Skocz do zawartości
passatcik6

Jak puścić kabel aux ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . W swoim aucie nie mam auxa wiec kupiłem radio RCD 510 i kabel aux tylko nie wiem jak i gdzie go poprowadzić żeby ładnie wyglądało . Czy lepiej do schowka czy moze da sie jakos do tych górnych 2 małych nad radiem schowków ( kabel ma 1 metr wiec jakbym chciał podłączyć telefon to odsunął bym schowek i wyciągnął kabel a pózniej zwinął go i włożył w ten mały schowek . Tylko pytanie czy da sie tam poprowadzić ? Prowadził ktoś z was juz taki kabel i gdzie najłatwiej i najlepiej go poprowadzić .

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poprowadzilem do jednej z zaslepek przyciskow przy galce zmiany biegow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest dobre rozwiazanie. Ale ja poszedlem o krok dalej, kupilem adapter bluetooth->minijack i schowalem wszystko pod pokrywa popielniczki (nie pale). Tam tez jest gniazdo 12v do ladowania adaptera. Rozwiazanie o wiele wygodniejsze i "na czasie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uuu...naprawde fajny pomysl. Mozesz pokazac jak wyglada taki adapter.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem coś takiego: http://www.morele.net/adapter-sandberg-bluetooth-audio-link-450-01-532441/ do tego przejściówka damsko-damska z jack na minijack (chyba że AUX masz też w minijacku - ja mam MFD 2 DVD i do tego kupiłem line in). Puściłem dołem i "wywierciłem" otwór pod popielniczką i tamtędy poprowadziłem kabel od navi. Problem jaki jest z tym rozwiązaniem (o czym do końca nie wiedziałem zanim praktycznie tego nie przetestowałem) jest taki, że adapter trzeba ręcznie włączać (mini guziczek) gdy bateria się wyczerpie, zatem odpada opcja stałego podpięcia pod 12V - tak planowałem to upchnąć gdzieś, żeby załączało się razem ze stacyjką (12V można wyprowadzić z zasilania zapalniczki albo navi). Trzeba mieć ten adapter gdzieś pod ręką, żeby go włączyć. Ja generalnie włączam i zamykam klapkę od popielniczki. Jak się bateria kończy, to podłączam pod zapalniczkę (mam taką przejściówkę do gniazda zapalniczki na 2x usb - można telefon też ładować).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taki kabelek do RCD 510 . http://allegro.pl/aux-in-adapter-radio-navi-vw-mfd-3-rns-rcd-310-510-i5459506873.html

 

I jak to poprowadzić pod przycisk do skrzyni biegów ? Mysle ze ty miałeś nutie jakiś ładniejszy kabelek i ładnie to wyglada . Moze właśnie poprowadzę ten kabelek do popielniczki i tam będę go trzymał . Jak myślicie ? Bo szukałem taki aby kończył sie takimplastikiem aby miał wejściu usb i aux ale nie znalazłem . Ten kabel ci kupiłem bedzie ok ?

 

 

kurde tylko panel klimatronika jest pod radiem :/ to nie przewierce sue aby puścić tam kabelek ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez taki kupilem, tylko ja mam RNS'a. Zeby podprowadzic do przycisku obok skrzyni to trzeba zdjac mieszek w bardzo prosty sposob. Mozna odkrecic panel klimatyzacji oraz wiadomo radio wysunac troche. Jeszcze nie mam zarobionego gniazda jack w przycisku. Narazie jack wystaje z dziury po zaslepce. Rowniez szukam jakiegos gniazda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręć prawą lub lewą osłonę tunelu środkowego, wyciągnij trochę radio/navi, puść kabelek tak aż będzie sobie zwisał za panelem klimatronika, z boku od strony tunelu środkowego sobie to poprowadzisz tam gdzie Ci pasuje. Zdemontuj mieszek i plastiki od skrzyni biegów i tam sobie poprowadź. Co do umieszczenia w przycisku koło skrzyni, to oczywiście potrzebowałbyś specjalnego zakończenia (oprawki) do nabycia w sklepach z częściami elektrycznymi, ale wtedy będzie wyjście damskie, więc jakiś mały kabelek męsko-męski musiałbyś mieć zawsze pod ręką (gniazdo w plastiku i gniazdo w telefonie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zrobię tak ze wyjmę panel klimatronika i poprowadzę go do popielniczki . Chyba nie chce nic majstrować przy tych guziczkach bo nie chce aby cos brzydko wyglądało . Panel klimatronika jest na śrubki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie jak wolisz i Ci pasuje. Na cztery srubki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij ściągnąć najpierw ramki od klimy. Wtedy stwierdzisz, że to nie hop siup... :haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem ze najłatwiej i bez żadnych wierceń poszczę kabel do górnych schowkach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bedziesz mial zwisajacy kabel z gory do telefonu lub innego urzadzenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie będę miał zwisającego kabla . Kabel podłączę do telefonu i telefon włożę do tego malutkiego schowka . Tylko schowek po prostu będę miał otwarty jak telefon bedzie tam leżał i juz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Twoj wybor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak chcesz go do środka szufladki przeprowadzić żeby nie był kabel na wierzchu? będziesz wiercił obudowę od tyłu?

szufladki stanowią całość z obudową, z tyłu przy każdej jest sprężyna zwijana odpowiedzialna za wysuwanie, wiem jak się nagłówkowałem jak mi wypadła przy wyjmowaniu szufladki żeby z powrotem działało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary szufladki od tylu maja zawinięta wykładzinę która da sie odchylić i tamtędy wpuszczę kabel który wyjdzie mi od dołu czyli przy radiu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu, przeczytaj dokładnie co napisał Rysiu. Za tą wykładziną masz niespodziankę w postaci zewnętrznej obudowy szufladek. Bez wiercenia się nie obejdzie.

2015-12-03 17.08.53.jpg

2015-12-03 17.09.19.jpg

2015-12-03 17.09.43.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kurde myslalem ze wystarczy ze przewierce plastik szufladki a to jeszcze z tylu jest obudowa szufladek :/ to już sam gdzie najlepiej i w najłatwiejszy sposób bez większego rozbierania plastików bo pózniej trzeszczą :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprzyklad moj sposob lub Nuttie jest prosty i latwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności