Skocz do zawartości
Japass57

B6 sedan zamek klapy bagażnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!

Robi się zimno i przestaje działać zamek klapy bagażnika B6 sedan. Nie można zamknąć klapy.

Przy temperaturze około +5+6 stopni C klapa bagażnika zamyka się bez problemów. Poniżej tej temperatury na dworze zaczynają się wariacje. Dwa lata temu przerabiałem podobną sytuację, wymieniłem zamek na inny używany i po dwóch latach zimno spowodowało powtórkę tej sytuacji. Jak jest zimno klapa nie chce się zatrzasnąć. Trzeba przejechać kilkanaście metrów wysiąść z samochodu i dopiero wtedy się zamknie. Teraz przed zimą zdemontowałem zamek i napryskałem tam środka smarującego i wypierającego wilgoć. Nic to nie dało.

 

Czy ktoś miał podobny przypadek ? Czy możecie coś poradzić ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest podobny przypadek, z tym, że jestem już po wymianie zamka na nowy. Mam te same objawy. Może przez miesiąc było ok, teraz sytuacja się powtarza, zatem to chyba nie jest problem w zamku a w elektryce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam identyczny problem. Zamek kupilem dwa lata temu na wiosnę, ale zanim zabrałem sie za wymianę zrobiło się cieplej i problem minął. I tak od dwóch lat: problemy zaczynaja sie pod koniec listopada, a mijają w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś musi być z elektryką w tych zamkach. Ja miałem podobnie. Do tego potrafił puścić podczas jazdy. Wkurzyłem się. Kupiłem nowy oryginalny i wymieniłem w 2012. Do tej pory spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mojego kolegi był podobny problem. Okazało się, że problem tkwił w elektryce. tak więc wszystko się zgadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mojego kolegi był podobny problem. Okazało się, że problem tkwił w elektryce. tak więc wszystko się zgadza.

 

Ale co dokładnie z elektryką? Gdzie szukać? Czy kupić nowy zamek.

-----dodane 7-01-2016------------------------------------------------------

Teraz jestem w 100% pewny że problem tkwi w samym zamku. Od 2 dni mam w garażu suszarkę do włosów.

Wystarczy podgrzać zamek suszarką do włosów przez pół minuty i bez problemu klapa się zamyka.

Muszę znaleźć stary zamek i go rozebrać. Jak coś ciekawego odkryje to napiszę

Edytowane przez Japass57
dodano nowy tekst

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam i mnie dopadła nie zamykajaca sie klapa b7 combi. Macie jakis pomysł jak sie do tego zabrać, chodzi o zdjecie tapicerki no i o reszte, od razu zmienialiscie całe zamki, jaki jest koszt takiej operacji ? macie jakis model numer tego zamka aby go kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serwisie miesiąc temu płaciłem 230złotych .Musisz odkręcić śruby wyjąć trójkąt ,łatwa robota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

Nie ma jeszcze mrozów a tu kolejna przypadłość z zamkiem klapy bagażnika. Po otwarciu samochodu z centralnego zamka klapa bagażnika nadal pozostaje zamknięta. Na szczęście można ją otworzyć środkowym przyciskiem na kluczyku służącym do otwierania samej klapy.

Jakieś sugestie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W serwisie miesiąc temu płaciłem 230złotych .Musisz odkręcić śruby wyjąć trójkąt ,łatwa robota

 

Wystarczy odjrecic śruby i wyjąć trójkąt czy jeszcze wszystko siedzi na tych plastikowych spinkach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są spinki odciągasz tylko od strony zamka po długości z dwóch stron ,tylko później trzeba uważać przy montażu aby weszły w swoje miejsce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz po zmianie tego zamka 2 minuty roboty tak na prawdę, w aso chcieli 100e za zmianę o 100 e bogatszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, u mnie w passacie cc zamek bagaznika moge otworzyc jedynie z pilota. Otwieranie reczne nie dziala jednak po otwarciu klapy i pociagnieciu klamki bagaznika dziala.

Gdy zamykam klape slycgac jak zamek ciagle pracuje, jakby ciagle cie otwieral, przez co mam tez male problemy z jego zamknieciem. Prosze o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie było inaczej ,nie znalazłem tematu na forum wiec napiszę tutaj ,a więc zapakowałem bagażnik zamknąłem i juz otworzyć nie mogłem ,silniczek zamka pracował i to dość głośno ,niestety klapa się nie otwierała. Dostałem sie do awaryjnego otwierania klapy (sedan) wyciągnąłem zamek na stół ,i co się okazało ?. Po rozebraniu zamka było widać uszkodzenie wałka prowadzącego (otwierającego zamek) ,naprawiłem go metodą na chwilę ,z myślą kupna nowego ,a tu po przejrzeniu internetu okazało się ,że zupełnie niepotrzebnie bo taki wałek http://allegro.pl/zamek-klapy-tylnej-tyl-audi-vw-4f5827505-d-walek-i5963826983.html jest łatwo dostępny jako część zamienna. Niestety do mojego zamka nie będzie już pasował ,ale pisze posta dla wszystkich z takim problemem ,bo spora część kasy może zostać w kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności