Skocz do zawartości
gromchester

Wasze wynegocjowane rabaty na nowego Passata B8

Rekomendowane odpowiedzi

Auto w leasing, 22 700 zniżki od ceny katalogowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.09.2017 o 00:56, stvw napisał:

Żaden dealer nie da więcej niż 11-12% na auto na firmę. Monitoruję temat od zeszłego roku. Na rocznik 2016 można jeszcze teraz dostać 17-19%. Podobny rabat na nowe samochody dostaja jedynie pracownicy Ale ktoś zdaje się pisał o tym wcześniej.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Malutko? Daj namiar na kogoś, kto da więcej.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Malutko? Daj namiar na kogoś, kto da więcej.

Wrocław, Brucknera AutoCentrum prawie 18 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Bartku napisał:

Wrocław, Brucknera AutoCentrum prawie 18 %

Ale mówisz o zakupie na firmę czy rabacie pracowniczym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakup na firmę. Przepraszam 15 %. 18 % było na Mondeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obserwując ten wątek od dłuższego czasu, stwierdzam, że naprawdę nie ma co porównywać rabatów, bo to w ogóle nie jest miarodajne. Wpływ na wysokość cen ma bieżąca polityka producenta/importera/dealerów oraz: samochód zamawiany/samochód z placu, wersja nadwozia/wyposażenia/silnika, zakup prywatnie/na firmę, płatność gotówką/kredyt/leasing VW, miesiąc roku, itd. Jeden kupi auto z rabatem 15%, drugi za dwa tygodnie/miesiąc u tego samego dealera nie dostanie więcej niż 10-12%..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje się ktoś jaki jest obecnie rabat od importera na passata na wyprzedaży? Czy jest to więcej jak 12 tys?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16.000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zamówione auto kosztowało cennikowo 153600, kupiłem za 129700. Rabat 23900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile z tego rabatu 23.900 jest od przedawcy a ile od importera.

Tańszych pakietów w tej kwocie rabatu chyba nie uwzględniałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tu pakietów. 16 od importera i 8 od sprzedawcy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z katalogu 151790 zł + 33890 wyposażenie dodatkowe. Rabatu dostałem 19880

Auto na osobę prywatną zamówione w połowie września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś już autko na wyprzedaży rocznika? 16k + ile % można uzyskać (zakup na firmę)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na finał z dokumentami.

Zamówiony HL kombi z wyprzedaży - cennik 164480 - zakup 135500

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki tydzień produkcji miałeś? Cennik po podwyżce czy przed? Ja zastanawiam się ile ugram za tydzień... Podczas zamawiania miałem 10k+ ok 8,5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie planuje zakup Passata w kwocie do ok 120-125 000 zl. Jeden z dealerów zaproponował mi oferte na highline'a z 1,4 TSI DSG za 126 000 zł i rabat tylko 5%. Nie chcial nic zejść z ceny niżej , tylko ten rabat max 5%. Z tego co przeczytałem ten wątek od początku wielu z Was otrzymuje rabaty na poziomie 10-12%. Na Passata jest systemowo 16 000 zł rabatu czy teraz podczas wyprzedazy rabaty spadają czy tez po prostu dealer uznał mnie za napaleńca i męczyć go dalej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, czy ktoś ostatnio zamawiał auto do produkcji? Jakie udało się Wam wynegocjować rabaty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że temat trochę ucichł to opisze moje (świeże) doświadczenia.

Kupiłem wczoraj Passata Alltrack i po wielu wizytach wydaje mi się, ze obecnie można uzyskać między 5% a 6,5% przy zakupie na firmę, od ceny po rabatach wyprzedażowych. Ogólnie byłem w różnych salonach i negocjowałem (a w jednym byłem po znajomości i dostałem teoretycznie maksymalny możliwy rabat), sprawa komplikuje sie troche przez oferte wyprzedażową - gwarancja 4-letnia jest obecnie gratis, a pakiet przeglądów 4 lata/60k jest za 99zł więc trzeba to wziąć pod uwagę.

Ogólnie przykładowe oferty która dostawałem (w różnych salonach) to:

- [passat variant] 177k cena katalogowa (bez dodatkowej gwarancji i przeglądów), od tego 16k rabatu importera (161k) + rabat 6,5% daje 150,5k; cena ostateczna 150k z pakietem przeglądów 4 lata/60k i gwarancja 4 lata/80k + dopłata 2k za gwarancje na 5 lat

- [passat variant] 184k cena katalogowa (bez dodatkowej gwarancji i przeglądów), cena ostateczna po rabacie importera i dealera 157k (gwarancja 4 lata i pakiet przegladow 4 lata w cenie) + dopłata 2k do gwarancji na 5 lat

- [passat alltrack] 197k cena katalogowa (bez dodatkowej gwarancji i przeglądów), cena ostateczna 167,5k (gwarancja 4 lata i pakiet przegladow 4 lata w cenie) + dopłata 2k do gwarancji na 5 lat

Z powyższego traktując te pakiety jak rabat gotówkowy wychodziło mi generalnie że na varianta można dostać do 30k a na alltracka do 32k co przy moim pułapie cenowym wahało się od 15% do 18%. Oczywiście zależy to od umiejętności negocjacyjnych i argumentów - zauważyłem, że każdy sprzedawca odliczał 16k rabatu wyprzedażowego od ceny katalogowej do której były doliczone pakiety które to są obecnie gratis :). Wszystko na auta z placu. 

W sumie w pierwszym salonie do którego pojechałem na start zaproponowali mi cenę wyższą niż w ogłoszeniu na otomoto, co mnie mocno rozśmieszyło. Jak to wypomniałem to zgodzili się zejść do ceny z internetu i ani mniej. W innym salonie Pan jak usłyszał, że chcę koniecznie Alltracka to ponieważ on takiego nie miał to na start zaoferował 30k rabatu na zwykłe kombi :) Z taką ofertą w ręku już łatwiej potem negocjować, ostatecznie kupiłem w pierwszym salonie stawiając w sumie ultimatum: rabat dokładnie 31k i kupuję od ręki, na co przystali po kilku minutach stanowczej rozmowy, i do tego jeszcze jakieś drobne akcesoria. 

 

Jeśli chodzi o auta do produkcji to prawie nikt nie chciał rozmawiać... Podobno (i w sumie w 3 salonach to powiedzieli) przyjmowanie zamówień w fabryce wstrzymane, brak oficjalnego i aktualnego cennika na RP2018, co prawda można złożyć zamówienie ale z max rabatem ok. 6% od dealera, a może być tak że zaraz na nowym roku będzie rabat np. 10k od importera. W skrócie na tą chwile chcą koniecznie wyprzedać to co mają.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obowiązuje Cie stara czy nowa cena katalogowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa. Celowo po raz kokejny zamawiam tak, żeby mieć odbiór w grudniu i załapać się na jak największy rabat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności