Skocz do zawartości
gromchester

Wasze wynegocjowane rabaty na nowego Passata B8

Rekomendowane odpowiedzi

Co ma kwota zakupu do wartości używanego auta? Jeśli w komisie stoją 2 identyczne auta ale jedno było kupione z rabatem 10%, a drugie za cenę katalogową to nie ma to żadnego wpływu na ich aktualną cenę.

A to ktoś kupuje passata bez rabatu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda odnośnie rabatu. Ja dostałem rabat ponad 12 % i ofertę leasingu Vw na 3 lata z ratą w wys. 1% ceny brutto auta. Wpłata 10%.

 

Z oddaniem samochodu lub z wykupem na poziomie 50% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak auto spadło z ceny ze 100 na 90 to wolę w 3 lata spłacić 40k, a nie 45k. Wartość rezydualna nie powinna być liczona procentowo tylko kwotowo bo przy sprzedaży 3 letniego auta nikogo nie interesuje kto ile za nie zapłacił na początku.

 

Dostajesz rabat 10% ale w EasyDrive faktycznie "tylko" 5%. Taki deal. Bo spłacasz 45kzł a nie 50kzł.

Jak wykupisz to będziesz miał całe 10% taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co ma kwota zakupu do wartości używanego auta? Jeśli w komisie stoją 2 identyczne auta ale jedno było kupione z rabatem 10%, a drugie za cenę katalogową to nie ma to żadnego wpływu na ich aktualną cenę.

 

To, co piszesz, jest logiczne. Zwykle leasing nie kieruje się jednak logiką ;-) tylko swoim interesem. Miałem raz taki przypadek, że dodatkowy rabat na auto od dealera podrożyłby ratę leasingową. (w Masterlease konkretnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z oddaniem samochodu lub z wykupem na poziomie 50% ?

Tak. Wykup na poziomie 53 %.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nieprawda odnośnie rabatu. Ja dostałem rabat ponad 12 % i ofertę leasingu Vw na 3 lata z ratą w wys. 1% ceny brutto auta. Wpłata 10%.

 

ale 12 całkowicie czy 12000k + 12% ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale 12 całkowicie czy 12000k + 12% ?

12 calkowicie

 

edit: jak teraz policzyłem, to całkowicie jest więcej niż 12%, bo cena katalogowa to 176.000 zł, a na zamówieniu 150.000 zł.

Edytowane przez adamoz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 calkowicie

 

edit: jak teraz policzyłem, to całkowicie jest więcej niż 12%, bo cena katalogowa to 176.000 zł, a na zamówieniu 150.000 zł.

 

no to masz 14,7% rabatu

ja policzylem moj i mam 16.95% :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
edit: jak teraz policzyłem, to całkowicie jest więcej niż 12%, bo cena katalogowa to 176.000 zł, a na zamówieniu 150.000 zł.

 

Jak dla mnie to jest wynegocjowamy rabat od Dealera 8%

176k zł - rabat VW 12% - rabat Dealera 8% = ~150k zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dla mnie to jest wynegocjowamy rabat od Dealera 8%

176k zł - rabat VW 12% - rabat Dealera 8% = ~150k zł

 

Tak mniej więcej wychodzi, tyle że VW daje teraz stały rabat 12.000 zł, a nie 12%. Mi wychodzi, że odejmując te 12.000 zł, to dealer dał 8,53% rabatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak miałem na myśli 12k zł a nie 12%. Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to masz 14,7% rabatu

ja policzylem moj i mam 16.95% :)

 

całkowity rabat jest słaby do porównywania bo kwotowe 12k wychodzi różnie dla różnej ceny auta

Przy katalogowej w okolicach 200k 8% od dealera daje 13,45% całkowitego, co gorzej wygląda niż 14,7 mimo iż rabat taki sam :)

 

8% z tego co dostałem kilka ofert, można nazwać "standardem" przy leasingu na firmę, dostawałem takie po jednym mailu

 

warto by tu pisać jaki % rabatu od dealera (nie licząc tych 12k od vw) oraz info o formie zakupu, wtedy można coś realnie porównywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
całkowity rabat jest słaby do porównywania bo kwotowe 12k wychodzi różnie dla różnej ceny auta

Przy katalogowej w okolicach 200k 8% od dealera daje 13,45% całkowitego, co gorzej wygląda niż 14,7 mimo iż rabat taki sam :)

 

8% z tego co dostałem kilka ofert, można nazwać "standardem" przy leasingu na firmę, dostawałem takie po jednym mailu

 

warto by tu pisać jaki % rabatu od dealera (nie licząc tych 12k od vw) oraz info o formie zakupu, wtedy można coś realnie porównywać

 

nie wiem jak Ty, ale ja pracuje w handlu. i mnie interesuje rabat %, i jakbym kupowal auto za 200, 300% to bym negocjowal % rabatu. a potem sobie przeliczał na PLN. wiec suma sumarum i tak bym lepiej wynegocjowal niż Ty. jasne jest ze im wyzsza kwota zakup tym wiekszy rabat % i kwotowy tym bardziej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciesze się że pracujesz w handlu, jednak nie rozumiem czemu się unosisz i robisz wrzuty w stylu "i tak bym lepiej wynegocjowal niż Ty."

Twoja teoria może jest i słuszna gdy miałbyś wszystkie upusty procentowo, jednak gdy jeden masz kwotowo, to liczenie ogólnego rabatu nie daje pełnego poglądu na to co kto wynegocjował. Rabat 12k od importera dostaje każdy, więc przykład:

Ja - 200000pln - 12000pln od importera - 10% od dealera = 15,40% == 30800pln

Ty - 160000pln - 12000pln od importera - 10% od dealera = 16,75% == 26800pln

I co będziesz się cieszył że całościowo masz większy rabat?, bo jak dla mnie, to i ja i Ty wynegocjowaliśmy dokładnie taki sam, 10%, bo z importerem nie negocjujesz, 12k ma KAZDY.

 

także to co chce powiedzieć, to że najlepiej pisać ile % udało się urwać od dealera, ewentualnie kwotowo cene katalogową i cene zakupu, bo sam całkowity rabat nie daje żadnej informacji.

Edytowane przez ffffjjjj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To, co piszesz, jest logiczne. Zwykle leasing nie kieruje się jednak logiką ;-) tylko swoim interesem. Miałem raz taki przypadek, że dodatkowy rabat na auto od dealera podrożyłby ratę leasingową. (w Masterlease konkretnie).

 

 

 

Hm...To ciekawe, bo ja mam zupełnie inne doświadczenie z Masterlease. Dostałem niezłą ofertę z rabatem i to w opcji bez wykupu na 4 letniego Passata. Ale to może dlatego, że wyceniałem bezpośrednio u nich w tym Master1 a nie przez dealera.

Edytowane przez Labo_77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hm...To ciekawe, bo ja mam zupełnie inne doświadczenie z Masterlease. Dostałem niezłą ofertę z rabatem i to w opcji bez wykupu na 4 letniego Passata. Ale to może dlatego, że wyceniałem bezpośrednio u nich w tym Master1 a nie przez dealera.

 

no w masterlease to masz wynajem dlugoterminowy zasadniczo wiec inna bajka niz leasing operacyjny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem rabat z 154000 zł na 130000 zł :) To chyba nie tak źle ? :) Passat Highline ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli około 8,5 od dealera, jjaka forma zakupu? ako osoba prywatna czy leasing na firmw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osoba prywatna leasing easy drive

 

a u ktorego dealera we Wrocku ?jesli mozna sie dowiedziec

auto do produkcji czy z placu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności