Skocz do zawartości
RADEK

Po pierwszym roku eksploatacji - ocena

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu czepiania się, ale czy nikomu z was nie przeszkadza kształt dźwigni kierunkowskazów? Ma dość ostrą krawędź i po kilku godzinach za kółkiem jest to odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z cyklu czepiania się, ale czy nikomu z was nie przeszkadza kształt dźwigni kierunkowskazów? Ma dość ostrą krawędź i po kilku godzinach za kółkiem jest to odczuwalne.

 

To pojechałeś teraz ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi dokucza co innego :) Plastik na dole kierownicy, którym wykończona jest ta dziurka na dole kierownicy kształcie O. Ma ostre krawędzie od wewnątrz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radek co ty robisz z tą dziurką ! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No palcem po niej jeżdzę :) Wewnątrz = od strony pedałów ;) Tzn od kokpitu :) Nie od strony kierowcy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z cyklu czepiania się, ale czy nikomu z was nie przeszkadza kształt dźwigni kierunkowskazów? Ma dość ostrą krawędź i po kilku godzinach za kółkiem jest to odczuwalne.

Powiem wam ze akurat z dzwignia kierunkowskazow z guzikiem do aktywacji asystentow bywa problem z ostroscia, w golfie 7 wymienili mi to na gwarancji bo byla taka ostra ze palce mozna bylo pociac...a to taka sama dzwidnia jak w passacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem info z VW odnośnie głośnej pracy tylnego zawiasu. Stwierdzili, że na chwilę obecną mogą mnie zaprosić do serwisu by przeprowadzić szczegółową diagnozę z wytycznymi producenta, który będzie mógł określić zakres ewentualnych czynności serwisowych. Czyli popatrzą, posłuchają i co stwierdzą??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdzą, że wszystko jest w normie. Też dostałem taką odpowiedź. Ręce opadają.. Jedyne wyjście, to przejechać się z serwisantem i zwrócić na to uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, ze póki nic nie opracują nowego to mogę sobie jedynie z serwisantem pojeździć wokół komina :-) Ale umówię się w wolnej chwili i zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieważne czy są w trakcie opracowywania, czy dopiero się przymierzają .. ważne, że taki fakt zostanie odnotowany, że "coś" złego się dzieje... Tym bardziej, jeśli rozwiązanie problemu pojawi się po momencie końca gwarancji, lub wtedy gdy będą mogli już powiedzieć, że to tłuczenie jest wynikiem złej eksploatacji etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeździłeś z serwisantem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej konkretnej sprawie jeszcze nie, ale w innych przypadkach tak, musiałem pokazać palcem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak piszesz, ze to dotyczy jakiś wadliwych tulei to nie ma szans, żeby się tego pozbyć, no chyba, że dostaną nowe. U mnie walenie przypomina stare wybite zawieszenie. Przodu praktycznie nie słychać jest głucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem samochód po pierwszym przegladzie (30kkm). Co do samochodu, to po pierwszych tygodniach zachwytu pojawiła sie vw-owska rzeczywistość... ale z nią sobie tez mentalnie poradzilem.

 

Co do przeglądu - w sumie nic specjalnego olej i filtry - poprosiłem tez o wymianę kabinowego (podobno co dwa lata lub 60kkm) ale....

- dowiedziałem sie ze do 1.8 TSI wchodzi 5,7l oleju!!!!

- zgłaszając jakiekolwiek usterki (nazwijmy je gwarancyjne) - naliczają na FV roboczogodziny za weryfikacje zgłoszonych przeze mnie usterek. I tak widnieje na FV 0.3rh czyli jakieś 0,3x286pln ~ 80 pln!!

- 75 pln kosztuje litr oleju 5w30 castrol LL edge - to w sumie norma w ASO ale pisze bo moze ktoś nieświadomy.

 

Za to samo rok temu w SKODZIE za pierwszy przegląd octavii 3 zapłaciłem polowe... i powiem szczerze nie wiem dlaczego w VW jest tak drogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz zdradzić ile zapłaciłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 1140 z wymiana opon (99pln)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W sumie 1140 z wymiana opon (99pln)

W sumie wyjdzie podobnie jak za wykupiony pakiet serwisowy do 120 tys lub 3 lata. Ja sobie pakiet wykupiłem i dodatkową gwarancję na 3 rok, ale nie wiem czy to się opłaca, bo te serwisy wykupione chyba nawet klocków nie obejmują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- dowiedziałem sie ze do 1.8 TSI wchodzi 5,7l oleju!!!!

Ja w swoim Passacie wymieniałem olej dwukrotnie i zawsze jechałem ze swoim olejem w baniaczku 5-litrowym. Możesz mi wyjaśnić co zatem robiło ASO?

A. Wlali tylko 5 litrów mojego oleju

B. Wlali 5 litrów mojego oleju + 0,7l swojego oleju

C. Wlali 5,7l swojego oleju

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź D.

Spuścili tylko 5 litrów i wlali 5 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjaśnilem swoje obiekcje przegladowe - rzeczywiście w protokole przeglądu jest punkt dotyczący wymiany oleju i jest tam wartość "5,7l oleju". Czy tyle "zlali" i zalali to nie wiem, ale oficjalnie tyle trzeba wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności