Skocz do zawartości
viper1986

Skrzynia AYK, wysunięta "flanca" przegubu wewnętrznego

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj podczas ruszania na skręconych kołach usłyszałem stukot i okazało się że straciłem biegi.. Po otwarciu maski szybka diagnoza: wysunął się wałek od strony pasażera do którego mocowany jest przegub wewnętrzny. Auto na hol i do garażu. Dziś na kanale okazuje się, że wałek można luźno (jedną ręką) wsuwać i wysuwać w skrzynię, biegi wracają gdy wałek jest wsunięty.

 

Czy ktoś z was orientuje się jakie zabezpieczenie jest w tym wałku (oring na końcu za zębami jak na poniższym rysunku czy śruba przez środek wałka). Skrzynia AYK, silnik 2E.

Poniżej przykładowe zdjęcie elementu o który rozchodzi mi się.

43_1282997975.jpg

 

Rozumiem, że jak wyciągnę kompletną półoś wraz z widocznym wałkiem to wcześniej muszę spuścić olej ze skrzyni, czy też w tym miejscu za wiele go nie wyleci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuje za rysunek. Tylko ciekawe czy ta skrzynia ma tego typu wałki. Rozbiorę jutro to okaże się. Pytanie o olej dalej aktualne.

Albo występuje centralne mocowanie śrubą M8 /mniejsze skrzynie/albo takie jak na obrazku poglądowym zabezpieczenie pierścienie nr8. Przy drugim rodzaju zdarza się urwanie wielowypustu w miejscu założenia tego pierścienia. Zazwyczaj jak ktoś domowym sposobem naprawia przegub i składa jak popadnie. Wtedy jeden blokuje i taki między innymi efekt.

Oleju wiele nie wyleci, ale co to za różnica. Nie zaleca się wlewania go ponownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AYK ma flansze zabezpieczoną pierścieniem, przegub wewnętrzny o średnicy 100mm.

 

U mnie rozsypały się zęby znajdujące się tuż za zabezpieczeniem, do tego sam pierścień został zmielony przez skrzynię. Założyłem nową flanszę, wymieniłem olej i jak na razie jest ok...tylko obawiam się czy wszystkie kawałki wyleciały wraz z olejem i nie zblokują mi skrzyni po jakimś czasie. Było sporo opiłków ale trudno to ocenić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności