Skocz do zawartości
Tomek77

START/STOP- ostateczne rozwiązanie kwestii dezaktywacji

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z was próbował dezaktywować start stop przez adaptacje w vcds ?

Pytam bo ja próbowałem przez adaptacje napięcia w gatawey'u i mam komunikat polecenie poza zakresem.....(było 7.6V próbowałem zmienić na 12V lub 12.1V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 12,1V deaktywuje SS. U mnie działa. Powyżej tej wartości nie przyjmuje - wywala taki komunikat, jak piszesz.

Jakby nie zadziałało, to spróbuj innymi sposobami: 

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=143617

Edytowane przez HTN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2018 o 16:44, HTN napisał:

Tak, 12,1V deaktywuje SS. U mnie działa. Powyżej tej wartości nie przyjmuje - wywala taki komunikat, jak piszesz.

Jakby nie zadziałało, to spróbuj innymi sposobami: 

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=143617

U mnie to nie działa , możesz zobaczyć jaki masz numer gatawaya  ,ja mam 5Q0 907 530 AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem 14 stron i jestem glupszy niż byłem. Może ktoś rzeczowo w PW napisać jak przez Vcds - ktory blok- zmienić to napięcie? 

Edytowane przez perzu126

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disable Start/Stop
Select Control unit 19
Adaptation
Start Stop Limit voltage
Value=12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, czy może ktoś z Was poratować (oczywiście odpłatnie lub barterowo za dobrą flaszkę) i wyłączyć swoim sprzętem u mnie (B7) ten cholerny Start&Stop?
 

Edytowane przez H@M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, H@M napisał:

Koledzy, czy może ktoś z Was poratować (oczywiście odpłatnie lub barterowo za dobrą flaszkę) i wyłączyć swoim sprzętem u mnie (B7) ten cholerny Start&Stop?
 

To jest forum o B8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli inny sprzęt Vcds potrzebny do tego, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Próbował ktoś z Was gotowego rozwiązania do wyłączenia start/stop poprzez podpięcie tej kostki w OBD ? 

Link tutaj : https://shop.vagsystems.com/pl/narzędzie-diagnostyczne/250-40019-4250363325524.html?search_query=start+stop&results=5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, H@M napisał:

Czyli inny sprzęt Vcds potrzebny do tego, tak?

Koledze chodziło o to, że W B7 start&stop wyłącza się w identyczny sposób. Wystarczy do tego OBD Eleven lub VCDS. Zaproponowałbym Ci taką opcję bez problemu ale jestem z okolic Wrocławia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, shibby napisał:

Koledze chodziło o to, że W B7 start&stop wyłącza się w identyczny sposób. Wystarczy do tego OBD Eleven lub VCDS. Zaproponowałbym Ci taką opcję bez problemu ale jestem z okolic Wrocławia.

Ja mam B8 Variant z 2017, mówisz że przez zwykłą kostkę obdeleven i aplikację z komórki mogę wyłączać/włączać start stop w tym samochodzie? Z tego co widziałem VCDS to droższa zabawa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że tak. Sam to u siebie robiłem :) Choć może nie tyle zwykłą apką, bo do kodowania i adaptacji potrzebujesz wersję Pro, która jest płatna

tu przykład dla superba 2017 ale w B8 robi się identycznie (ja u siebie ustawiłem 12V i działa, znaczy start/stop nie działa ;) ).

 

 

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, shibby napisał:

oczywiście, że tak. Sam to u siebie robiłem :) Choć może nie tyle zwykłą apką, bo do kodowania i adaptacji potrzebujesz wersję Pro, która jest płatna

tu przykład dla superba 2017 ale w B8 robi się identycznie (ja u siebie ustawiłem 12V i działa, znaczy start/stop nie działa ;) ).

 

 

Ale zmieniając tą opcję przez obdeleven z powrotem na 7,6V przywracam start/stopa np przed przeglądem serwisowym?

Drogi jest ten obdeleven pro ?

Edytowane przez oskarosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za mały off-top, ale za pomocą OBD11 Pro również odblokuję Lane Assist? Nie potrzeba VCDS?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, sfra napisał:

Przepraszam za mały off-top, ale za pomocą OBD11 Pro również odblokuję Lane Assist? Nie potrzeba VCDS?

 

 

Podłączam się do pytania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez OBD11 zrobisz praktycznie wszystko to co przez VCDS. Po prostu masz aplikację na komórce i komunikację z OBD bezprzewodowo zamiast kabla USB i aplikacji na komputer.

Przez problemu za pomocą OBD11 odblokujesz Lane Assist, zresetujesz inspekcję, zakodujesz kamerę cofania i wiele wiele innych rzeczy.

tu pisałem i dawałem link do zakodowania lane assist przez obd11 pro.

 

Edytowane przez shibby
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zajrzyjcie na mtm-online.de , tam za 90 euro dezaktywuja. Tylko problem  jest, poniewaz firma jest w niemczech. Ale jak ktos ma okazje.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.07.2018 o 22:40, PatrikS napisał:

Disable Start/Stop
Select Control unit 19
Adaptation
Start Stop Limit voltage
Value=12

Rozumiem, że wchodzę w sterownik silnika a później adaptacja? I wybieram kanał aktywacja/dezaktywacja start/stop?. Takie coś znalazłem, ale póki auto na gwarancji nie chcę grzebać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybierasz sterownik 19 -> Adaptacje -> Limit napięcia start/stop -> i zamiast domyślnych 7,6V ustawiasz 12V

 

najlepiej ustawić sobie OBD11 na angielski, wtedy opisy będziesz miał tak jak powyżej.

Edytowane przez shibby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności