Skocz do zawartości
nicqo

Wypalanie DPF proces regeneracji

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie przy 218 tyś. stan zapełnienia DPF to 138 ml.

 

Więc teoretycznie na 300 tys filtr powinien wystarczyć, ale to też zależy od sposobu eksploatacji samochodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc teoretycznie na 300 tys filtr powinien wystarczyć, ale to też zależy od sposobu eksploatacji samochodu.

 

Uzupełnię informację dla użytkowników 2.0TDI na pompowtryskach, DPF wytrzymuje 60g zapełnienia popiołem (nie mylić z sadzą). Ja np. mam teraz 300 000km przebiegu, 96g zapełnienia; na 6 biegu z klima przy 110 km/h jak depnę to czekam 4s aż złapie 120 km/h. Na popularnym portalu aukcyjnym fabrycznie nowy DPF z 24m gwarancja kosztuje ~1150zł. Wycięcie od 800zł w górę, polecam wkładać nowego dziada ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ~250tys. KM coś ok 85g jak nie więcej i zastanawiam sie nie nad kupnem nowego a wycięciem go na stałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiece o tym dfp-e w moim CCdpf.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz nie spamować tym samym w różnych tematach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie-co ile mniej więcej wypala się DPF w 2.0 TDI-CR?

Wcześniej miałem TDI-PD i tam przy sprawnym DPF wypalał się co. ok. 1tkm.

Teraz przejechałem 5-6tkm i ani razu nie widziałem, żeby DPF się wypalał.

Oba auta z DSG. Na pompkach słyszalne było buczenie i biegi zmieniał przy wyższych obrotach, w CR żadnego buczenia, żadnej zmiany biegów przy wyższych obrotach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CR tylko podniesione obroty na biegu jałowym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pompkach słyszalne było buczenie i biegi zmieniał przy wyższych obrotach, w CR żadnego buczenia, żadnej zmiany biegów przy wyższych obrotach...

 

U mnie w CR podczas wypalania na biegu jałowym podniesione są obroty i cały czas pracują wentylatory. ponieważ dużo jeżdżę w trasie więc rzadko się zdarza żebym mógł stwierdzić co jaki czas występuje wypalanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U mnie w CR podczas wypalania na biegu jałowym podniesione są obroty i cały czas pracują wentylatory.

W moim tak samo więc chyba tak powinno być. Ostatnim razem specjalnie śledziłem po jakim dystansie zacznie wypalać i wyszło ok. 700 km (z czego jakieś 80% trasa). Trwało to 5 km jazdy po mieście i ok. 3-4 min. na postoju, więc jak ktoś nie jest wyczulony i nie zaobserwuje podwyższonych obrotów podczas zatrzymania albo akurat jedzie w trasie to nawet nie zauważy procesu wypalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W CR tylko podniesione obroty na biegu jałowym

 

Jestem świeżym użytkownikiem, swoim Paskiem zrobiłem dopiero 1kkm, ale jak wypalało to poza zwiększonymi obrotami (ok.1tys/min) i spalaniem na biegu jałowym (1,2-1,3l/h z włączoną klimą), zauważyłem zmianę biegów na wyższych obrotach. Przy spokojnej jeździe były wyższe o ok 200-300obr/min niż normalnie. Powiem nawet, że taka praca skrzyni bardziej mi się podoba, nie wbija 6-ki przy 60km/h!

Było to pierwsze wypalanie, zresetowałem licznik km, teraz czekam na następne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ dużo jeżdżę w trasie więc rzadko się zdarza żebym mógł stwierdzić co jaki czas występuje wypalanie

No ja też ok. 80-90% przebiegu w trasie zrobiłem-wyłącznie z tego powodu znów klekota kupiłem.

No nic, będę obserwować, a w najbliższych dniach podepnę i sprawdzę zapełnienie DPF.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Mam pytanie czy wartość Ash oil volume 180ml to wartość kwalifikująca dfp do wymiany ewentualnie regeneracji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według ASO górna granica zapełnienia to 175 ml ale to tylko teoria i w praktyce różnie to bywa. Coś się dzieje z dpf czy pytasz profilaktycznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauwazyłem dziwne syczenie pod maską podczas przyspieszania(nie znalazlem nieszczelnosci w dolocie),częste wypalanie oraz ostatnio przybyło ok 1l oleju(tzn ropy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauwazyłem dziwne syczenie pod maską podczas przyspieszania(nie znalazlem nieszczelnosci w dolocie),częste wypalanie oraz ostatnio przybyło ok 1l oleju(tzn ropy).

Przebieg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauwazyłem dziwne syczenie pod maską podczas przyspieszania(nie znalazlem nieszczelnosci w dolocie),częste wypalanie oraz ostatnio przybyło ok 1l oleju(tzn ropy).

 

Masz jakieś błędy na kompie? przy tych objawach i takim zapełnieniu filtra szukałbym rozwiązania w postaci usunięcia dpf bądź jego wymiany. Czyszczenie dpf w ASO kosztuje ok. 500 pln ale niewiele pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyszczenie dpf w ASO kosztuje ok. 500 pln ale niewiele pomaga.

W tych pieniądzach można wyczyścić dpf-a na "wieczność" :hyhy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocławiu jest stała akcja sprawdzania DPF na Przeglądach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ma ktoś doświadczenie z firmą Euro-Vat .U nich regeneracja kosztuje ok600zł brutto i gwarancja na 2lata bez limitu km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności