Skocz do zawartości
passatcik6

Problem z dźwiękiem przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Samochód: B6 2.0 TDI-CR 140KM (CBAB)
    Rok prod: 2008

Siemanko !!!

Mam taki problem a mianowicie przy hamowaniu nie zależnie czy na biegu czy na sprzęgle i od 15 km/h słyszę taka jakby głośniejsza prace silnika , lekkie pohukiwanie , jakby lekko zawory grały ale gdy juz całkiem zahamuje ten dźwięk nagle umilka i pod maska jest cisza . Czy to ma cos wspólnego z dwumasa ? Mam juz dwumase zamówiona i w piatek oddaje auto do mechanika na wymianę dwumasy . Ale nie wiem czy to ma cos wspólnego z moimi objawami ??

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
    Samochód: CC 2.0 TDI 177KM DSG
    Rok prod: 2012

Jak ci się to będzie znowu działo to stań i dodaj gazu "na luzie". Jeśli będziesz to słyszał tak między 1300 a 1000 obr/minutę to przypuszczalnie wskazówka obrotomierza zatrzyma się właśnie w okolicach 1000 obr. Tak się dzieje jak wypala się dpf.

A jeszcze tak na wszelki wypadek zapytam. Nie zmieniałeś ostatnio felg na inne?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie nie wymieniałem felg . Auto mam od 1,5 Msc . A czemu pytasz o felgi ? Kurde własnej nigdy wczesniej nie zauważyłem właśnie takich efektów przy hamowaniu . Kiedyś jakiś Dpf sie wypalał to auto ogólnie glosno chodziło , spalanie wzrosło i obroty były lekko powyżej 1 tys a teraz przy wyhamowaniu do 0 juz pod maska była cisza . Czy moze byc cos powiązane to z dwumasa ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Pytam o felgi bo jakkolwiek głupio to zabrzmi, zmiana felg (szczególnie na, powiedzmy, ażurowe) może znacząco wpłynąć na dźwięk pracy silnika dochodzący do kabiny.

Zrób tak jak ci napisałem. Sprawdź ten dźwięk na postoju w jakim zakresie obrotów się to dzieje.

Podstawą jest dokładne określenie w jakich warunkach to się dzieje

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

To sue dzieje przy hamowaniu od 1200 obrotów ( tak mi sue wydaje ) . Po prostu jak juz nie słuchać opon ,i bardziej słychać slink czyli tak od 1200 i az do zahamowania . Jak juz auto stoi to nagle dźwięk znika i jest cisza . Przy dodawaniu gazu nic sie nie dzieje . To tylko przy hamowaniu .

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Dzis zauważyłem ze przy uruchomieniu auta i miałem to objawy co wczoraj opisałem a po przejechaniu 3 km miałem te objawy ale dużo ciszej . Na postoju i gazowaniu tych objawów nie ma , moze minimalnie w granicach 950 ale to takie szumienie bardziej było

I kolejne obserwacje . Na biegu jałowym przy minimalnym dodatnim gazu ( wskazówka obrotów ruszy sie milimetr albo sie nie ruszy ) to słyszę jakies ocieranie , przeskakiwanie , jakby cos tak rytmicznie o cos ocierali ale nie szur szur szur tylko takie jakby przeskakiwanie , ocieranie pyk pyk pyk . Co to moze byc ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Siedzi mały pykpykacz i robi szurszur....

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Haha moze u tak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta