Skocz do zawartości
bastek-83

Jakie pióra wycieraczek. Odradzam pióra MotGum

Rekomendowane odpowiedzi

odradzam tą firmę, kupiłem 2 pióra - jedno (od strony kierowcy ze spoilerem)strasznie mazało po szybie i przepuszczało wodę, do tego wydawało dziwne trzaski.. w związku z tym, że nie miałem paragonu kupiłem ponownie pióro tej firmy tym razem bez spoilera.. zero poprawy.

chytry 2 x traci, kupiłem 2 pióra Valeo i śmigają bez zarzutu, a 3 sztuki nowych piór MotGum poszły do puchy. Nigdy więcej tej firmy.

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony do innego działu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem rozważ zakup samych gumek w ASO - sporo taniej i pewnie, z tym że pasują tylko do oryginalnych piór (trzeba usunąć starą i założyć nową zaślepkę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pióra nie były wymieniane w passacie tylko w aucie żony. swoja drogą dobrze wiedzieć ze można kupić same gumki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie ja również nie wiedziałem dobrz że zerknołem na to forum:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
odradzam tą firmę, kupiłem 2 pióra - jedno (od strony kierowcy ze spoilerem)strasznie mazało po szybie i przepuszczało wodę, do tego wydawało dziwne trzaski.. w związku z tym, że nie miałem paragonu kupiłem ponownie pióro tej firmy tym razem bez spoilera.. zero poprawy.

chytry 2 x traci, kupiłem 2 pióra Valeo i śmigają bez zarzutu, a 3 sztuki nowych piór MotGum poszły do puchy. Nigdy więcej tej firmy.

 

Dziwne, ja od kilku lat kupuje tylko motgumy i nigdy mnie nie zawiodły w przeciwieństwie do BOSHa i VALEO...których już nigdy nie kupie :fuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem właśnie valeo i jak narazie bez zarzutu. Ciekawe jak będzie po zimie. Poprzednie ori trochę mazały ale podejrzewam ze były od nowości :P W poprzednim bez miałem ori i były ok pomimo ze stare.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam Motgumy i sobie chwalę. Na początku trochę skrzypiały, ale jak się dotarły, to nie hałasują i zbierają jak należy. W Pasku używam ich od pół roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płaskie Motgumy do B5 FL. Lewa działa bez zarzutu, natomiast prawa jest źle wyprofilowana, zostawia smugę na środku i nie zbiera na końcu szyby. Następnym razem zainwestuję w coś innego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mam MotGum-y i sobie chwalę. Od roku ładnie zbierają i jeszcze nie zanosi się na zmianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Motgumów w innym aucie. Niedawno kupiłem Motgumy (zwykłe) do Lupo i jako pierwsze nie skacza i nie skrzypią, zbierają też dobrze. Wcześniej miałem jakieś tanie, później szybko zmieniłem na Boscha i w obu przypadkach była straszna lipa. Myślałem że ramiona trzeba będzie wymieniać, więc nie kombinowałem już z piórami, bo wiadomo Bosch jest dobry. Ostatnio jednak żona mi mówi, że już nic nie widać przy padającym deszczu, więc wsadziłem Motgumy, które miały czekać na wiosnę. No i bardzo miła niespodzianka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypuszczam, że wszystko zależy jak starą i jak przechowywaną kupimy wycieraczkę. nie ważne jakiej firmy. jednemu się uda, drugiemu niestety nie, a towar ze sklepu zejść musi bo to są pieniądze. guma ma to do siebie że się starzeje - m. in. twardnieje. osobiście staram się wyczaić miejsce gdzie mają duży ruch na wycieraczki (lokalny sklep, nie market) i nie wisi im tego pełno na półkach. nawet wolę jak mi ściągną na zamówienie. wtedy pozostaje tylko kwestia tego co w hurtowni dadzą. mimo stosowania powyższego i tak trafiają się trefne partie. takie życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Tak mi się wydaje było z moimi Boschami - swoje odleżały w sklepie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem motgum na przód komplet do passat b5lift. Pierwsze dni jak na razie bardzo pozytywnie :) Idealnie zbierają roztopiony śnieg i wodę :) Zobaczymy co będzie w późniejszym czasie :) p.s http://allegro.pl/wycieraczki-plaskie-motgum-vw-passat-b3-b4-530-530-i5882932937.html to takie kupione w białostockiej hurtowni za 37 złociszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wycieraczki Kamoka i Heyner, motgum miałem i faktycznie kicha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Motgum już nie kupię,mimo że zawsze staram się wspierać lokalny biznes.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pracuje w Valeo w Skawinie w wycieraczkach a jeżdżę na ALCA :) wycieraczkach :)

 

valeo odradzam a Alca Polecam.

Edytowane przez rainman777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje w Valeo w Skawinie w wycieraczkach a jeżdżę na ALCA :) wycieraczkach :)

 

valeo odradzam a Alca Polecam.

 

Szewc w dziurawych butach chodzi :roll

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również odradzam Valeo, dużo gorsze od Bosch Aero Twin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze a zarazem najtańsze ALCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Valeo oceniam, że są nieporownywalnie lepsze niż Bosch. Wiele dłużej zachowują elastyczność gumy. Lepsze są już tylko oryginały (też Valeo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności