Skocz do zawartości
szalik

Sonda lambda Passat b6 2.0tdi CR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno wyskoczyła mi kontrolka chek engin i auto na diagnostykę i wyszło że sonda lambda uszkodzonatak powiedział mechanik mówiłem żeby zmienili ale się dziwił ze w dieslu jest sonda, objawy takie ze oprócz kontrolki wzrosło spalanie o \1 litr i na wyswietlaczu spalaie chwilowe czasem wariuje jade powoli a wyswietla 25l/100km czasem jak na luzie stoi auto to i 1,2l a czasem 0,7l na postoju . Chcieliśmy zamówić i objechaliśmy pobliskie hurtownie z częściami ale nie mieli takiej sondy, wykręciłem ja i spisałem numery jest ich trochę:

VW AG 41/10 BPE

03L 906262 B

0281004085/086 010111

LU09020K

Możecie poratować i podać jakie zamienniki podejdą i jakiej sądy szukać z jakim numerem . i czy jest tylko jedna sonda czy 2, a gdy czujnik temperatury spalin siądzie to może wywalić błąd sondy? nie chce kupowac bo czesci elektryczne nie podlegaja zwrotowi i reklamacjom a szkoda 450 na sonde jak to nie ona .a u mnie w regionie nie ma dobrych mechaników ze powie to i to i na ten dzien bedzie zrobione tylko gdybaja ale u 2 bylem i mówili ze błąd sondy ? slyszalem rowniez ze to egr moze bys sprawca nie mam pojecia prosze o wypowiedzi

Edytowane przez szalik
zly tytuł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EGR często jest winowajcą a nie sonda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna sprawdzic tą sonde miernikiem bylem w 2 warsztatach i mowili że to egr zmieniłem podmieniłem i dalej to samo błąd silnika. Może mi ktoś podać w które piny sie wpiac zeby sprawdzic czy sonda działa poprawnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniałem 2 miesiące temu sonde. Z tego co kojarze są chyba trzy sondy, główna i jakieś inne nie pamiętam już. Mechanik zamówił w intercarsie i do dzisiaj jest ok błędu nie wyrzuca. Numeru nie kojarze, mogę poszukać starej i podać ci numer jak bym znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze jest 1 sonda i 2 czujniki temperatury? a jak spalanie zmalało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , wyskoczył u mnie błąd P2196 Sonda Lambda , stał sygnał mieszkanki bogatej - Bank 1 , sonda -1 . Teraz pytanie. Która to jest sonda? w jakim miejscu się ona znajduje? Czy jest mozliwość zobaczenia jej i ewentualnej wymiany od góry ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z gory jak byk widac ją. W dpf wkrecona obok turbiny

 

Wymiana 3 minuty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli ta u góry to jest bank 1 , sonda 1 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, mamy jedna sonde a to co jeszcze "powbijane" :) w dpf to czujniki temperatury spalin.

 

Ta ktora czasami pada to wlasnie widoczna golym okiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kup na allegro. Z testowego auta. Zaplacisz max 100 zl a nie 500 w aso.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności