Skocz do zawartości
Mlody_tm

Montaż LEDów doświetlających zakręty Passat B7

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Chciałbym zmienic żarowki w halogenach oraz te doswietlajace zakręty,

 

H8 na te ledowe.

 

znalazlem takie: http://sklep.motohid.pl/pl/p/H8-LED-15xSMD-Samsung-LENS-biala-4700k/721

 

ale sklep zaproponowal mi te:

 

http://sklep.motohid.pl/pl/p/LED-marker-KIT-H8-12x-Cree-XTE-60W-CREE-BMW-E70-E71-E82-E84-E89-E90-E92-E93/1462

 

podobno beda duzo jasniejsze ale czy beda pasowaly ??? i czy tez bedzie działac doswietlanie zakrętu - ten efekt przygasania ?

 

co myslicie, warto tyle kasy wydać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

podpinam się pod temat bo z miłą chcią też bym to zamontował. chciałbym się jeszcze podpytać czy w miejsce halogenów tez podejdą te ledy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

 

Kolego, mi nikt nie odpisal. Kupilem komplet 4 szt (halogeny i cornery czyli 4szt h8) oraz przeklamywacze can bus. Koszt 500 zl

 

Opisze w pon i porobie foty, nagram film i dam znac jakie ledy kupilem.

 

Roznica bedzie podobno fenomenalna.

 

A tym samym swiatlo, mam zagwarantowane, ze nie bedzie slabsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koszt 500 zl

Cena konkret. Czekam na opis i foto-video relację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz dzis bym montowal,

 

Ale nie dojechaly mi żarniki.

 

Kupilem osram cool blue intense. Podobno beda pieknie swiecic / niebieska poswiata,

A nie żolte wiesniackie, ktore dopiero po roku nabieraja lepszej barwy. Oczywiscie mowie o firmowych żarnikach Osram.

Mialem rok philipsy x-treme vision. Pieknie w nocy, a w dzien zolte. I jak w przypadku Osram barwa po kilku miesiacach juz jest bardziej biala niz zolta to philips po roku wciaz yellow :)

 

Co do doświetlania, ma byc przyciemniane i rozjasniane elegancko. Barwa piekna biała i moc albo taka sama albo lepsza od oryginalnej żarowki h8.

To samo w przypadku halogenu.

Przeklamywacze can bus montaz plug play. I zero bledow na desce. Ale gdy sie przepali ledzik to błąd sie pokaze na kompie. Gitara.

Do poniedziałku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze patrzyłem u siebie jak wyciagnać te lampy ale nie mam pojecia. trzeba demontowac nadkole? czy jest inny sposób?

 

a i jakie te ledy wybrałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kurcze patrzyłem u siebie jak wyciagnać te lampy ale nie mam pojecia. trzeba demontowac nadkole? czy jest inny sposób?

 

http://forum.vw-passat.pl/threads/60039-Jakie-instrukcje-by%C5%9Bcie-chcieli?p=2005287&viewfull=1#post2005287

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ledy wybralem z 1 linka. Te z modulami Samsunga. POLECAM każdemu kto chce bez wiochy zmienic wygląd swojego autka.

 

 

 

 

Mi instrukcja niepotrzebna co do wymiany :) Od przodu z prawej odkrecilem z zewnatrz lampe w zderzaku a z lewej od spodu obudowe zdjalem.

Bo piekny dostep bez zdejmowania klosza.

 

Wszystko pasuje idealnie ale najgorsze z przeklamywaczami, duze to ustrojstwo i ciężkie.

Musialem trytkami pospinac.

http://sklep.motohid.pl/mobile/pl/p/Adapter-LED-H8-H11-H16-XL-Przeciwmgielny--Corner---Kasownik/1044

Kupic trzeba bo błędami sypie.

 

Efekt na razie opowiem....

 

Jest wręcz cudnie !!! Doświetlanie plynnie się włącza i plynnie gaśnie. Jak w oryginale, kolor bajka. Piękny biało niebieski.

Przeciwmgielne to samo. Piękna sprawa.

Bardzo jasne nawet w Słońcu.

 

Wieczorem bede testowal. A jutro nagram filmik i foty pocykam.

 

 

Wymienilem też żarniki na cool blue intense Osram d3s - nic nie trzeba demontowac/ wymiana 10 min,

Świecą tak jak x-treme vision philipsa.

Żaluje zakupu. Mialy byc bardziej niebieskie. Na żywo są białe jak philipsy.

Edytowane przez Bimbasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Doświetlanie plynnie się włącza i plynnie gaśnie. Jak w oryginale, kolor bajka. Piękny biało niebieski.

Przeciwmgielne to samo.

Myślałem że doświetlenie jest za pomocą przeciwmgielnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobne zarowki. Przeciez przeciwmgielne maja swoja role. A cornery swoją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślałem że doświetlenie jest za pomocą przeciwmgielnych.

 

Człowiek uczy się całe życie Artek. Ja też dopiero dłuuuuugo po zakupie B6 zorientowałem się, że to właśnie nie przeciwmgielne doświetlają zakręty jak sądziłem, tylko w górnej lampie siedzi dodatkowa żarówka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b7 schowane w zderzaku w tym samym kloszu i tez mozna sie rypnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b6 to wiem ze przy glownej h7/xenonie siedzi zarowka doswietlajaca zakrety.

Ale w B7 lampy blizej srodka to sa do jazdy dziennej a te blizej krawedzi to halogeny/doswietlanie zakretow. Bylem pewien ze to doswietlanie zakretow realizuje zarowka od halogenu. Az sprawdze co sie dzieje jak wlacze halogeny i skrece kola bo jestem prawie pewien ze nic dodatkowego sie nie zaswieci.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Różnice mogą wynikać z tego ze ja nie mam xenonu wiec do jazdy dziennej mam kolo halogenowych.

Ten zalacznik wyjasnia budowe lamp w zaleznosci od wyposazenia - Demontaż lampy [ATTACH]110645[/ATTACH]

 

Tak swieca dzienne

AnHxwRPl.jpg

 

Tak halogeny

kWeFf7zl.jpg

 

A tak doświetlanie zakrętów

q1WG3bol.jpg

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Więc wątpię żeby w kloszu zewnętrznym były dwie osobne żarówki - jedna do halogenu a druga do doświetlania zakrętów.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Barwę xenonu oceniasz z odległości około 100 - 15 m przed autem. Jak patrzysz w soczewę, to wszystkie są żółte. Osram cool blue potrzebuje ok 20 godzin na rozświecenie. Potem osiąga barwę 5 000K. Sprawdzone na moim aucie. A co do ledów zamiast żarówek. Wątpię, aby poprawnie trzymały geometrię strumienia świetlnego. Robiliśmy z nimi doświadczenia na zlocie i efekty były co najwyżej mocno mierne, a wręcz masakrycznie złe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

podpinam się z pytaniem o lampy z halogenami

 

Kupiłem nowe przednie lampy z halogenami do Passata b5 98r 1.9tdi i kupiłem też włącznik do tego i teraz moje pytanie czy ktoś wie lub ma schemat jak podłączyć to ze sobą żeby wszystko grało i huczało?!

 

Pozdrawiam Andrzej

//a zobacz jaki to dział ;)

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testach w nocy.... Jednak lipa.

 

Za dnia rewelacja. Wizualny efekt jest fenomenalny.

 

Ale w nocy.... Gdy wlacze przeciwmgielne na oryginalach duzo jasniej. Mega roznica jak bez nich.

 

A te ledowe gdy wlacze prawie nic sie nie zmienia :) porazka

 

Cornery widac lekko lewy... Bo od strony kierowcy, prawego prawie wcale !

 

Na filmiku niby fajnie..... Ale tylko wizualnie.

 

Jesli ktos chce miec efekt ladnych bialo niebieskich lamp to polecam.

 

Ale jesli ktos docenia moc doswietlania i przeciwmgielnych w oryginale - stanowczo odradzam zakup.

 

 

Mi sie podoba wizualnie. Mozliwe ze dokupie sobie te drozsze kiedys....

 

Na razie jest ok

 

50c224c3bb376ada4fa08c8b639d26ef.jpg

c202f1d7272e75b7f7efef199e540ebc.jpg

https://vimeo.com/145658157

Edytowane przez Mlody_tm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności