Skocz do zawartości
mgboczna

Zabezpieczenie RNS'a przed kradzieżą.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeglądając forum niejednokrotnie natknąłem się na informacje o częstej kradzieży tego sprzętu. Zastanawiam się czy istnieje jakaś możliwość zabezpieczenia i jedyne co mi przychodzi do głowy to specjalne wkręty uniemożliwiające odkręcenie ich za pomocą standardowego śrubokręta płaskiego lub krzyżakowego. Jak wiadomo RNS'y przykręcone są za pomocą wkrętów 4,2X16 z łbem pod wkręt krzyżakowy. Znalazłem w internecie wkręty"specjalne", które wkręca się za pomocą zwykłego wkrętaka płaskiego ale odkręcenie wymaga użycia specjalnego klucza. I być może miałoby to jakiś sens. Proszę o wypowiedzi na ten temat. Jutro będę znał cenę takich wkrętów i kluczy. Jedyny "kłopot" to to,że sprzedawane są one w paczkach po 100szt. a jak wiadomo potrzeba tylko 4szt. Jeśli będą chętni (24 osoby) to mógłbym zamówić taką paczkę (+25 kluczy) i podzielimy koszty a ja bezinteresownie zajmę się wysyłką.

 

wkręty.jpg

 

 

One-Way wkręty do metalu służą jedynie do przymocowania danej rzeczy za pomocą standardowego śrubokręta płaskiego. Odkręcenie tego typu wkrętów jest możliwe tylko za pomocą odpowiedniego śrubokręta (Un-Do-ItÂŽ).

Wkręty One-Way produkowane są ze stali nierdzewnej A2 oraz ze stali ocynkowanej. Mają dwa rodzaje kształtów łbów : kulisty (roundhead) oraz stożkowo-płaski (ovalhead).

 

Ew. druga propozycja wkrętów - Snake Eyes Spanners :

 

Eyes.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkręt z 1 obrazka można zrobić samemu: szlifierka typu Dremel i gotowe.

Fakt, jak nie podprowadzą navi, to chętnie wpakują śrubokręt w środek ekranu:-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Własnie otrzymałem wycenę:

Wycena.docx

 

W dużym skrócie 4 szt. wkrętów to koszt ok.12-15 zł bruttu + bit 30 zł.

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycenę można skomentować jednym zdaniem: Bóg ich opuścił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ta cena też jest chora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do posiadaczy RNS Navi Lock. Mam takie coś zamontowane w swoim aucie i zastanawia mnie jak odkręcić te bolce, gdyż chciałbym dostać się do kostek RNS'a.

 

Znalazłem takie zdjęcie zestawu - http://www.track-motion.nl/media/catalog/product/cache/1/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/f/u/fullsizerender.jpg , nie mam tego "kluczyka" z blaszki, ale też nie wiem do czego miałby służyć, gdyż te wystające łepki są gładko okrągłe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi Ci o te cztery śruby z okrągłymi łebkami? Ja je odkrecam palcami, ewentualnie delikatnie kombinerkami

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak o nie!. Spróbuję w takim razie przez jakąś ściereczkę, dzięki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może gdzie takiego Rns Navi Locka dostać, kiedyś widziałem na allegro, ale teraz nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności