Skocz do zawartości
Gość maser67

Błąd 17965 przekroczona granica regulacji turbodoładowania

Rekomendowane odpowiedzi

starte łopatki wirnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki sam problem z tym błędem 17965 przekroczona granica regulacji turbodoładowania jaka może być przyczyna ?? .Przeważnie silnik przechodzi w tryb awaryjny pod czas jak osiągnie ok 90C.bardzo proszę o jakaś poradę.Dodam ze kierownicy w turbo działają trzpień od gruszki chodzi na ok3cm .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17965 przekroczona granica regulacji turbodoładowania jaka może być przyczyna ??

Tez mi wyskoczył taki błąd (często jeżdżę po mieście, ostatnio praktycznie tylko po mieście). Dwa razy 1-dynka, 2-jka, 3-jka, gaz w podłogę tak do 4400 obr/mim. I już nie ma błędu ani trybu awaryjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze swojej strony podpowiem, iż błąd również może wyskoczyć po wymianie (regeneracji) turbosprężarki, jeżeli jest ona uszkodzona i trzpień nie podnosi się do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a można jakoś pod vagiem sprawdzić czy to zaworek n 75 czy turbina ?

 

---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

 

bo ostatnio na spocie się sprzeczaliśmy i chcieli byśmy wiedzieć kto miał rację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam inny problem mam passata b5 1.9 110km i jak sie rozpedzam do 100km to nagle wystepuje brak mocy i samochod nie chce dalej sie rozpedzac.....nawet jak wyhamuje jest tak samo...dopiero jak zgasze zasmochod i odpale jeszcze raz to zaczyna normalnie sie wkrecac na obroty...czy to moze byc tylko czujnik dolotu czy jest to jakis inny problem moze ktos sie orientuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam inny problem mam passata b5 1.9 110km i jak sie rozpedzam do 100km to nagle wystepuje brak mocy i samochod nie chce dalej sie rozpedzac.....nawet jak wyhamuje jest tak samo...dopiero jak zgasze zasmochod i odpale jeszcze raz to zaczyna normalnie sie wkrecac na obroty...czy to moze byc tylko czujnik dolotu czy jest to jakis inny problem moze ktos sie orientuje?
to jest opis trybu awaryjnego i tu raczej trzeba przeczyścić turbinę ale zrób logi to się okaże co go jeszcze boli

 

---------- Post added at 17:21 ---------- Previous post was at 17:20 ----------

 

Koledzy a można jakoś pod vagiem sprawdzić czy to zaworek n 75 czy turbina ?

 

---------- Post added at 16:28 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

 

bo ostatnio na spocie się sprzeczaliśmy i chcieli byśmy wiedzieć kto miał rację ?

przez logi najwyżej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w trakcie jazdy kontrolka świec żarowych zaświeciła si e i zaczęła mrugać. Komunikat fis MOTORSTORG. WERKSTATT! Po podłączeniu do Vag pokazał się błąd 17965 oraz 16955. Świateł stopu faktycznie nie ma. Samochód reagował normalnie na pedał gazu. Błędów nie kasowałem. Jakieś wskazówki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj w trakcie jazdy kontrolka świec żarowych zaświeciła si e i zaczęła mrugać. Komunikat fis MOTORSTORG. WERKSTATT! Po podłączeniu do Vag pokazał się błąd 17965 oraz 16955. Świateł stopu faktycznie nie ma. Samochód reagował normalnie na pedał gazu. Błędów nie kasowałem. Jakieś wskazówki ?
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=29520&highlight=MOTORSTORG+WERKSTATT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 Znalazłem Błąd:

17978 - ")|gqő!-@Ĺ5]‘-'*L+äHäCDfQ˜MX‘iŻR+KˆGT1749V (S1)

35-00 - Unknown Error Elaboration

00575 - ÖkKjáěƒb x"˘{gnEU®w7D×m9

17-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

2 Znalazłem Błąd:

00779 - 57<DvˇĘKă2'C''K=fXtÂ=3CXAI

30-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

00779 - 57<DvˇĘKă2'C''K=fXtÂ=3CXAI

29-10 - Unknown Error Elaboration - Intermittent

Co to za błędy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam taki blad :

 

Address 01 -------------------------------------------------------

Controller: 4B0 906 018 AA

Component: 1.8L R4/5VT G 0006

Coding: 04001

Shop #: WSC 00028

1 Fault Found:

17965 - Charge Pressure Control: Positive Deviation

P1557 - 35-00 - -

Readiness: 0000 0000

 

generalnie jezdze na trasie ostatnio, silnik ciagnie dobrze, czy moze jakas podpowiedz ?:) ostatnio mialem problem z przeplywka i ja wymienilem na nowa, jak najlepiej zdiagnozowac problem ? zaczac od czyszczenia turbo? wymiany n75?

logi zrób

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam ten sam problem co reszta z tym błędem tylko że w sharanie z 2002r z silnikiem AUY. Mianowicie przy rozpędzaniu oczywiście ostrym nie na spokojnie przechodzi w tryb awaryjny, wystarczy zgasić auto i ponownie odpalić. Oczywiście błąd jest i można go skasować. Macie może jakieś sugestie co to czy to ten zawór n75??

 

 

Temat rozwiązany.... przeczyszczone turbo i jest już ok.

Edytowane przez fredric

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam ten sam problem co reszta z tym błędem tylko że w sharanie z 2002r z silnikiem AUY. Mianowicie przy rozpędzaniu oczywiście ostrym nie na spokojnie przechodzi w tryb awaryjny, wystarczy zgasić auto i ponownie odpalić. Oczywiście błąd jest i można go skasować. Macie może jakieś sugestie co to czy to ten zawór n75??

 

 

Temat rozwiązany.... przeczyszczone turbo i jest już ok.

 

Witam ja mam właśnie ten sam problem turbo sprawdzone czysciutkie zawór wymieniony na nowy 208 zł przewody mniej więcej sprawdzone teraz dzisiaj będe sprawdzał przepływomierz bo chyba będzie raczej to niż coś innego napisze jaki bedzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Mam taki problem

Auto wchodziło mi w tryb awaryjny, wiec turbine odałem do regeneracji wymieniłem zawór n75

a turbo dalej nie chodzi

Czasami się załącza powyżej 3500 obrotów ,a czasami chodzi od początku i znowu wchodzi w tryb awaryjny

 

bład mam taki

układ kontroli ciśnienia doładowania 17965

 

juz nie wiem za co mam sie brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie

Mam taki problem

Auto wchodziło mi w tryb awaryjny, wiec turbine odałem do regeneracji wymieniłem zawór n75

a turbo dalej nie chodzi

Czasami się załącza powyżej 3500 obrotów ,a czasami chodzi od początku i znowu wchodzi w tryb awaryjny

 

bład mam taki

układ kontroli ciśnienia doładowania 17965

 

juz nie wiem za co mam sie brać

no to kolego ja miałem to samo.zaczęło się sporadycznie a potem już prawie za każdym razem jak go przegoniłem do 120km/h wchodził w tryb awaryjny.miałem ten sam błąd.turbo było czyste ale powiedzieli że coś z geometrią łopatek i zregenerowali za 800zł

(2 lata gwarancji) i nie jacyś naciągacze tylko zaufany mechanik tylko od turbin.odpukać jeżdżę już 4 miechy i bajka.powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzice mieli podobnie przeczyściliśmy delikatnie przepływomierz w sharanie 1,9 TDI AUY i jest lepiej ale ostatnio słyszałem od taty że jednak czasami znowu przeładowuje i znowu nie chce chodzić jak należy więc przepływomierz niedługo do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam do was prosbe o pomoc gdyz moje auto od ponad roku ciagle ma problemy z turbina. Ciagle zapieka sie geometria. Opisze po kolei co bylo robione. Na poczatku była tyko czyszczona turbina co srednio 2-3 miesiace. Został wytłuczony katalizator oraz zaślepiony EGR. Problem dalej występował. Turbina została oddana na regeneracje do firmy TURBO TEC. Po zamontowaniu po ok 4 miesiacach znów uległa zapieczeniu. Tzn Notlaufa nie łapał ale juz na logach było ze przeladowuje. ZOstała wymieniona na inna zregenerowana tez w turbo tecu. I po tym odrazu były wymienione wtryski bo było podejrzenie ze moze leja paliwo. Jednak problem znow wrocil. Dziś zrobiłem log 011 i widać ze przeładowuje. Pozniej jak silnik ostygł ruszałem sztangą razem z tym dzynksem od kierownic w turbo i było słychac takie skrzypienie. Sztanga jakby kilka mm nie cofała sie do końca jak ja pusciłem. Lekko pozniej mozna bylo cofnac i skrzypniecie było. Nie wiem czego to wina. Zawsze jak była zapieczona to było identyczne skrzypienie. Nie wiem juz co moze byc powodem ze problem dalej wystepuje. Takim sposobem mozna ciagle sobie wyjmowac turbo i czyscic. Teraz byl to okres od czerwca do pazdziernika i zrobione ok 6tys km. Autko bierze troszke oleju. ALe chyba jak kazde w tym wieku bo to 2002 r. ALe banka 5L starcza na caly okres wymiany co ok 10tys km. Zalewany olej to MOTUL 6100 10W40. Wszystkie filtry wymieniane regularnie. Autko pali rano poprawnie i nie ma jakos innych problemow. Spalanie w trasie przy jezdzie ok 130-140km/h to ok 5L. Nie wiem co wiecej podać. Bardzo prosze o pomoc gdyz juz to auto mnie doprowadza do ruiny. Juz mysle zeby je sprzedac jesli nie znajde powodu bo takie uzywanie go moze sie zle skonczyc. Moze ktos ma jeszcze jakies pomysly co jeszcze mozna sprawdzic... Bardzo prosze wszystkich znawcow o pomoc

 

Dane auta:SEAT LEON Silnik 1.9 TDI ASV i był zrobiony program w firmie COMPSPORT

Wtryski sa zregenerowane na oryginalnych koncowkach BOSCH i od sprawdzonego czlowieka z ustawionymi poprawnie cisnieniami. Wtryski 216

EGR zaslepiony blaszanymi zaslepkami fizycznie.

 

Jaka powinna byc dawka paliwa na wtryskach 216 ? U mnie jest ok 4,2mg/R

 

 

 

Byłem na kanale dzis i odpiołem zawleczke od sztangi turbo. Zacząłem ruszac tym dzynksem od kierownic turbo i tak nie maja oporu tylko delikatny opor jest na samym koncu czyli na maksymalnie wysunietej sztandze. Jest takie skrzypienie... ALe co zauwazylem ze ten opor jest jakby poza maksymalnym wysunieciem sztangi. Ze ten dzynks ok 1-2 mm musialem cofnac aby zalozyc na wysunieta sztange... takze dziwne. Poprostu jak zdejmowalem sztange z dzynksa to on minimalnie jeszcze dal sie cofnac i z lekkim oporem.Ale wychodzi na to ze sztanga az tak mocno sie nie wysuwa. W druga strone czyli w kierunku chowania sie sztangi oporow zadnych nie ma. Poruszalem troche tym dzynksem aby moze ta sadza w srodku troche sie oskrobala ale dalej na samym koncu jest maly opor i skrzypienie. Zasysalem powietrze wezykiem aby gruszka wciagala sztange i puszczalem to gruszka maksymalnie ile sie da wysuwa sie. Czyli jakos nie blokowala sie. CHyba ze nie da sie zauwazyc tego w ten sposob. Ponizej wrzucam logi zrobione po tej operacji. CHyba ze to przeplywka np pada i dlatego jest przeladowanie ? Bo mowie ciagnalem podczas logow auto nawet do 4500obr i nie lapie w ogole notlaufa...

Ponizej logi z dzis po operacji odpiecia sztangi:

Dynamiczne:

Log (77 - 010)

Log (78 - 011)

Log (79 - 001)

Log (80 - 004)

Log (81 - 008)

Log (82 - 003)

Log (83 - 000)

Basic Setting

Log (84 - 011)

Log (85 - 004)

Log (86 - 000)

Log (87 - 003)

Statyczne

Log (88 - 004)

Log (89 - 003)

Log (90 - 000)

Log (91 - 001)

Log (92 - 007)

Log (93 - 013)

Edytowane przez PiterEL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.Pytanie do znawcow.... turbo przeladowuje na 4 biegu okolo 3000 tys obrotow. Przzed wylaczenieem silnika. Ppo przeladowaniu N75 nie zasysa powietrza a sztanga stoi na dole tak jak wtedy gdy turbo nie pracuje. Po wylaczeniu silnika jest ok czyli zaworek zasysa.czy to kierownice turbo czy zaworek?czy sam zaworek moze blokowac sie tylko na wyzszych biegach? Gdyby kierownice byly zappieczone to od nizszych biegow by nie ciagnal chyba a na 2 i 3 wchodzi na max obroty i jest moc... sztanga chodzi latwo i plynnie. Po przeladowaniu auto zbiera sie bardzo wolnno ale do 130km /h idzie. Prosze o odp.

Edytowane przez lysy225
wskazowki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
.Pytanie do znawcow.... turbo przeladowuje na 4 biegu okolo 3000 tys obrotow. Przzed wylaczenieem silnika. Ppo przeladowaniu N75 nie zasysa powietrza a sztanga stoi na dole tak jak wtedy gdy turbo nie pracuje. Po wylaczeniu silnika jest ok czyli zaworek zasysa.czy to kierownice turbo czy zaworek?czy sam zaworek moze blokowac sie tylko na wyzszych biegach? Gdyby kierownice byly zappieczone to od nizszych biegow by nie ciagnal chyba a na 2 i 3 wchodzi na max obroty i jest moc... sztanga chodzi latwo i plynnie. Po przeladowaniu auto zbiera sie bardzo wolnno ale do 130km /h idzie. Prosze o odp.

 

Kolego z tego co widze to mam taki sam problem jak Ty.Powyzej 3000obr notlauf. Ogolnie samochód gorzej ciągnie od jakiegoś czasu i częściej łapie notlaufy. Podmieniłem n75 z samochodu który można kręcić do odcinki, i dalej to samo, mechanik stwierdził że na postoju sztanga chodzi płynnie i lekko, wężyki od podciśnienia wymienione są wszystkie. Jeden pan opisał też taki przypadek jak nasz, i okazało się że to.....przepływomierz. Doszedłeś już końca ze swoim samochodem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do kappa00

 

witam nie doszedłem, ...N75 podmieniony , czujnik co wchodzi do rury od IC podmieniony, wężyki sprawdzone przepływka ma idealne wartości... przed notlaufem auto zbiera się jak po zchipowaniu i właśnie tak myślę czy czasem ktoś go nie tunningował wcześniej i są podniesione granice czujników.. coś jest nie tak niedługo mam zamiar sprawdzić jeszcze gruszkę i sztangę czy czasem nie jest wyregulowana za krótko, tylko dziwne ze po regeneracji coś by spartolili... po logach dynamicznych wychodziło ze turbo przeładowuje i ma ciśnienie 2540 i trzyma za długo po odpuszczeniu jakby coś za wolno zbijało ciśnienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności