Skocz do zawartości
rarytas22

spalanie gazu 1,8t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, okolo 2 miechy temu kupiłem passka b5 fl z 02r 1,8t sedan.

Instalacja gazowa zakładana w tym roku, a w zasadzie wymieniana, bo juz wcześniej jezdzil, ja sam wymieniłem butle no nowa. Trochę obawialem się ze juz tyle lat jezdzil na benzynie ale kilku mechaników oglądało i wszystko bylo ok, prócz małego wycieku oleju ale juz sprawa załatwiona.

Teraz tak, pytanie bo ciągle po usunięciu bledu sinika pojawia się na nowo, slaba mieszanka. Bylem u gazownika mówi ze to przez instalacje, niestety nie pamiętam jakiej firmy jest instalacja ale mówił gazownik ze średniej polki, wtryski jedne z lepszych Hana. Wyregulowal mi gaz, jest dobrze bo wgl nie czuć momentu przelaczenia z beny na gaz. W trasie spoko 11-12 litrów przy jedzie 120-160. Po mieście jest tragedia raz nawet 19 litrów poszło. Zauważyłem ze błąd raz się odpali jak na 3 biegu mialem niskie obroty rzędu 1,5k.

Skrzynia manualna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego też mam 1.8t tyle że w kombi i spalanie w trasie jest podobne 11-12 ale w mieście 13-15l max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż spalanie rzecz względna :-)

Raz 10 raz 16l :-) chociaż do 19l jeszcze nie dobiłem.

Zależy jak jeździsz po tym mieście czy dużo w korkach, czy krótkie odcinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
slaba mieszanka.

Nie ma takiego błędu.

Określ dokładnie błąd.

niestety nie pamiętam jakiej firmy jest instalacja ale mówił gazownik ze średniej polki, wtryski jedne z lepszych Hana

To sprawdź i napisz co tam siedzi.

Wyregulowal mi gaz,

Czy stroił LPG na drodze podczas jazdy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

formatowałem kompa i wgrałem 8.1 i nie mogę teraz żadnego programu diagnostycznego zainstalować żeby się połączył i sprawdzić dokładnie błąd.

Gazowanik mówił że to wina gazu.

Zrobię zdjęcie od wtyczki od sterownika do instalacji gazowej, jak inaczej mogę sprawdzić ?

Jeździ mi się na prawde dobrze, kompletnie nie czuć różnicy czy na benzynie czy na gazie, ale po mieście wydawało mi się że strasznie dużo pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na win 8.1 możesz spokojnie zainstalować vag-comy, działają bez problemu.Jedynie dla instalacji sterowników musisz odpalić system w trybie bez sprawdzania podpisanych sterowników (test) i tyle (znajdziesz na necie).

Wtyczka nie wiele nam powie, potrzebny jest model sterownika, Twój gazownik na pewno to wie bo w końcu go ustawiał, poza tym powinno być w papierach od gazu spis użytych elementów w instalacji.

Jeżeli to wina gazu, wychodząc z założenia, że Twój gazownik się zna, zatankuj gdzie indziej i sprawdź.

I powtórzę pytanie, jak stroił Ci tą instalację, na postoju czy w trakcie jazdy ? bo jak na postoju to nie stroił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Papiery od tej nowej instalacji niestety byłemu użytkownikowi "zginęły" ... no stroił na postoju, mój pierwszy VAG w życiu a tym bardziej w gazie ;s

Co do błędu pojawia się tylko na gazie, na benie nie i to też nie ma reguły kiedy, pytałem u kilku osób i mówili że nic groźnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobię zdjęcie od wtyczki od sterownika do instalacji gazowej, jak inaczej mogę sprawdzić ?

Wyciąg ze świadectwa homologacji lub fizyczne sprawdzenie podzespołów: reduktor, sterownik, wtryski.

 

Papiery od tej nowej instalacji niestety byłemu użytkownikowi "zginęły"

To jak robisz badanie diagnostyczne??

 

no stroił na postoju,

To co się dziwisz, że błędy i pali nie wiadomo ile?? Jak imbecyle, którzy nazywają się gazownikami i wykonują ten zawód nie potrafią wykonać właściwie podstawowej rzeczy jaką jest strojenie instalacji to się nie dziw!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A znacie jakiegoś dobrego w okolicach Częstochowy lub Skierniewic??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego zależy co masz za instalację, ale w okolicach Częstochowy możesz spróbować w firmie ELIASZ Nowa Gorzelnia 107a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w trasie wyszło coś koło 13,5 litra gazu na 100km, prędkość to 100-140 km/h i się zastanawiam czy to normalka czy czasem nie za dużo pali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzynaście to mi wychodzi w mieszanym w automacie. Zresztą kliknij w podpisie i sam popatrz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w trasie wyszło coś koło 13,5 litra gazu na 100km, prędkość to 100-140 km/h i się zastanawiam czy to normalka czy czasem nie za dużo pali

 

Coś trochę sporawo, chociaż i mój w ostatnie mrozy zaczął jakby więcej jarać. Ale słyszałem że auta z LPG podczas silnych mrozów rzeczywiście więcej palą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, u mnie pali cały czas tak samo, większe spalanie zimą w autach z reguły wynika z dłuższego czasu dogrzewania się samochodu, ssanie itd. U nas najgorszy moment przejeżdżamy na benzynie, więc różnice nie powinny być kolosalne. Raczej skorygował bym poprawność regulacji instalacji. No i sprawdził ile auto pali na benzynie, bo może już na benzynie pali dużo to wtedy lpg będzie wykładnią większego spalania benzyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za dużo ,przy tej prędkości powinien mieścić się w 11l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spalanie spalaniu nie będzie nigdy równe. Nie ma co porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, okolo 2 miechy temu kupiłem passka b5 fl z 02r 1,8t sedan.

Instalacja gazowa zakładana w tym roku, a w zasadzie wymieniana, bo juz wcześniej jezdzil, ja sam wymieniłem butle no nowa. Trochę obawialem się ze juz tyle lat jezdzil na benzynie ale kilku mechaników oglądało i wszystko bylo ok, prócz małego wycieku oleju ale juz sprawa załatwiona.

Teraz tak, pytanie bo ciągle po usunięciu bledu sinika pojawia się na nowo, slaba mieszanka. Bylem u gazownika mówi ze to przez instalacje, niestety nie pamiętam jakiej firmy jest instalacja ale mówił gazownik ze średniej polki, wtryski jedne z lepszych Hana. Wyregulowal mi gaz, jest dobrze bo wgl nie czuć momentu przelaczenia z beny na gaz. W trasie spoko 11-12 litrów przy jedzie 120-160. Po mieście jest tragedia raz nawet 19 litrów poszło. Zauważyłem ze błąd raz się odpali jak na 3 biegu mialem niskie obroty rzędu 1,5k.

Skrzynia manualna

 

U mnie 1,8T AWT 150 KM AUTOMAT i Kombi - jazda po mieście w korkach na toruńskiej 85% i 15% trasa - spalanie średnie 13,2 l/100 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie 1,8T AWT 150 KM AUTOMAT i Kombi - jazda po mieście w korkach na toruńskiej 85% i 15% trasa - spalanie średnie 13,2 l/100 km

 

U mnie dla przykładu 1.8T AWT też Kombi tyle że manual 100% po mieście i wychodzi mi 12-13l.

Instalacja Agis.

Dodam że dość ciężką nogę mam :D

Przy spokojnej jeździe daje radę zejść do 10l.

O trasach to się nie wypowiem gdyż sam nie wiem :P

 

Co do "Check Engine", Słaba mieszanka nigdy mi nie wyskoczyła, jedynie błąd 420 dot. katalizatora

Problem załatwiony emulatorem drugiej sondy lambda (koszt 10 zł).

Edytowane przez Krush

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpowie ktos co moze byc przyczyna duzego spalania gazu 16l gazownik regulowal 4 razy i caly czas bez zmian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podpowie ktos co moze byc przyczyna duzego spalania gazu 16l gazownik regulowal 4 razy i caly czas bez zmian

 

pytanie czy te 16 jest w mieście, w mieszanym czy na trasie, jak dużo stoisz w korkach, czy manual, czy automat, a oprócz tego jakieś informację dotyczące instalacji, jaki sterownik, jaki reduktor, jakie wtryskiwacze

 

przyczyn dużego spalania może być 1000 lub więcej :)

mi pali 10l na trasie do 110 km/h

11-12 na trasie przy prędkościach 130-160

ok 13,5 w trybie miejskim

na ogół w mieszanym wychodzi ok 12,5l/100km

natomiast na trasie przy 220 km/h spali 20 i więcej

 

wszystko liczone "pod dystrybutorem" komputer pokładowy pokazuje wartości mniejsze o ok 20%

 

jeśli ktoś jeździ po mocno zakorkowanym mieście, lub depcze w podłogę do czerwonego pola od świateł do świateł to 16 to też nie jest jakiś duży wynik.

Te silniki palą bardzo róznie w zależności od sposobu jazdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności