Skocz do zawartości
Gość maser67

Błąd 17965 przekroczona granica regulacji turbodoładowania

Rekomendowane odpowiedzi

do kappa00

 

witam nie doszedłem, ...N75 podmieniony , czujnik co wchodzi do rury od IC podmieniony, wężyki sprawdzone przepływka ma idealne wartości... przed notlaufem auto zbiera się jak po zchipowaniu i właśnie tak myślę czy czasem ktoś go nie tunningował wcześniej i są podniesione granice czujników.. coś jest nie tak niedługo mam zamiar sprawdzić jeszcze gruszkę i sztangę czy czasem nie jest wyregulowana za krótko, tylko dziwne ze po regeneracji coś by spartolili... po logach dynamicznych wychodziło ze turbo przeładowuje i ma ciśnienie 2540 i trzyma za długo po odpuszczeniu jakby coś za wolno zbijało ciśnienie.

No to tak jak ja. N75 mam napewno sprawny, a nawet gdy do gruszki podepne bezpośrednio podciśnienie od pompy wacum, to i tak notlauf wystepuje. Czasemca? na 3 biegu udaje mi sie wykręcić do 4tys. ale zaraz po tym jest notlauf. Każdy radzi wyczyszczenie turbo, mimo tego ze moim zdaniem sztanga rusza się płynnie, ale czy do końca? W tygodniu wyczyszcze więc dam znać czy pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a spróbujcie (w miarę możliwości)podmiankę turbiny bo może tak jak u mnie turbo było czyste a okazało się że coś z geometrią i po profesjonalnej regeneracji jest gitara,odpukać już 50tk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam przyczynę ciągłego trybu awaryjnego.Po rozebraniu turbo, okazało się że w środku znajduje się...kawałek metalu, którego nie przyciąga magnes, niejest to aluminium, tylko inny stop i niewiadomo skad się wziął. Uszkodził łopatke wirnika i łopatki zmiennej geometri, więc...turbinka do regeneracji :-( Po zabiegu, który odbędzie się jutro pochwalę się efektami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mam przyczynę ciągłego trybu awaryjnego.Po rozebraniu turbo, okazało się że w środku znajduje się...kawałek metalu, którego nie przyciąga magnes, niejest to aluminium, tylko inny stop i niewiadomo skad się wziął. Uszkodził łopatke wirnika i łopatki zmiennej geometri, więc...turbinka do regeneracji :-( Po zabiegu, który odbędzie się jutro pochwalę się efektami.

czyli tak jak myślałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i mam przyczynę ciągłego trybu awaryjnego.Po rozebraniu turbo, okazało się że w środku znajduje się...kawałek metalu, którego nie przyciąga magnes, niejest to aluminium, tylko inny stop i niewiadomo skad się wziął. Uszkodził łopatke wirnika i łopatki zmiennej geometri, więc...turbinka do regeneracji :-( Po zabiegu, który odbędzie się jutro pochwalę się efektami.

Samochód mam od stycznia tego roku, ale takiej radości jak dziś, jazda nim nie sprawiła mi jeszcze nigdy :-) Samochód po regeneracji VNT śmiga bardzo ładnie, płynnie, przyśpieszenie jest bardzo dobre, więc jestem zadowolony jak najbardziej. No oczywiście cała ta impreza kosztowała mnie 800zł- regeneracja turbiny w Krośnie, 150zł wymontowanie i zamontowanie turbiny, 15 i 18zł uszczelki na kolektory, no ale mam roczną gwarancję i powinna 200000km wytrzymać przy prawidłowym jej użytkowaniu :-) I love VAG <3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem

problem polega na mułowatym aucie ostatnio jechałem auto przerwało na chwile i straciło moc może z jakies 5s poczy odzyskało, wjechałem na stacje bezynowa zatankowałem była rezerwa i ruszyłem a auto wogóle nie jedzie jakby ktoś turbine odłaczył po kilku km zatrzymałem sie zgasiłem auto odpiołem przepływke powpinałem wszystko auto jechało normalnie ale tylko na chwile. pozniej na trasie były objawy gas dech auto muli osiaga np 25 tys obrotów i idzie jak wsciekłe i kilka razy tak

nastepne dnia było ok pózniej znów to samo tylko z odpałami jest moc nie ma jest nie ma nagle przy 30 tys odciecie mocy i powrót dopiero po odpaleniu na nowo auta bład 17965 czy to zapieczone kierowniczki tak nagle w czasie jazdy ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki sam błąd 17956, auto odcina przy wysokich obrotach. Czasem zdarza się że nie odetnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie, kupiłem passata, i faktyczne odcina mi przy wysokich obrotach ( tryb awaryjny ), tak samo miałem w B5, myślałem że to jest zaworek doładowania.. ( wtedy tak było ) ale w sumie mam uszkodzony egr.. wychodzi olej, czy to moze być tym spowodowane?

Jeśli nie, to będę starać się oddać auto bądź zażądać zwrotu częsci pieniędzy za "ukrycie wad" chociażby na naprawę.

Proszę o szybką odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro oleum w dolocie (na EGR) to moze być dolot przypchany nagarem - rozebrać i wyczyścić.

Najlepiej zrób logi wg wytycznych z forum i wówczas padnie diagnoza. Może być i to jest najbardziej prawdopodobne że przycina się zmienna geometria w turbinie. Jak tak to turbo na stół i do czyszczenia. Koszt u mechanika 400-500PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności