Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Jak chciałem zamówić 2,0 Tsi 220 km (wtedy jeszcze widoczny w konfiguratorze), to diler także ostrzegał mnie, że będzie najwcześniej do odbioru w przyszłym roku, gdyż nie umiał do końca stwierdzić kiedy zostanie wznowiona jego produkcja (dlatego zamówiłem 1,5 tsi bo chciałem załapać się na maksymalny rabat pod koniec roku). 

Jeżeli natomiast zamawiał ten sam silnik 1,5 to jedynym wytłumaczeniem mogłoby być jakieś newralgiczne doposażenie, które opóźniło datę produkcji... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 2.0 TSI 190 KM nadal niedostępny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, [email protected] napisał:

Jak chciałem zamówić 2,0 Tsi 220 km (wtedy jeszcze widoczny w konfiguratorze), to diler także ostrzegał mnie, że będzie najwcześniej do odbioru w przyszłym roku, gdyż nie umiał do końca stwierdzić kiedy zostanie wznowiona jego produkcja (dlatego zamówiłem 1,5 tsi bo chciałem załapać się na maksymalny rabat pod koniec roku). 

Jeżeli natomiast zamawiał ten sam silnik 1,5 to jedynym wytłumaczeniem mogłoby być jakieś newralgiczne doposażenie, które opóźniło datę produkcji... 

Czekam niecierpliwie na twoją recenzje jak to jeździ. Pod koniec Listopada lub już w Grudniu ma być cennik na 2019. Samochód chciałbym zmienić gdzieś w połowie roku tak więc łudze się że jakbym zamawiał około Marca to miałbym jeszcze lepsze rabaty przed liftowe :)

Co się zaś tyczy silnik 2.0 TSI 190 to na 99% nie będzie go w wersji przedliftowej. Cennik po liftowy ma się pojawić około Czerwca i tam paleta silników benzynowych ma być rozszerzona o 2.0 190 i 272.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zamówiłem 1.5 TSI DSG i mam termin realizacji do 28.03.2019r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzednie trzy lata z rzędu jak zamawiałem co roku Passata (zawsze tak w okolicach początku października), to po dwóch miesiącach odbierałem (zawsze w grudniu). 

A w tym roku już widzę, że nawet 5 miesięcy trzeba czekać. Masakra.

No ale skoro wszyscy (co chcą benzynę) muszą jeden i ten sam silnik zamawiać, to musiało się tak skończyć... Pewnie nie nadążają z jego produkcją (on jest także w Golfie, Sportwanie, T-rocu, Tiguanie, Arteonie i w całej masie Skód, Audi oraz Seatów, a oprócz niego tylko 1,0 TSI w tych mniejszych autach). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, [email protected] napisał:

Poprzednie trzy lata z rzędu jak zamawiałem co roku Passata (zawsze tak w okolicach początku października), to po dwóch miesiącach odbierałem (zawsze w grudniu). 

A w tym roku już widzę, że nawet 5 miesięcy trzeba czekać. Masakra.

No ale skoro wszyscy (co chcą benzynę) muszą jeden i ten sam silnik zamawiać, to musiało się tak skończyć... Pewnie nie nadążają z jego produkcją (on jest także w Golfie, Sportwanie, T-rocu, Tiguanie, Arteonie i w całej masie Skód, Audi oraz Seatów, a oprócz niego tylko 1,0 TSI w tych mniejszych autach). 

Problemów jest kilka ale główny to WLTP i fakt że na Polskę wyczerpaliśmy już limit produkcji dla silników benzynowych 1.5. Podobno od przyszłego roku pomiędzy Q1 a Q2 czas produkcji ma zejść do około 3 miesięcy. Zastanawiałem się czy nie zamówić teraz ale jako że nie ma cennika na 2019 tylko jeszcze tegoroczny a odbiór w przyszłym roku sprzedawca nie może zagwarantować czy rabat importera pozostanie na obecnym poziomie czyli bodajże 18K. Może być tak że się zwiększy ale może pójść również w dół tak więc dziękuje za taką loterię. Zamawiając w grudniu już według cennika 2019 ma się gwarancję rabatu na określonym poziomie. Nie wiem do końca czy to rzeczywiście prawda ale tak mi wytłumaczył kolega z Szewczyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem auto ze stocku i przez pośrednika, formalności z leasingiem trwały 2 tygodnie, za tydzień ma być do obioru ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, GrandeCzewa napisał:

Ja brałem auto ze stocku i przez pośrednika, formalności z leasingiem trwały 2 tygodnie, za tydzień ma być do obioru ?

1.5 TSI 150 w DSG?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, GrandeCzewa napisał:

1.8 TSI w DSG

Super to dokładnie moja docelowa konfiguracja :) Dodatkowo widzę że masz teraz 1.8 też w DSG także będziesz miał dobre porównanie. Jak już odbierzesz i znajdziesz chwilę czasu napisz proszę dwa zdania czy rusza z miejsca i jak z kulturą pracy. Myślę że wielu kolegów z forum będzie wdzięcznych w tym oczywiście ze mną na czele :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Starl0rd napisał:

Super to dokładnie moja docelowa konfiguracja :) Dodatkowo widzę że masz teraz 1.8 też w DSG także będziesz miał dobre porównanie. Jak już odbierzesz i znajdziesz chwilę czasu napisz proszę dwa zdania czy rusza z miejsca i jak z kulturą pracy. Myślę że wielu kolegów z forum będzie wdzięcznych w tym oczywiście ze mną na czele :D

Dane w profilu dotyczą zamówionego auta.

Wcześniej miałem B6 170 PD i B6 FL 140 CR, potem przesiadłem się na używane BMW. Miałem możliwość testowania Arteona przez dwa dni z silnikiem 2.0 Bi-TDI ale szukałem auta ze stocku by zmieścić się w starych przepisach i rozliczać czynsze na starych zasadach. Wybór padł na carly.pl (nie jestem z nimi związany), finansowanie przyznane przez LeasePlan.

 

Jeździłem przez jakiś czas Audi S3 MY2017 i od tamtej pory nie wyobrażam sobie powrotu do diesla. Passat MY2018 ma być moim daily dla dojazdu do klientów i wyjazdów w góry i do Chorwacji (kombi). Jak tylko stuknie 3000 km zakładam boksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, GrandeCzewa napisał:

Dane w profilu dotyczą zamówionego auta.

Wcześniej miałem B6 170 PD i B6 FL 140 CR, potem przesiadłem się na używane BMW. Miałem możliwość testowania Arteona przez dwa dni z silnikiem 2.0 Bi-TDI ale szukałem auta ze stocku by zmieścić się w starych przepisach i rozliczać czynsze na starych zasadach. Wybór padł na carly.pl (nie jestem z nimi związany), finansowanie przyznane przez LeasePlan.

 

Jeździłem przez jakiś czas Audi S3 MY2017 i od tamtej pory nie wyobrażam sobie powrotu do diesla. Passat MY2018 ma być moim daily dla dojazdu do klientów i wyjazdów w góry i do Chorwacji (kombi). Jak tylko stuknie 3000 km zakładam boksa.

Nie boisz się o gwarancję? Podobno mimo odpięcia boxa przed serwisem i tak będą mieli informacje na komputerze że było coś podpięte :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Starl0rd napisał:

Nie boisz się o gwarancję? Podobno mimo odpięcia boxa przed serwisem i tak będą mieli informacje na komputerze że było coś podpięte :/

Sprzedaję boksy pod własną marką, piszę do nich oprogramowanie. Wiem jak działają dlatego nie mam żadnych zahamowań przed ich użyciem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, GrandeCzewa napisał:

Sprzedaję boksy pod własną marką, piszę do nich oprogramowanie. Wiem jak działają dlatego nie mam żadnych zahamowań przed ich użyciem.

Skoro tak to tym bardziej czekam na wrażenia tymbardziej że już z fabryki pewnie będziesz miał około 160-170KM i 260-280Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że 1.8 TSI na hamowni pokazuje 190-200 KM, dlatego czekam z niecierpliwością na pomiary po wstępnym docieraniu. Tym bardziej, że mam zamiar pobawić się z indywidualnym strojeniem boksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, też posiadam 1.8 TSI z DSG i mogę wam powiedzieć, że auto jest bardzo żwawe, ładnie się zbiera. Kickdown robi robotę chociaż wiadomo, że mając mocniejszą wersję silnikową byłoby jeszcze lepiej ;) Spalanie średnie długodystansowe mam na poziomie 8l. Po jeździe miejskiej (kraków) na krótkich trasach potrafi się pojawić okolo 12l. Momentu obrotowego jest wystarczająco, auto idzie równo praktycznie od samego dołu obrotów i jest naprawdę przyjemnie :)

 

W tej wersji DSG jedyne czego mi brakuje to launch control i chyba bezawaryjności, bo akurat DQ200 uchodzi za mało trwałą skrzynię. A i jeszcze u mnie przy małych obrotach i jeździe pod górkę słychać takie buczenie/charczenie gdy jade bez włączonego radia, co mnie troche irytuje ale jest do przeżycia. Najczęściej słychać to na 6 biegu.

 

Ogólnie polecam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Voodek napisał:

Panowie, też posiadam 1.8 TSI z DSG i mogę wam powiedzieć, że auto jest bardzo żwawe, ładnie się zbiera. Kickdown robi robotę chociaż wiadomo, że mając mocniejszą wersję silnikową byłoby jeszcze lepiej ;) Spalanie średnie długodystansowe mam na poziomie 8l. Po jeździe miejskiej (kraków) na krótkich trasach potrafi się pojawić okolo 12l. Momentu obrotowego jest wystarczająco, auto idzie równo praktycznie od samego dołu obrotów i jest naprawdę przyjemnie :)

 

W tej wersji DSG jedyne czego mi brakuje to launch control i chyba bezawaryjności, bo akurat DQ200 uchodzi za mało trwałą skrzynię. A i jeszcze u mnie przy małych obrotach i jeździe pod górkę słychać takie buczenie/charczenie gdy jade bez włączonego radia, co mnie troche irytuje ale jest do przeżycia. Najczęściej słychać to na 6 biegu.

 

Ogólnie polecam ;)

Ja tak samo podpinam się do slow kolegi...

18 tys przebiegu mi stuknęło i jestem zadowolony. 

Wczeaniej jeździłem mocniejszymi benzynami i ta tez jest Ok;) 

napewno moja ma więcej niż 180 koni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Właśnie dostałem info od dilera, że produkcję mojego Passata (1,5 Tsi Dsg) przesunięto z pocztątku grudnia na początek lutego! Zamawiałem samochód na początku września i maksymalne grudniowe rabaty związane z wyprzedażą rocznika na których mi zależało właśnie przepadły... ??

Edytowane przez [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, [email protected] napisał:

 Właśnie dostałem info od dilera, że produkcję mojego Passata (1,5 Tsi Dsg) przesunięto z pocztątku grudnia na początek lutego! Zamawiałem samochód na początku września i maksymalne grudniowe rabaty związane z wyprzedażą rocznika na których mi zależało właśnie przepadły... ??

I właśnie dlatego będę zamawiał w Styczniu. Szczerze współczuje bo domyśłam się jak zareagowałeś. Odnośnie rabatów być może nic straconego bo w przyszłym roku może być podobny. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności