Skocz do zawartości
Slabb

Tuner TV dvb-t

Rekomendowane odpowiedzi

2-3 godziny. Wymaga demontażu zarówno jednostki czołowej jak i multimediów (schowek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest jakość TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakość to bardzo indywidualna sprawa. Dla mnie jest OK. Trochę możesz zobaczyć na filmach na YouTube użytkownika pab56789 (czyli mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, VW nie poprawił rozdzielczości wobec RNS510 i nadal jest to 800x480 :)

Nie ma więc specjalnie co mówić o jakości. To jest 8 cali i taka rozdzielczość to troszeczkę kpina dla tak dużego wyświetlacza.

Ale samo wyjście z tych tunerów jest bardzo dobre, bez zarzutu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, VW nie poprawił rozdzielczości wobec RNS510 i nadal jest to 800x480 :)

Nie ma więc specjalnie co mówić o jakości. To jest 8 cali i taka rozdzielczość to troszeczkę kpina dla tak dużego wyświetlacza.

Ale samo wyjście z tych tunerów jest bardzo dobre, bez zarzutu.

 

Dlatego teraz wyszła nowa navi 9.2 cała z wysoka rozdzielczością ale w passacie to po lifcie bedzie czyli 2018 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy będzie można ją wsadzić do aktualnego auta i odpowiednio zaprogramować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim rozmiarami ta stacja multimedialna nie będzie pasować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zastanawiam się nad montażem BlackVue - rejestratora iCloud z opcją połączenia online do Wifi auta, niestety po testach okazało się, że w żaden sposób nie da się zmusić hot-spot'a w aucie do tego aby nie przechodził w standby po zamknięciu auta. Czy wie ktoś może albo może ktoś przerabiał temat czy można uzyskać ciągłą pracę Hot-Spot Wifi nawet po zamknięciu auta? Montaż rejestratora online w takim wypadku mija się z celem no chyba, że się dorzuci modem USB ale i to nie wiadomo bo nie sprawdzałem czy po zamknięciu auta nie znikają przypadkiem napięcia zasilania ze złącz USB. Wewnętrzny modem LTE prawdopodobnie pracuje ciągle bo np. w takim nowym Tiguanie czy w wersjach EV VW można być non stop online ze smartfona via LTE. Kolejną dla mnie niezrozumiałą rzeczą jest to, że mimo modemu LTE spalinowa wersja Passata nie jest dodana do usługi Car-Net (w tej rozszerzonej wersji ze zdalnym otwieraniem auta, sprawdzaniem zasięgu, ilości paliwa, mrugnięciem światłami/trąbieniem czy lokalizacją auta), przecież to wszystko jest to samo, Passat GTE jest identyczny, mało tego spalinowy Tiguan jest dodany do tej usługi więc argument, że tylko EV wersje VW sa wyposażone w tę usługę zostaje obalony. Może ma ktoś jakiś kontakt do ludzi technicznych w Polsce (Poznań) lub w Niemczech od których można by się dowiedzieć czegoś więcej o w/w rzeczach? Pytając ASO w kilku miejscach ludzie rozkładają ręce podobnie jak infolinia VW. Jak kiedyś pytałem VW to podobno Passat B8 z modemem LTE miał także być dodany do rozszerzonej wersji usługi Car-Net ale póki co minęło już sporo czasu a żadnych ruchów w tej kwestii nie widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To polaczenie z netem jest realizowane przez inny moduł i nie wymaga karty sim i twojego internetu. Tego nie ma w Passatach innych niż GTE. Co do twojego problemu - zasilasz jakos kamerkę po zamknięciu auta, prawda? Kup mikro router i zasil go w ten sam sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo weź jakiś większy Powerbank i podłącz do niego kamerkę/router. Niech będzie na stałe wpięty do USB. Jak wyłączysz/zamkniesz auto to zacznie zasilać z Powerbanku, jak będzie odpowiednio duży bank to wytrzyma pewnie 24h, a jak będziesz jechał autem to doładujesz Powerbank. Trochę chałupniczo, ale jakiś sposób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się kolego, modem LTE musi być i karta jakiegoś operatora bez tego usługa nie będzie działać, jeśli jest jakiś inny moduł w co wątpię to ma zdublowany modem GSM/LTE i jakąś kartę sim (wykupiona dożywotnio przez VW) a to by było bez sensu ze względu na koszty. Poza tym zauważ, że normalnie usługa w okrojonej wersji u mnie działa tzn. w każdej chwili możesz poprzez www z domu sobie zaplanować cel (lub odczytać raport stanu pojazdu) i jak tylko wsiądziesz do auta ten cel jest już pobrany przez navi, być może modem LTE także pracuje w standby i łączność z BTSem komórkowym nawiązywana jest dopiero po otwarciu auta (podobnie jak hot-spot wifi) ale wydaje mi się, że serwery vw na bieżąco chcą mieć dostęp do auta czesząc non stop jakieś dane serwisowe i statystyczne, może się mylę ale auto na bank jest cały czas online dla VW. Pozostaje jeszcze kwestia rozładowania akumulatora to by tłumaczyło dlaczego tę usługę mają tylko samochody EV bo wtedy mogłyby korzystać z baterii trakcyjnej ale jak wytłumaczysz nowego Tiguana który ma te usługę a nie jest EV i nie ma baterii trakcyjnej. Z modemem zewnętrznym dodatkowym i zasilaniem rejestratorów to ja wiem ale po co dorzucać kolejne zabawki jak się ma wbudowanego neta w auto...? W ogóle auto ma 4 kamery ciekawe dlaczego VW nie oferuje usługi rejestratora iCloud przez te kamery, puścić streaming w chmurę nie problem a za dodatkową usługę mogliby dodatkowo zarobić, pewnie niejedna osoba by się znalazła co by za taką usługę dopłaciła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to ty nie masz racji kolego.

Passat ma car net pierwszej generacji, wprowadzali go troche na wariata praktycznie pół roku przed premierą modelu dlatego ma taką ograniczoną funkcjonalność. Pozatym trasy sa pobierane dopiero po uruchomieniu samochodu a jak chcesz raportto wysyła zapytanie a info dostajesz dopiero po uruchomieniu samochodui to rzeczywiście wymaga modemu gsm.

Nstomiast passat ew czy tiguan maja carnet drugiej generacji z wbudowanym modemem z karta gsm od vw. I ten modem działa cały czas w trybie standbay i dlatego masz info na bierząco po wysłaniu zapytania czy możesz otwierać samochód czy włączyć światła przez komórkę.

Myśle ze passat po lifcie dostanie carnet 2ej generacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Ten moduł z "wbudowaną" kartą SIM jest wymagany do działania funkcji eCall, którą chyba muszą mieć teraz już wszystkie homologowane auta. Oczywiście żadnej fizycznej karty SIM tam nie ma. Nie wyklucza się to z istnieniem drugiego modemu, do którego wkłada się swoją kartę żeby zrobić w aucie hotspota albo korzystac z usług pobierających dużo danych, np. streetview.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety to ty nie masz racji kolego.

Passat ma car net pierwszej generacji, wprowadzali go troche na wariata praktycznie pół roku przed premierą modelu dlatego ma taką ograniczoną funkcjonalność. Pozatym trasy sa pobierane dopiero po uruchomieniu samochodu a jak chcesz raportto wysyła zapytanie a info dostajesz dopiero po uruchomieniu samochodui to rzeczywiście wymaga modemu gsm.

Nstomiast passat ew czy tiguan maja carnet drugiej generacji z wbudowanym modemem z karta gsm od vw. I ten modem działa cały czas w trybie standbay i dlatego masz info na bierząco po wysłaniu zapytania czy możesz otwierać samochód czy włączyć światła przez komórkę.

Myśle ze passat po lifcie dostanie carnet 2ej generacji

 

Nie wydaje mi się aby tak było ale nie wykluczam, że macie rację, dla mnie dwa modemy w aucie to niepotrzebny wydatek a że trochę akurat siedzę w podobnej branży to wiem jak to się z reguły rozwiązuje (każde Eur się w tym przypadku liczy). Dodatkowo z tego co prowadziłem rozmowy z ASO i z infolinią VW to wynikało, że m.in. po to wprowadzono modem LTE aby właśnie w przyszłości wprowadzić dodatkowe usługi. Żaden dodatkowy moduł jest raczej niewymagany bo całość raczej pracuje w oparciu o DP, który pośredniczy w wymianie danych między światem a autem. Tak jak pisałem mogę się mylić bo tego nie weryfikowałem ale na pewno temat zgłębię w najbliższym czasie i za wszelka pomoc z waszej strony w tym temacie będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem kiedyś akurat z osoba z vw ktora brała udział we wdrażaniu carnetu w europie. Ten modem co my mamy wymaga karty sim i działa dopiero po właczeniu zapłonu dlatego nie masz opcji otwietania/zamykania itp bo samochod jest offline po zamknieciu. Carnet2 ma swojego sima aktywnego cały czas(jak komórka zwykła komórka) i nie potrzebuje karty zewnetrznej, dziala na całym świecie wlaściwie i nie wymaga wcale instalacji telefonicznej premium czy biznes z osobnym slotem na karty sim. Wprowadzaja to glównie ze względu na wchodzący niedługo obowiązkowy ecall a przy okazji chcą zarobić.

Nie pytalem o szczegoły techniczne, możliwe że modem jest jeden nawet przy slocie na karte sim, a poprostu obsługuje karte vw i ta jaką włożysz(tzw dual sim)

w USA działa to chyba od rocznika 2010 albo 2012 praktycznie w każdym vw( tak jak carnet2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem Wlasnie na etape tlumaczenia wszystkich adaptacji z DE na PL, jest tam tyle funkcji ze spewnoscia jest to do zrobienia tak aby to dzialalo po zamknieciu auta. W nastepnym tyg bede w malopolsce, czy ktos bylby w stanie udostepnic auto w celu zrobienia autoscanu? Najlepiej z dzialajacym car net'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z forumowiczów dokładał tuner tv do B8 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Superbie III. Aftermarket z montażem poniżej 2000 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z jakością obrazu zasięgiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności