Skocz do zawartości
seba obr

Zakup auta używanego do 5500 Euro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. W przyszłym roku mój ojciec chciałby zmienić Passata B5 z 1997 roku na coś nowszego. Z racji, iż przesiaduję w Niemczech chciałbym sprowadzić mu jakiś samochód, który byłby równie dobry jak ten obecny. Mam jednak dylemat, co kupić w tej cenie.

 

Zastanawiałem się nad:

- BMW seria 118d

- BMW E46 320d

- Toyota Avensis 2.0 D-cat bądź 2.2 D-cat

 

Z grupy VW:

- Golf V 1.9 TDI

- Passat B5 3BG 1.9 TDI

- Passat B6 1.9 TDI

- Skoda Superb 1.9 TDI

 

Najbardziej byłbym skłonny ku VW, tylko obawiam się, że w tej cenie najodpowiedniejszym wyborem byłby polift. Mimo wszystko wolałbym coś nowszego i najlepiej jakby to był Passat B6 albo Golf V, ale boję się tych egzemplarzy z początku produkcji. Co myślicie, jakie auto było by godne polecenia i zmieściło by się w tym budrzecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciężko pomóc w takiej sprawie bo my nie znamy twojego ojca i nie wiemy na czym mu zależy. on sam powinien określić się na czym mu zależy i podać jakieś 3 modele które bierze tylko pod uwagę, a my możemy doradzić mu co z tych 3 warte jest naprawdę uwagi.

 

mój typ dla twojego ojca - VW Golf Plus 1.9 TDi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec chce przede wszystkim diesla. Jego typ to Honda Accord 2.2 cdti bądź Passat B5 3BG lub B6, choć Skodą Superb czy Golfem V też by nie pogardził.. Golf Plus nie wchodzi w grę bo na pewno nie szuka auta wysokiego. Może być hatchback, ale najlepiej jakby to był sedan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie spokojnie kupisz B6, tylko z trochę większym przebiegiem. Accord VII - super auto, ale z racji wysokiej akcyzy trzymają cenę na rynku PL. W de polifta kupisz spokojnie w tej kwocie. Golf V czy e46 dla ojca? Litości. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka Hond udało mi się znaleźć w pobliżu, ale ogólnie największy wybór jest w Passatach B5 i B6. Też wolałbym B6, ale właśnie zastanawiam się, czy nie wpakuję się w koszta. Podobno silniki 1.9 TDI w B6 były ok i jest to lepszy wybór niż 2.0 TDI. Golf V szału nie robi, ale w tej kwocie można kupić nowszy rocznik i bogatszą wersję wyposażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno silniki 1.9 TDI w B6 były ok i jest to lepszy wybór niż 2.0 TDI

zgadza się

 

 

Golf V szału nie robi, ale w tej kwocie można kupić nowszy rocznik i bogatszą wersję wyposażenia.

i otóż to

 

 

tak więc tata woli.... mniejszy samochód w klasie ale nowszy i z lepszym wyposażeniem czy auto klase wyższy ale starszy i mniej wyposażony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy ma avensis 2004 rok. Auto na wypasie, skóra, parktronic itp. Auto bardzo dobrze się sprawuje, spalanie 6l/100.

Paski B6, można poczytać o ich bolączkach. Ja bym poszukał B6 na silniku CR, ale za tą kwotę może być cięzko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od siebie dodam tylko, że jeśli chodzi o niezawodność na poziomie B5, to niestety B6 mu nie dorówna. Poza tym na pewno będzie już miał problem z zaawansowaną rdzą na drzwiach i pokrywach. Superby też coraz to częściej widać skorodowane. Z dieslami Toyoty bywało różnie, więc dobrze się zorientuj w ich temacie. Honda zbiera właściwie same laury, ale idzie za tym też wyższa cena. Golf 5 jest moim zdaniem mocno przereklamowany i nie wiem za co go tak chwalą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem Golfa V i zmieniłem z powrotem na paska ;) Golfy i passaty B6 mają poprostu gorsze wykonanie, tandetne plastiki itp. W golfie były plastiki strasznie twarde, dywan nawet nie był tak miękki jak w B5, był taki szorstki. Ciągłe problemy z przewodami w drzwiach (w tej harmonijce), rysujące się szyby (tylnia od wycieraczki to masakra, przez to jej nie używałem), lampy żółkły(przednie), wycieraczki przednie po wyłaczeniu, wracały na miejsce po czym lekko podskakiwały do góry, trzeszczał ciągle plastik na pdoszybiu (schowek tam jest lub kratka nawiewu, ja miałem kratke nawiewu), słabe głosniki ori, miałem je z RNSem podłączone. Ogólnie jezdził, i być moze mnie tylko te problemy trapiły. Auto miało 250tyś przelotu, bezwypadek. Sprzedałem i koleś do dziś jeździ bez problemów. Może mu to nie przeszkadza, mnie to wnerwiało. Ogólnie jestem na nie jak chodzi o Golfa V. Dlatego polecam ci paska B5FL, mają swoje bolączki, ale można je łatwo usunąć i wszystko jest tu opisane, np. gumki na podszybiu, mikrostyki w zamku drzwi itp. Ja po zakupie auta, zawsze robię pełne sprzątanie po swojemu, czyli koło zapasowe out i wszystko myje, po czym wkładam swoje rzeczy jakie chce by tam były, usuwam (w pasku gumki z podszybia, egr itp). Tydzień walki z wszystkim, rozrząd, olej itp. i auto śmiga rok już bez żadnych inwestycji i zmartwień czy mi przecieknie czy coś ;)

Także co zrobisz, to twoja sprawa, ja bym stawiał na zadbane B5 FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Także co zrobisz, to twoja sprawa, ja bym stawiał na zadbane B5 FL.

Można stawiać badź nie :) Wszystko zależy od stanu auta i kto nim jezdził. Najlepiej kupić serwsowany egzemplarz bądź poparty fakturami z napraw. Uwierz mi, że b5fl 1.9 tdi może okazać sie taka skarbonką na pare tys złotych dlatego, że są to auta juz wiekowe. Popsuć może sie wszystko tj. turbina, wtryski, dwumasa, vacum pompa itp :) Któreś z tych rzeczy na pewno padnie po zakupie. Jest to samochód tani w zakupie lecz drogi w naprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że B5tki są już zjeżdzone, co nie zmienia faktu że popyt na nie jest dobry ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
popyt na nie jest dobry
co wykorzystują nieuczciwi handlarze :)a później płacz i płać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego sam chcę sprowadzić coś od prywatnego właścicela. Najbardziej skłaniam się ku B5 FL z ostatniego roku z jakimś dobrym wyposażeniem, ale jak się trafi ładna B6 to też pewnie ją sprawdzę. Znalezienie Hondy Accord graniczy z cudem, ale chyba ten samochód najbardziej podpasowałby mojemu ojcu. Mimo wszystko wolałbym posłuchać opinii innych, którzy sami mogliby coś polecić w oparciu o własne doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak szukasz auta solidnego i niezawodnego to szukaj ładnej Hondy. B5FL owszem, ale kupione samodzielnie na zachodzie. Śledzę ogłoszenia na zachodzie i niestety widzę że do Polski przyjeżdzają tylko tanie golasy z dużym przebiegiem. Ewentualnie rozbitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy przeczytać pierwszego posta, żeby dowiedzieć się, że Sebastian chce kupić auto samodzielnie na zachodzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Honda myślę, że jest priorytetem, ale jeśli miałbym brać VW to zastanawiam się, czy jest sens brać w ogóle pod uwagę B6 1.9 TDI, czy skupić się głównie na B5 3BG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ogóle szukasz sedana czy kombi? Tylko diesel? Jakie wyposażenie jest konieczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sedan i tylko diesel. jeśli chodzi o wyposażenie to musi być klima obojętnie jaka i 4 elektryczne szyby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może civic ufo 2.2 ctdi? Jest u nas w domu i każdy znalazł w niej coś dla siebie, auto mega pakowne z przemyslanymi rozwiazaniami ( chociazby składanie foteli na 2 sposoby ) ekonomiczne, a jak trzeba to i szybko na autoradzie pojedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Civic ufo nie podoba się ojcu. Z Hond tylko Accord wchodzi w grę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności