Skocz do zawartości
bystra

Zbyt wysokie ciśnienie paliwa - 1.9TDI BXE

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam taki nietypowy problem, od czasu do czasu, wężyk gumowy, łączący aluminiowy przewód doprowadzający paliwo do pompy paliwa, po obu swoich stronach przepuszcza jednorazowo paliwo. Jest tego paliwa na tyle dużo, że on czasami na długości kilku cm. ten wężyk jest mokry od ropy (również od strony silnika czasami są ślady paliwa).

 

W takim momencie w kabinie od razu czuć ropę, więc wiem, że dzieje się to przeważnie przy niskich obrotach silnika i raczej nie ma związku z jakimś jego większym obciążeniem.

 

Auto ma wirusa już od ponad 4 lat, i blisko 100kkm. Aktualnie licznik zbliża się do 200kkm.

Sytuacja taka występuje od początku (zawirusowałem po zakupie, wiec nie wiem czy tak było wcześniej).

 

Ponad 2 lata temu ten wężyk pękł i w serwisie wymienili mi cały komplet - łącznie z tymi aluminiowymi przewodami (o zgrozo - ponad 400 zł).

Miesiąc temu sytuacja się powtórzyła - w wężyku zrobiła się dziurka, przez którą "sikała" ropa. Tym razem wymieniono mi tylko sam wężyk.

 

Obecnie jestem pewien, że zaleczono objaw, ale nie przyczynę - wg mnie w tym miejscu jest po prostu zbyt duże ciśnienie, które od czasu do czasu, schodzi przez najbliższy możliwy "zawór bezpieczeństwa" - czyli właśnie mocowanie tego gumowego wężyka.

 

W związku z tym mam pytanie - co reguluje ciśnienie paliwa w tym fragmencie instalacji? Gdzie szukać przyczyny?

Będę wdzięczny za wszystkie wasze sugestie i podpowiedzi...

 

Pozdr.

Arek

Edytowane przez bystra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozważam dwie opcje:

- uszkodzona pompa VACCUM

- nieprawidłowy program - zbyt wysoka dawka paliwa i ciśnienie uchodzi przez zawór regulacji ciśnienia:

 

https://docs.google.com/file/d/0B38wzKs_pnaWMzRUS0tsNngxQlU/edit?pli=1

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności