Jump to content
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Recommended Posts

Zależy jak się dogada klient z dilerem. Jak przy odbiorze cena spadnie to klient będzie na plus, a jak pójdzie do góry, to będzie musiał dołożyć (chociaż może będzie miał nowy rocznik).

Chyba, że spisali na zamówieniu obowiązująca cenę z dnia zamówienia, to wtedy sytuacja będzie odwrotna, cena się nie zmieni, ale jak w cenniku spadnie do dnia odbioru (bo to końcówka roku) to klient traci, ale w razie czego jak wzrośnie np. po zmianie rocznika, to klient może wtedy zyskać. 

Wyjątkiem może być sytuacja, gdy diler zapewniał, że produkcja auta nastapi jeszcze przed końcem roku. Wtedy w przypadku nieprzewidzianych przesunięć terminów i w konsekwencji zmiany roku modelowego, może podwyżkę ceny wziąć na siebie (jak się klient będzie tego domagał ;-). Jeżeli jednak uprzedzał o ryzyku wyprodukowania się auta dopiero w nowym roku, może już nie chcieć się dogadać...

Sytuację bywają różne, więc niekiedy trzeba trochę z dilerem "po dyskutować". 

Odkopię temat.

Passat Variant 2.0 TSI 190KM w wersji Elegance zamówiony 27.02 czyli pod koniec tygodnia 8. 2 marca sprzedawca przesłał mi e-mail, że wskoczył mu 25 tydzień produkcji. Dziś dostałem kolejnego e-maila ze smutną wiadomością, że tydzień produkcji zmienił się z 25 na 28. Jeżeli 28 tydz. zostanie to auto będzie do odbioru zapewne na koniec lipca = 5 miesięcy oczekiwania 😐

To juz szybciej Tesle M3 mozna kupic. Zamowienie z tego tygodnia to odbior w maju ;) Ostro sobie pogrywaja w VW z zamowieniami.

15 minut temu, Forrestal napisał:

To juz szybciej Tesle M3 mozna kupic. Zamowienie z tego tygodnia to odbior w maju ;) Ostro sobie pogrywaja w VW z zamowieniami.

W Skodzie to samo, zamowienia już tylko na MY22 a cen i wyposażenia nie znają więc zamawiasz w ciemno, takie dziwne czasy na nowe auto.

Dzisiejszy e-mail od sprzedawcy 😡

"Dostałem info z VGP. Niestety nie są to dobre wieści. Znaczy są i dobre i złe

Złe to:

Passat Variant – ostatni kwartał ☹

Dobre to:

Będzie miał zachowaną cenę katalogową z przed podwyżki inflacyjnej (około 2 %) oraz z przed zmiany roku modelowego bo będzie to już rok modelowy 2022

Co nie zmienia jednak faktu, że czeka nas dłuższe oczekiwanie ☹ Bardzo mi przykro.

Oczywiście w każdym momencie może Pan zrezygnować z zamówienia i będzie to zrozumiałe, jeśli taki czas oczekiwania nie wchodzi w grę…"

Dodatkowo załączył mi ciekawą tabelę:

tabela.jpg

Pokrywa się to z informacjami, które dostałem tydzień temu w sobotę przy składaniu zamówienia - też była informacja, że najwcześniej produkcja 40 tydzień. Na pocieszenie miałem informację, że jeśli pojawią się lepsze rabaty od importera na wyprzedaż, to cena finalna zostanie obniżona.

@Maciej_87 masz już do swojego zamówienia wyznaczony prognozowany tydzień produkcji, czy tylko taka ogólna informacja jak wyżej?

Edited by Arken

Prognozowany miałem 28 tydzień. Wysłałem e-mail z zapytaniem do sprzedawcy czy wskoczył mu inny tydzień już na stałe. Jak coś będę wiedział to napiszę.