Skocz do zawartości
Gość kris4motion

Kolo zapasowe czy zestaw naprawczy?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Ok jak bedziesz blisko auta to sprawdz i odpisz ,dzieki.

Pzd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś z nudów zajrzałem do instrukcji auta i tak jest opisane użytkowanie koła zapasowego - wypisałem tylko punkty odnoszące sie do rozmiaru:

"-Jeżeli typ koła zapasowego różni się od pozostałego ogumienia - np. opon zimowyh - to koło zapasowe można w razie potrzeby używać tylko przez krótki okres i przy odpowiednio ostrożnym sposobie jazdy. Możliwie niezwłocznie należy je zamienić na normalne koło.

- Nie należy jechać dalej, niż 200km z kołem awaryjnym 16" jeżeli jest ono zamontowane na przedniej osi (os napędowa)"

 

W rozdziale o jeździe na oponach awaryjnych mimo, że opona taka podczas gdy jest uszkodzona jest niższa od opony dobrej, producent zaleca jazdę z właczonym ESP i kontrolowaniem jego zachowania. Nie należy przekraczać też 80km/h.

Jeżeli tak, to nie ma najmniejszego problemu z jazdą na sprawnej oponie o niewiele rózniących się wymiarach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

defender do czego w styropianowej wytloczce jest jakis plaski klucz i czy jago miejsce w wytloczce miesci sie pod samymi oparciami tylnich foteli pomiedzy kluczem do kol,srubakiem a hakiem holowniczym (variant comfortline)? Pytam bo nie mam takiego klucza a jest tam miejsce (jak w opisie) na cos .

 

Odpiszesz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest jakis standardowy / unwersalny kluczyk ? 10 / 13?

nawet nie wiem ze takie cudo mam u siebie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ok standardowy tylko co tym odkrecac w pasku .?

 

Domyslam sie ze klucz 10 i 13 , te 10 to pewnie do klem akumulatora a 13 nie wiem .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam w bagażniku zestaw naprawczy z kompresorem. Chciałem dokupić koło dojazdowe.

Pytanie jest takie , jaki jest oryginalny rozmiar dojazdówki, bo ponoć przy zakupie passata można wybrać: zapas, dojazdówka, czy zestaw naprawczy.

Ma ktoś wogóle dojazdówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem u siebie też jedynie zestaw naprawczy, nie baw sie w dojazdówke tylko kup sobie koło pełnowymiarowe, ja tak zrobiłem (opona używka na stalowej feldze 16cali, zapłaciłem 250pln) , dokupiłem dodatkowo w ASO uchwyt na to koło i wszystko elegancko spasowało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji zna ktoś może instrukcję obsługi zestawu naprawczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to nie ma instrukcji w środku?

Ja mam zestaw jak na fotce, jak chcesz to mogę otworzyć i zrobić fote instrukcji.

DSC00319.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie raczej nie ma ale jeszcze sprawdzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie brzmi :

czy do opon typu ''run flat'' można stosować zestaw naprawczy ?

Złapałem ostatnio gumę i w czasie wizyty u oponiarza , każdy z fachowców miał inne zdanie -pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam również zapas - tyle że u mnie mam 195 i R15 a na kołach 215/55 R16???

i tak od nowości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tyle że u mnie mam 195 i R15

 

A sprawdzałeś czy da się założyć i obrócić?

Znajomy kupił uszkodzonego mesia w210 na stalówkach od w124.

Koła ledwo sie obracały, ale wystarczyło do wstawienia na lawetę.

Podobnie w B5 z motorem 2.5tdi - 15 cali nie dało się założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Mam alusy 18" a na zimę chcę kupić stalówki 16". W bagażniku mam zestaw naprawczy a chciałbym kupić zapas. Jaką felgę kupić na zapas? Czy mogę założyć 16" przy 18"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odświeżę temat. Mam alusy 18" a na zimę chcę kupić stalówki 16". W bagażniku mam zestaw naprawczy a chciałbym kupić zapas. Jaką felgę kupić na zapas? Czy mogę założyć 16" przy 18"?

 

Pewnie ze mozesz, przeciez jesli masz kola 18 to masz nizszy profil - jesli 16 to wyzszy profil - wiec mniej wiecej srednica kola jest taka sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności