Skocz do zawartości
wladek1181

Poduszka amortyzatora dwa rodzaje - dylemat

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem takiego tematu w szukajce i nie znalazłem, jeżeli jednak jest gdzieś taki temat to proszę o przeniesienie i jednocześnie z góry przepraszam za zamieszanie. W trakcie przeszukiwania allegro za poduszkami amortyzatora do przednich amortyzatorów napotkałem na dwa rodzaje poduszek. Pierwszy typ poduszek jest taki:

 

http://atmil.pl/lozysko-amortyzatora-przod-lemforder-audi-a4-a6-a8-vw-passat-p-1405.html

6251-7369-large.jpg

według katalogów sprzedawców ta poduszka rzekomo pasuje do modeli z przed liftu jak i modeli po lifcie, zauważyłem też że jest o około 1/4 ceny tańsza niż ta:

 

http://www.motostacja.com/p/1939/7178/lemforder-poduszka-amortyzatora-przod-vw-passat-b5-.html

196978_x800.jpg

 

tutaj z kolei w/g katalogów sprzedawców poduszka ta pasuje wyłącznie rzekomo do modeli po lifcie.

 

I teraz moje pytanie czy ktoś się orientuje jaka jest różnica pomiędzy tymi dwoma poduszkami? Ta droższa jest jakaś wzmacniana? Do modeli z napędem na cztery koła? Przeznaczona do stalowych łap mocujących górne wahacze? Wchodzi na ciaśniejszy wcisk niż ta tańsza? Jest do innego mocowania ?

 

Zna ktoś odpowiedź?

Edytowane przez wladek1181

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta druga mam w Fl-u z 2002 bez napędu na 4 koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O właśnie o to mi chodziło a powiedz mi kolego czy jak rozbierałeś ten element to ta poducha siedzi ciasno w łapie gdzie mocowane są górne wahacze? Jaką masz łapę aluminiową czy metalową? Ta poducha jest z gumy, prasowanej pianki, czy jakiegoś ala plastiku? Pytam bo walczę ze stukaniem w rejonie poduszki amortyzatora i teraz to już zaczynam podejrzewać że chyba mam nie takie jak trzeba poduszki w swoim aucie bo mam założony ten pierwszy typ ale mam wrażenie że chyba zbyt luźno jest spasowana i stąd ten stukot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko mi powiedzieć czy siedzi ciasno. Mocowanie amortyzatora "łapa"mam chyba aluminiową.

Poducha jest gumowa z metalowa podkladką w środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,u mnie pojawiły się stuki w lewym kole ale tylko podczas wpadnięcia w dużą dziurę lub najechanie na krawężnik,wahacze bez luzów LMO.Może to być wina poduszki?amortyzatora?maglownicy?Wymieniałem u siebie w Lagunie poduchę jak stukało ale czy w passacie zużyta poducha też daje takie odgłosy?Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są objawy zużytej poduszki amortyzatora ? Mam problem z prawym przednim kołem, wydaje odgłosy jak by było łożysko uszkodzone lub założona opona terenowa po prostu huczy przy prędkości. Jest to strasznie denerwujące za względu na to że wymieniłem łożysko i opony na nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejdzie z FLa do Przedlifta ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności