Skocz do zawartości
aj27

Problem z czujnikiem g40

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu mam kłopot z passatem.Samochód potrafi zgasnąć podczas jazdy,ja dokładnie podczas przyspieszania.Jedyny błąd jaki zostaje zapisany to 16725 - Camshaft Position Sensor (G40) .Wystarczy go ponownie odpalić i jedzie bez problemu ale tak do około 2300 obrotów,a ponad tą granicę gaśnie.Natomiast na luzie kręci do oporu ,a i nie wpada w tryb awaryjny.Trochę poszperałem i generalnie to może gasnąć ale przy czujniku pozycji wału bodajże g28 a nie przy g40.Dodam iż w zamrożonej ramce kąt zapłonu to 5,4 a jak go mierzyłem już na postoju to miał nawet wartości do nawet 7.Z tego co pamiętam to ze 2 lata temu kąt miał około 0,5 - 1.Do książkowej wymiany rozrządu mam jeszcze około 20tyś.Może ma ktoś instrukcję zmiany kąta dla dwóch wałków rozrządu (silnik BMR).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę jakiś błąd synchronizacji dlatego Ci silnik odłącza. Generalnie to G40 to czujnik położenia wałków rozrządu. Mi padł rok temu ale objaw jaki był to taki, że na ciepłym silniku nie chciał zapalić (załapywał dopiero jak z G28 - czujnik położenia wału korbowego otrzymywał odpowiednią ilość informacji (kręcenie rozrusznikiem 10-15 sekund)). Komputer po prostu nie wiedział w jakim położeniu są zawory i cylindry dlatego nie odpalał (albo raczej wiedział że w nieodpowiednim względem siebie). U Ciebie może być podobnie, tyle tylko że albo czujnik nawala w innym zakresie (choć ponoć ten czujnik jest tylko dla tzw. ciepłego startu, podczas jazdy ECU z niego nie pobiera danych) albo rzeczywiści masz jakiś rozjazd na synchronizacji. Raz rozpadło mi się łożysko rolki napinacza paska rozrządu. W związku z tym pasek rozrządu przeskakiwał o jeden ząbek co jakiś czas, aż auto zgasło wobec braku synchronizacji. Awaria nic nie uszkodziła, ECU odpowiednio wcześnie wyłączył silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności