem olej i byłem z baniaczkiem 5-litrowym i nikt nie zwrócił mi uwagi, że oleju potrzeba więcej. Co więcej, jeśli dobrze pamiętam, przy drugiej wymianie chyba nawet zostało nieco tego oleju na dnie i zwrócono mi baniaczek.

Teraz czekam na telefon od nich, muszą znaleźć zlecenie wymiany oleju i mi się wytłumaczyć co się wydarzyło.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto jaki mamy poziom serwisów!! :

zadzwoniłem celowo do innego serwisu VW w trójmieście i pytam się:

- ile wchodzi oleju do silnika 1.8 TSI w Passacie B8?

- ok 4,2 litra

- na pewno?

- tak

- na pewno nie więcej?

- na pewno ale poczeka Pan, spytam się kolegów....

po chwili:

- wchodzi ok 4,5 litra, maksymalnie 4,9 litra

- na pewno??

- tak, potwierdziłam to dodatkowo z dwoma kolegami

- a może Pani sprawdzić w systemie konkretnie dla mojego egzemplarza, żeby się upewnić mimo wszystko?

podałem nr VIN, Pani wyszukała i mówi...

- wie Pan co? jednak myliłam się, wchodzi 5,7 litra.... "widocznie ma Pan bardzo rzadki silnik"

 

!!!!

 

WSTYD-ŻENADA!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz czekam na telefon od nich, muszą znaleźć zlecenie wymiany oleju i mi się wytłumaczyć co się wydarzyło.....

 

Serwis do mnie oddzwonił i przekazał informację, że dolali pól litra "swojego oleju".

Po pierwsze nie wiem czy ASO powinno tak robić - zakładając nawet, że oleje są tej samej klasy.

Po drugie traktuję tą odpowiedź jako zbycie klienta, bo za pewne nie wiedzą sami w tej chwili jak dokładnie ta wymiana wyglądała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! To jest wstyd! Wczoraj sprawdziłem poziom i mam wrażenie ze było ze 3-4 mm powyżej max... Ręce opadają!! Nie wiem już co myślec. Przecież ten olej będzie wychodził uszczelkami... Ja mam wrażenie , ze jak przyjeżdżasz ze swoim olejem to wymieniają te 4,7-5,0 a jak maja lac swoj z beczki to dodają litr do Fv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem maila na info małpa info.volkswagen.pl z pytaniem o zalecaną przez producenta procedurę wymiany oleju. Przy okazji odgrzebałem jeszcze jednego maila, w którym mnie zbyli w innej sprawie i podniosłem sprawę ponownie.

 

Będą nas tak traktowali, jak na to pozwolimy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robić bo z olejem powyżej max nie wolno specjalnie jeździć. Mam podjechać pod ASO poczekać aż spłynie i pokazać im że jest trochę za dużo.... ?! Żenada... Człowiek kupuje nowe auto, żeby nie mieć takich problemów... a tu kwiatek na kwiatku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wysłałem maila na info małpa info.volkswagen.pl z pytaniem o zalecaną przez producenta procedurę wymiany oleju.

 

Właśnie dostałem odpowiedź:

 

w odpowiedzi na Pana zapytanie, uprzejmie informujemy, iż bardzo nam przykro, ale nie jesteśmy w stanie przygotować odpowiedzi na Pana zapytanie.

 

Centrum nie posiada informacji technicznych o samochodach Volkswagena o wymaganym przez Pana stopniu szczegółowości. Z tego powodu nie możemy udzielać porad w zakresie procedur wymiany oleju u Autoryzowanego Partnera Serwisowego marki Volkswagen.

 

Jednocześnie informuję, iż jeżeli nie jest Pan zadowolony z usług serwisu, w załączniku przesyłam formularz skargi/reklamacji, który uprzejmie proszę po wypełnieniu skierować do Biura Obsługi Klienta Volkswagen Group Polska.

 

Ręce opadają, ale jeszcze nie odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm... czy ja dobrze rozumiem, że oni nie potrafią udzielić informacji jak serwisować ich samochody? I do tego piszą, że jak się komuś nie podoba, to można wysłać na nich skargę... do nich samych?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm... czy ja dobrze rozumiem, że oni nie potrafią udzielić informacji jak serwisować ich samochody?

 

Tak właśnie i w dodatku nie chcą powiedzieć, gdzie można taką informację otrzymać.

A formularz skargi dotyczył niezadowolenia z usług dealera, ale skąd ja mam wiedzieć, czy dealer jest winny, skoro nie wiem czy „dolaliśmy panu swojego oleju” albo „mechanikowi się wydawało, że wchodzi 4,7” albo „lejemy na oko, bo producent mógł się pomylić w dokumentacji” czy te wszystkie inne historie tu opisywana, to jest to, co im zalecają czy też może ich radosna twórczość. Oczywiście, domyślam się, jak jest, ale szukam potwierdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne rzeczy się dzieją .. ja jak zmieniałem pierwszy raz olej - w sierpniu ubiegłego roku, to od strzała asystent serwisu powiedział mi, że wchodzi 5.7l oleju do 1.8TSI. Kupiłem 6 litrów millersa i dyćko z litrowej butelki dostałem z powrotem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałby zapytać ile wchodzi do TDI 190KM?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4.6 albo 4.7, już nie pamiętam dokładnie. Taka mam ilość na fakturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziwne rzeczy się dzieją .. ja jak zmieniałem pierwszy raz olej - w sierpniu ubiegłego roku, to od strzała asystent serwisu powiedział mi, że wchodzi 5.7l oleju do 1.8TSI. Kupiłem 6 litrów millersa i dyćko z litrowej butelki dostałem z powrotem.

 

Pewnie mechanik był kumaty i wiedział, że powinno wejść 5,7 więc wlał 5 litrów z beczki i 0,7 z butelki...

Żartuję, oczywiści, a raczej chciałbym, by to był tylko żart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4.6 albo 4.7, już nie pamiętam dokładnie. Taka mam ilość na fakturze.

Dzięki wielkie :D

Przymierzam się powoli do pierwszej wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałby zapytać ile wchodzi do TDI 190KM?

 

Zadzwoń do dowolnego serwisu, podaj VIN i Ci powiedzą, ile oleju potrzebujesz.

Widziałem, że zales1201 już Ci odpowiedział i prawdopodobnie tak jest, skoro to dane z faktury, ale nic szkodzi sprawdzić.

Edytowane przez mrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie byłem dzisiaj w ASO - bo rano bagnet wskazywał 0,5 cm ponad MAX!!!!! Na fv mam 5,7 L, nie wiem ile mi wlali - sprawdzajcie stan po wymianie!!

 

W ASO stwierdzili łaskawie ze było za dużo - serwisant oddając kluczyk powiedział tylko "ZROBIONE" nawet pół słowa, ze sorry za stratę czasu, dobrze ze sie nic nie stało itp... ku%#$a jaki to jest skandal...brak k%#ÂŁa słów..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności