Skocz do zawartości
radas

rozładowany akumulator przez sterownik silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry jak było podobne, ale wyszukiwarka nic nie podała.

Gdy pozostawię samochód na 2-4 dni bez uruchamiania, rozładowuje mi się całkowicie akumulator.

Wykluczam sam aku gdyż mam dwa (w tym jeden prawie nowy, Centra kupiony specjalnie na wyeliminowanie problemu) i dzieje się to na obu.

Zamkąłem ręcznie zamki w drzwiach i masce (aby miec dostęp do skrzynek bezpieczników i symulować zamknięty samochód), odczekałem chwilę na czas uzbrojenia się samochodu, podłączyłem miernik. Wskazania na poziomie 0,6 A czyli 10x za dużo.

Po kolei wyjmowałem wszystkie bezpieczniki.

W końcu trafiłem na bezpiecznik po wyjęciu którego poziom poboru prądu spadł do właściwego 0, 04 A.

Odpowiedzialny za to jest bezpiecznik w skrzynce (wersja skrzynki nr 3) przedziału silnika oznaczony SB 13 - STEROWNIK SILNIKA 10A.

Po jego wyjęciu po włożeniu kluczyka zapalają się diody kontrolne, ale silnik w ogóle nie odpowiada.

Co rozłącza ten bezpiecznik ? Rozumiem, że odłącza sam komputer. Znaczy, że on może być uwalony ?

A może rozłącza on komputer a komputer rozłącza inne obiegi, w tym ten odpowiedzialny za pobór prądu ?

Mam dołożony alarm. Gdy wyjmę bezpiecznik ze skrzynki z lewej strony nr 17 Czujniki alarmowe, to samochód zaczyna wyć i pobór znacznie wzrasta. Więc trudno mi stwierdzić bez fizycznego odłaczenia alarmu czy to on nie jest przypadkiem odpowiedzialny za pobór.A jego najbardziej podejrzewałem.

Edytowane przez radas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poczekac ok 20min zanim zmierzysz pobór prądu. Dopiero po tym czasie auto "usypia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz poczekac ok 20min zanim zmierzysz pobór prądu. Dopiero po tym czasie auto "usypia".

 

Oczywiście tak robiłem.

Przy okazji zauważyłem, że jak samochód w ogóle jest nie zamknięty to pobór jest jeszcze większy. Ale to nie ma nic do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A radio jakie masz zamontowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chińskie. Ale ten bezpiecznik odpowiadał by za radio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy zmieniałeś radio?

Spróbuj odłączyć radio i zobaczyć czy akumulator będzie się nadal rozładowywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chińskie. Ale ten bezpiecznik odpowiadał by za radio ?

 

Bardziej chodzi o sytuację że radio, alarm itp nie pozwalana na usypianie auta. Często tak bywa z rns510 przy starym gatewayu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chińskiego Erisina z Androidem. O jego wadach i zaletach pisałem gdzie indziej. Ale wracając do rzeczy podobno geteway nie ma nic do współpravy z nim. Ten problem dotyczy chyba tylko rns' y.

Skoro świt odłączę je i zobaczę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam chińskiego Erisina z Androidem. O jego wadach i zaletach pisałem gdzie indziej. Ale wracając do rzeczy podobno geteway nie ma nic do współpravy z nim. Ten problem dotyczy chyba tylko rns' y.

Skoro świt odłączę je i zobaczę.

 

od czegoś trzeba zacząć, jak twój żółtek ma połączenie po can to nie wiadomo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności