Skocz do zawartości
Magoo

Zmiana panelu sterującego CLIMATRONIC'iem

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, w swoim Passacie (98 rok, w vinie 99) z silnikiem 1.9 TDI AFN mam obecnie panel Climatronic'a o numerze:

 

3B1 907 044A

 

Podświetlenie oczywiście ma niebieskie. Przeglądając różne strony w sieci spotkałem dosyć sporo różnych paneli Climatronic'a do Passata B5. Poniżej lista, które występują w wersji na Europę (kierownica po lewej stronie):

 

3B1 907 044A

 

Fotki:

th_044A_zpsbibvyvob.jpg th_044AA_zps6mf0bmzk.jpg

 

3B1 907 044B

 

Fotki:

th_044B_zpsgpzghp1f.jpg th_044BB_zpsdqdoosld.jpg

 

3B1 907 044C

 

Fotki:

th_044C_zpss47lwdpr.jpg

 

3B1 907 044D

 

Fotki:

th_044D_zpsgpec1won.jpg

 

3B1 907 044E

 

Fotki:

th_044E_zpskxdvzghz.jpg

 

3B1 907 044F

 

Fotki:

th_044F_zpsatcmtiil.jpg th_044FF_zpsbmow9if5.jpg

 

3B1 907 044H

 

Fotki:

th_044H_zpsj69tujea.jpg th_044HH_zpsnvzvubyg.jpg

 

3B1 907 044J

 

Fotki:

th_044J_zpsntlo0wqy.jpg

 

3B1 907 044K

 

Fotki:

th_044K_zpsiag9e6fq.jpg th_044KK_zpsc6aqprt1.jpg

 

Czy jest ktoś w stanie wyjaśnić różnice pomiędzy tymi panelami (pomijam budowę zewnętrzną panelu)? Czy montaż panelu innego niż mój obecny sprawi, że Climatronic będzie działał lepiej (np. dokładniej ustawiał temperaturę czy regulował siłę nawiewu)? Różnice wynikają z instalacji CAN? Wtyczki w każdym z paneli wyglądają tak samo więc z podłączeniem nie powinno być problemu ;) Wszystkie panele, które występują w B5 starałem się wypisać - panel z literką G na końcu nie występuje. Jak ktoś mi powie o co tu chodzi to będę wdzięczny :kumple

Edytowane przez Magoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel z wielka **** jest od przedlifta anglik rozni sie tym ze zasys wiatraczka do pomiaru temp jest z innej strony ale to w niczym nie przeszkadza,panel czarny z mala **** jest od fla tez bedzie dzialal ale podswietlenie idzie po can i tu jest problem jesli can nie posiadasz,jesli masz problem z pomiarem wyczysc ten czujnik za kratka i wiatraczkiem w panelu bo pewnie syfu tam tyle ze nie widzi nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli każdy panel z białą obudową jest z przed lifta? No ale w przedlifcie też się zdarzał CAN więc jak to będzie? Czy wtedy już B5 przed liftem ale z CANem miał panel z czarną obudową?

 

 

Moja klimatyzacja działa poprawnie ale zastanawia mnie fakt skąd tyle rodzai paneli skoro cała różnica wynika z obsługi CAN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasujący panel z CANem do przedlifta tak, by nie wywalało błędów i bez wiekszych modów to 044C. Nowsze też pasują, ale trzeba przepinac piny, dokładać nowy jeden i wtedy ciągle wywala błąd czujnika temp. parownika. Różnice są w sterowaniu tym wszystkim, inny producent elektroniki, sterowanie nawiewem przy użyciu webasto itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast mojego obecnego 3B1 907 044A mogę założyć te:

 

3B1 907 044B

 

3B1 907 044E

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsadzaj 3B1 907 044D na 100% działa i jest to ten krótszy czarny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsadzaj 3B1 907 044D na 100% działa i jest to ten krótszy czarny.

 

Czy aby napewno będzie działać? Sam producent jest już inny (VDO) a obecnie mam Hella...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam. Sam u siebie przed wakacjami wymienilem panel z dluga białą dvpką na panel z mniejszą czarną dvpką.

Pamietam, ze musialem przekodowac go bo mial blad odnosnie jakiegos dodatkowego czujnika ktorego u mnie nie ma. Nowe kodowanie zalatwilo sprawe :) Przed wakacjami robilem wymianke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potwierdzam. Sam u siebie przed wakacjami wymienilem panel z dluga białą dvpką na panel z mniejszą czarną dvpką.

 

Rozumiem, że nie masz lini Can w aucie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem, że nie masz lini Can w aucie?

 

Potwierdzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, dołączam się do tematu. Mój problem polega na tym,że podczas użytkowania panela climatronic tylko z nawiewem na szybę w trybie ECON mój panel steruje nawiewem tylko w dwóch stopniach. Ustawiając nawiew na 1 kreskę wiatrak wieje z najmniejszą prędkością, przechodząc na drugą kreskę prędkości wiatrak automatycznie przechodzi na najwyższe obroty nie zmieniając prędkości wiatraka z ustawieniem wyższej wartości nawiewu na panelu.Mój panel to 3B1907044D. W celu sprawdzenia podłączyłem panel od Golfa IV nie wiem o jakich numerach gdyż nie było kartki identyfikującej i ten panel normalnie sterował mi nawiewem prędkości ( wygląd panela pasował do panela 3B1907044C). Zakupiłem panel z numerami 3B1907044D w ale niestety sytuacja jest taka sama jak na moim starym. Moje pytanie brzmi czy w moim aucie zamontowany jest dobry panel czy może ma być z końcówką ....044C a nie jak ma zamontowany z literką D?Czy zamontowanie panela z literą C nie zakłóci pracy panela z komputerem samochodu? Passat 1.9 2000r 115 KM silnik ATJ. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dobry temat. Też mnie to ciekawiło jaka jest przyczyna tylu wersji tych climatroników.. :hmm

Pany i taka moja bolączka. A mianowicie ogarnąłem sobie zegary z FL'a to i climatronik musiałem wymienić na 3B1 907 044J. Dorzuciłem przewód by zbierał info o temp. z zegarów - cacy jak z fabryki.. z małym ALE. Zauważyłem że od czasu do czasu, stosunkowo rzadko jakby resetował mi się panel climatronika.. najlepsze jest to, że podświetlenie niebieskie cały czas jest - świeci, a znikają na dosłownie sekundę te ciemne opisy. Ktoś może wie co go boli??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie - wymieniłem panel climatronic w passacie b5fl, panel różni się koncówką i mam z nim problem. Panel po włączeniu swiateł nie włancza podswietlenia wyswietlacza. Mam tez błąd czujnika przed zderzakiem i nie załancza klimy. Na starym panelu wszystko działa. Nowy panel jest z A4b5 Zmiana kodowania może coś pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest różnica pomiędzy panelami o takich numerach?

3B1 907 044 j a 3B2 907 044 J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podpinam się pod temat. Polo 6n2 lift, zakładałem już 5 innych paneli, wszystkie działają poprawnie tylko brak podświetlenia. Niestety na starym odpadła naklejka z nr OE
Jak założę stary panel ( w którym nie działa regulacja nadmuchu ) to normalnie podświetla na niebiesko. Proszę o radę co zrobić w takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forum polo co na to? wąpie abyś tu uzyskał odpowiedź 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności