Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

To może jednak wstrzymam się z tym autem bo szkoda mi się potem denerwować, a Paska mam jeszcze spokojnie do jazdy do czasu kiedy się unormuje sytuacja z autami. Swoją drogą jak wtedy go brałem to też były jaja tyle że z WLTP. 

Dealer mówił że na 29.10 ma być transportowana do PL, ale to są tylko jego słowa.

 

Edit. 

Stoi wyprodukowany od poniedziałku, ale nie ma faktury dla dealera. Więc nie wiem co z tym fantem zrobić ?

Edytowane przez Lukasz M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według mojego sprzedawcy (VW) status wyprodukowany bez faktury oznacza, że auto stoi na placu i czeka na domontowanie jakiejś części. Może stać miesiąc a może i 3 jak w przypadku niektórych T-Rock'ów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze wieści dla mojego zamówienia - przesunięcie przewidywanego terminu produkcji na 4 tydzień 2022.

Edytowane przez Arken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja. Auto dalej czeka na transport do PL ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ponoć od wyprodukowania do dostarczenia do dealera mogą minąć nawet 3 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat odebrany w środę. Wczoraj zrobiona 1 trasa o długości 212 km. Średnia prędkość 63 km/h. Średnie zużycie paliwa 6,3 l. Komfort jazdy w sam raz tzn. nie za twardo i nie za miękko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje :) U mnie na ten moment bez zmian - 4 tydzień 2022. Mam nadzieję, że już tak pozostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony Passat 2,0 TDI 150KM Elegance 22.12.2021r. W umowie dostawa do 30.11.2022r. A jak u Was sytuacja na dzisiaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zamówienie z 24 kwietnia - obecnie prognozowany termin produkcji na 7 tydzień 2022. Jeśli nic znowu się nie przesunie, to w marcu może się uda odebrać. Jak rozmawiałem pod koniec grudnia ze sprzedawcą, to mówił, że obecne zamówienia na Passata są prognozowane do realizacji na koniec 2022. Ale z tymi prognozami różnie bywa - u mnie jako termin odbioru na zamówieniu był wpisany 30 listopada 2021.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem informację, że fabryka zatwierdziła 7 tydzień produkcji. Zobaczymy jak będzie z realizacją tego terminu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Arken czyli wreszcie jakieś optymistyczne wieści. Obserwując inne fora grupy VAG mam wrażenie, że Passatów już chyba nikt nie zamawia… tamte grupy dyskusyjne żyją. Jest dużo oczekujących na realizację zamówień. A tutaj cisza…. 
Informuj na bieżąco, bo chyba tylko Ty i ja tutaj zostaliśmy ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to wygląda - część osób przerzuciła się na Arteona, częściej kupowane są też SUVy. Ale patrząc globalnie to wygląda na to, że na Passata są najdłuższe okresy oczekiwania w VW - na zachodzie jeszcze trochę tego kupują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w piątek dostałem również informację o produkcji na 7 tydzień roku (pierwotnie produkcja miała być w grudniu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Adam H a kiedy zamawiałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 26 sierpnia

Edytowane przez mkpol
nie cytuj w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 1/24/2022 at 7:09 PM, leoluk said:

@Arken czyli wreszcie jakieś optymistyczne wieści. Obserwując inne fora grupy VAG mam wrażenie, że Passatów już chyba nikt nie zamawia… tamte grupy dyskusyjne żyją. Jest dużo oczekujących na realizację zamówień. A tutaj cisza…. 
Informuj na bieżąco, bo chyba tylko Ty i ja tutaj zostaliśmy ? 

Zamawia, zamawia ale poziom adrenaliny podnosi się za każdym razem gdy odpytuję dilera, kiedy mozna się spodziewać produkcji auta...już nie pytam, kiedy odbiór :)
Zamówienie złozone w połowie lipca na Alltracka 280KM. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok - info od dealera, auto planowane na 7 tydzień roku już wyprodukowane i czeka na transport. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj (11.02) pojawił się VIN - wygląda na to, że produkcja pójdzie zgodnie z planem, czyli w 7 tygodniu.

Edit:

Wygląda na to, że moje zamówienie dopadł brak półprzewodników. Według dealera produkcja zaczęła się 7 lutego, status na dzisiaj (21.02) to wyprodukowany bez faktury - czyli brakuje jakiś komponentów i czeka na placu na dokończenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arken w przypadku mojego Passata było tak samo. Wyprodukowany bez faktury. Równy miesiąc stał na placu zanim dołożyli brakującą część. Życzę Ci, żeby w przypadku Twojego egzemplarza trwało to dużo krócej i żebyś w końcu mógł dostać zamówionego Paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności