Skocz do zawartości
Mlody_tm

Wysokie obroty, czy alternator się kończy ???

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki wielkie ! Przetestowalem to w alltracku b7 nowka. 35 tys przebiegu. Jest identycznie. Chodzi tez chyba o nagrzewnice ta elektryczna. Pewnie pradu potrzebuje/

 

Wciaz mnie męczą mrygające światelka w srodku w aucie, oraz ledziki pod nogami tez mrygają przy odpalonym aucie. Wymienilem regulator napiecia ale nic to nie dalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy one nie migają tylko i wyłącznie kiedy auto jest zimne i włącza się nagrzewnica ? ,jeżeli tak to jest to całkiem normalne i spowodowane jest to włączeniem się nagrzewnicy ,a ponieważ jest wtedy bardzo duży pobór prądu to i ledy mrugają ,wiem przerabiałem to w Octavii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Pewnie tak juz musi byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musi być Tomek. Sprawdziłeś tak jak ci pisałem kiedyś punkty masy? Pewnie nie. Alternator ładuje już od najniższych obrotów silnika (tym między innymi różni się od prądnicy). To co daje na biegu jałowym powinno spokojnie wystarczyć na światła radio i klimę. Woltomierz w rękę i mierz spadki napięcia na alternatorze i akumulatorze przy różnych obrotach i włączonych różnych odbiornikach

 

Sebastian przestań mieszać chłopie z tą nagrzewnicą. Po pierwsze mylisz nagrzewnicę z elektrycznym dogrzewaczem. Po drugie już ci ktoś napisał w innym temacie że nagrzewnica to jest zwykły wymiennik ciepła. Po trzecie elektryczny dogrzewacz nie uruchamia się od razu po odpaleniu auta. Ma zwłokę, ale nie pamiętam już z czego wynikającą

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego ,że nie mylę -elektryczne dogrzewanie ,to również nagrzewnica (pod takim hasłem możesz ja kupić na znanym portalu ,więc tak napisałem ,sorry) podłączona do magistrali CAN i jeżeli chodzi o mrugające Ledy ,to właśnie załączenie tej nagrzewnicy powoduje ,to mruganie (pobór ponad 100A ) ,może być również ,to widoczne na zegarach i Fisie itp. Załączenie jej następuje raczej od razu ,jak dobrze pamiętam ,po podłączeniu VCDS-a od razu było to widać ,ja takie dogrzewanie miałem w Octawii z 2006 ,więc trochę długo już ,a tam ,to działa tak samo.

To ,że ktoś mi napisał o nagrzewnicy ,to nie znaczy ,że mi właśnie chodziło o zwykłą nagrzewnicę ,taka jaką każdy samochód posiada

Nie bądź uszczypliwy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marku, ja mam pytanie do ciebie z innej beczki ale też o nagrzewnice. czy w kazdej b6 jest elektryczna grzałka. własnie dziwi mnie ze szybko mam ciepło w aucie a webasta nie posiadam. dawniej vw montował taki kruciec ze swiecami zarowymi na jednym z przewodów od wody ale w b6 czegoś takiego nie ma przeciez i tak sie zastanawiam czy może ja mam taka grzałke w nagrzewnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesław ,raczej tak ,ale możesz to sprawdzić ,bez komputera ,otwórz maskę zerknij na skrzynkę bezpieczników ,tam od przodu będą wychodziły dwa grubsze czerwone przewody tak na oko grubości 7-8 mm,te sa właśnie od dogrzewania elektrycznego ,lub tak jak napisałeś od nagrzewnicy jak znajdę to wstawię zdjęcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to sa tam chyba 2 lub 3 takie grube czerwone kable ale sprawedze sobie jeszcze. dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zdjęcie z montażu takiej nagrzewnicy

to jest ten ładniejszy czysty czerwony kabelek

11-komora.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zacznijmy ......uszczypliwy

Dogrzewacz włącza się tylko jeśli na dworze jest poniżej 4 stopni. Tomek o problemie z mruganiem pisał od dawna, nawet kiedy na dworze było +naście stopni.

Doucz się, potem pisz. O! Teraz dopiero byłem uszczypliwy.

A jak coś się nazywa dogrzewacz to nazywajmy go dogrzewacz, bo tak się składa że w aucie nagrzewnica to zupełnie inny element.

 

pod takim hasłem możesz ja kupić na znanym portalu
:wmorde jeśli czerpiesz wiedzę ze znanego portalu to chylę czoła i nie mam już absolutnie nic do dodania. Według VW jest to 1K0 963 235 - Element grzewczy (czasem grzejny) elektrycznego dodatkowego ogrzewania powietrzem, ale co oni tam wiedzą ...

 

Marku, ja mam pytanie do ciebie z innej beczki ale też o nagrzewnice. czy w kazdej b6 jest elektryczna grzałka. własnie dziwi mnie ze szybko mam ciepło w aucie a webasta nie posiadam. dawniej vw montował taki kruciec ze swiecami zarowymi na jednym z przewodów od wody ale w b6 czegoś takiego nie ma przeciez i tak sie zastanawiam czy może ja mam taka grzałke w nagrzewnicy

Głowa między pedały i w miejscu gdzie się kończy z przodu tunel powinieneś zobaczyć dogrzewacz. Nie miały tylko passaty robione na ciepłe kraje. Bo i po co :)

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja tam widze to tych kabli na fotce jest 5szt, ale doliczylem sie że 5 od lewej ma być do grzałki czy tak? bo wczesniej pisales ze dwa kable maja byc do grzałki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dogrzewacz włącza się tylko jeśli na dworze jest poniżej 4 stopni.

o tym pisałem na innym wątku i to czytałeś ,nieprawdaż ?

 

jeśli czerpiesz wiedzę ze znanego portalu

niekoniecznie ,tylko dla większości ludzi tak jest ,że najszybciej można go tam zobaczyć ,wpisując zresztą w szukajce portalu numer ,który podałeś

 

dla ścisłości w zależności od rocznika występowały dwa

 

1K0 963 235 E - nagrzewnica z CAN'em, do 10.2006

(1K0 963 235 F - nagrzewnica sterowana sterownikiem silnika poprzez przekaźniki - bez CAN'a, od 10.2006 - sposób podłaczenia jest całkiem inny)

 

nie gryźmy się ,ja wiedzę swoją zdobyłem na octavii i nie sądzę ,aby tam były inne dogrzewacze

 

Wiesiek ten najładniejszy czerwony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde kłócą sie przeze mnie noo przestancie juz.

 

Faktycznie, ja poruszam co jakis czas temat, dobrze mowi Marek. U mnie caly rok tak mryga. Jedyne co wymienilem to regulator napiecia... Potestuje w koncu ten alternator.::: ale czuje ze juz na niego pora :)

 

Sebastian, Tobie rowniez dziekuje za pomoc.

Fajnie jak pomozesz cos w kwestii tego grzania świec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przestań ludziom robić wodę z mózgu i będzie wszystko ok. A dogrzewacze były od C do H

 

pozdro

 

Tomek potrzeba ci jakiegoś naprawdę ogarniętego elektryka, któremu będzie się chciało to posprawdzać.

Edytowane przez mkpol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dogrzewacze były od C do H
tego nie wiem

żeby nie było ,zabawa przy samochodach to nie moja praca ,tylko chęć aby mieć coś więcej niż w aucie było ,zresztą ta chęć jest coraz mniejsza ,ale nóżki podświetlane tył i przód w pasku zrobione :jupi bo takie rzeczy lubię ,dwa nie robię tego sam ,trzy nie jestem długo na tym forum ,aby wiedzieć ,że Tomek ma problem z mruganiem dłuższy czas ,ja wiem ,że tak się działo po załączeniu dogrzewacza

w skodzie zrobiłem parę rzeczy takich ,które były dla mnie istotne :

xenony

grzane spryskiwacze

podswietlane nóżki

bluetooth

Columbus (RNS 510)

multikierownica

TPMS

lusterko fotochrom

czujniki deszczu/zmierzchu

zmieniłem bordnetza na 3c8... dalej nie pamietam ,ale z paska CC

zmieniłem całe podświetlenie na biało/czerwone

oraz trochę pomagałem przy wielu modach ,więc tak do końca nie jest tak ,że głupoty piszę

Marek nie mam zamiaru się kłócić ,już dawno czytałem Twój wątek i wiem ,że masz pojęcie o czym piszesz ,ale za słówka się nie łapmy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Jeszcze jedno jak ,ktoś z pomorskiego i nie tylko ,będzie potrzebował pomocy przy modach ,wraz z podłączeniem i kodowaniem to mogę pomóc ,nie ja ,ale znam gościa co to ogarnie jeden z lepszych na forum octavii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sebastian ty wiesz, ja wiem i jeszcze 5 innych osób też wie, ale przyjdzie 100 którzy nie wiedzą i dlatego tak ważne jest żeby rzeczy nazywać tak jak się nazywają a nie jak chcielibyśmy żeby się nazywały. A żeby zamknąć już temat to przykład z soboty i wczoraj. Passat b6 2006 rok. Wieje ciepłym od strony kierowcy, letnim ze środka i zimnym po stronie pasażera. Diagnoza oczywista, klapy stoją więc potencjometr silnika nastawy klap. Półtorej godzinki roboty i ..... zonk. Klapy działają elegancko, żadnych błędów, zimno już nie wieje, ale ledwie letnio. Powodem była ZAKAMIENIONA nagrzewnica. I teraz powiedz mi czy jakby ktoś przeczytał że w B6 jest nagrzewnica elektryczna i dajmy na to sam wziął się za robotę, wpadłby na to żeby sprawdzić stan nagrzewnicy? No nie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz pewnie masz rację ,poprawię się :ok

przy okazji ,jak czytałem Twój watek ,to natknąłem się na podświetlane progi ,ale było coś tam o dwóch różnych wersjach tych progów lepsze/gorsze ,a co jeśli ja mam brązowe wnętrze ,to czy takie też występują oczywiście w tej lepszej wersji do mojego auta ,bo to bym jeszcze może zrobił ,bo listwy/dekory w drzwiach to już trochę drogo wychodzi .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Progi podświetlane passat individual były montowane w CC na zamówienie. Trzeba by sprawdzić, czy wersja individual występowała też z brązowym środkiem, ale według mnie nie.

progi mają numery

3C8 853 369 4P7 lewy próg

3C8 853 370 4P7 prawy próg

 

Progi passat exclusive - takie jak ja mam były na bank tylko w kolorze czarnym

Od jednorożca różnią się tym, że jednorożca ponoć ktoś widział :)

 

Wiem że ktoś na forum przekładał elementy świecące do brązowych listew, więc jak najbardziej jest to do zrobienia. Problem z dostępnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że ktoś na forum przekładał elementy świecące do brązowych listew, więc jak najbardziej jest to do zrobienia. Problem z dostępnością

czyli do zrobienia ,ale skoro tak to wygląda ,to muszę chyba do tego dojrzeć ,bo ja coraz mniej cierpliwy jestem :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś odpalam auto z rana... stało sobie na mrozie... obok alltracka kolegi.... tak to żeśmy się umowili i dal mi auto do testow poczciwiec :)

 

odpalam swoje... ładnie grzeje... odpalam jego.... ladnie grzeje... moj pali ladnie plynnie szybko. jego oczywiscie nowka bo 30 pare tys przebiegu zapalil tak jak to nowka... troszke szybciej :)

zgasilem oba... odpalam znowu jego i znowu grzeje i odpala.... mimo ze przed chwila pracowal silnik. odpalam moj myslac ze juz bedzie bez grzania... no i o dziwo jest tak samo - tez zagrzał :)

 

teraz rozgrzeje oba do 90, i zostawie na 3h :)

 

a wiecie co... alltrack ma idento.... tez mu mrygają lampki i pod nogami. więc TTTK ??? bo tosz to nowka auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności