Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Próbował ktoś może sprawdzać status produkcji poprzez myVolkswagen (https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/myvolkswagen.html) podając wewnętrzny numer zamówienia? Wyświetlają się tam jakieś ciekawe informacje, np. planowany termin produkcji? W Niemczech ponoć jest sporo informacji - nie wiem jak u nas.

Zastanawiam się czy warto próbować wydębić ten numer zamówienia od dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 8/18/2021 at 11:06 AM, Arken said:

Próbował ktoś może sprawdzać status produkcji poprzez myVolkswagen (https://www.volkswagen.pl/pl/connected-car/myvolkswagen.html) podając wewnętrzny numer zamówienia? Wyświetlają się tam jakieś ciekawe informacje, np. planowany termin produkcji? W Niemczech ponoć jest sporo informacji - nie wiem jak u nas.

Zastanawiam się czy warto próbować wydębić ten numer zamówienia od dealera.

@Arken Ja na to zerknąłem po Twoim poście i nie ma tam nic poza wersją silnikową, wizualizacją samochodu (taką jak na pdfie wygenerowanym przy konfiguracji), wskazaniem roku modelowego. Nr wziąłem "na czuja" z zamówienia od dealera (które dostaje się do podpisu)  - szukaj nr komisji/nr importera. 

Edytowane przez PiotrKR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PiotrKR czyli nie ma informacji o prognozowanym terminie produkcji - rzeczywiście jest u nas mniej szczegółów niż w Niemczech.

U mnie na zamówieniu nie ma tego numeru - pole jest puste. Pewnie wynika to z tego, że trzeba było opłacić zaliczkę i dopiero wtedy rejestrowali zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam koledzy z Waszymi Passatami? Wiadomo coś ciekawego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez zmian - nadal 47 tydzień, oczywiście tylko prognozowany. Przynajmniej taki stan był 7 września.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku mojego Passata nadal widnieje w systemie zatwierdzony tydzień produkcji 28 a auto nawet nie zaczęło się produkować. Leci już 7 miesiąc jak czekam i ciekawe, ile jeszcze poczekam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej_87 Strasznie się to u Ciebie przeciąga - idzie już przecież 4 tydzień od wznowienia produkcji po wakacjach.

Dzisiaj widziałem też artykuł, że fabryka w Emden będzie miała postój w terminie od 27.09 do 03.10 ze względu na brak komponentów... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie postęp: auto wyprodukowane w 2. tygodniu września i w zeszłym tygodniu ruszyło z fabryki do PL.

Edytowane przez mol.ksiazkowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mol.ksiazkowy a jaki miałeś potwierdzony tydzień produkcji? 27, czy się coś jeszcze zmieniało?

Miałeś w zamówieniu jakieś "restrykcyjne" wyposażenie typu hak, czy grzana przednia szyba?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Arken napisał:

@mol.ksiazkowy a jaki miałeś potwierdzony tydzień produkcji? 27, czy się coś jeszcze zmieniało?

Miałeś w zamówieniu jakieś "restrykcyjne" wyposażenie typu hak, czy grzana przednia szyba?

Jeśli chodzi o tydzień produkcji to nic się nie zmieniło do chwili zatrzymania produkcji w 26 tygodniu w lipcu.

Sam samochód bez opóźniających (tak jak ów hak)  elementów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie Arken pocieszyłeś. Zamówiłem zarówno grzaną przednią szybę jak i hak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Maciej_87 nasze konfiguracje są zbliżone, dlatego zapytałem (też mam hak i grzaną szybę). Obstawiam, że to może być przyczyna tak dużego opóźnienia u Ciebie. W moim przypadku to chyba nie ma co liczyć na produkcję w tym roku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najnowsza aktualizacja -  termin prognozowany przesunięty na 50 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najświeższe info od sprzedawcy. Passat wyprodukowany 15.09 z nadanym numerem VIN, ale bez wystawionej faktury przed producenta na dealera a to oznacza ze stoi na placu i czeka na dołożenie jakiejś części a ile poczeka tego nie wiadomo… ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już zawsze krok bliżej. Ciekawe, ile czasu zajmie to kompletowanie samochodu - mam nadzieję, że tu będzie to szło sprawniej niż w Skodzie. Teraz jak zacząłem sobie kalkulować mój przypadek, to zakładając, że produkcja się jeszcze trochę przesunie, to odbiór będzie najwcześniej w marcu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 230 dniach tj. 7 miesiącach i 16 dniach oczekiwania Passat w końcu został wyprodukowany. 15 września pojawił się VIN a wczoraj tj. 15 października dostałem info. od sprzedawcy, że 15.10 został skompletowany. Na myVolkswagen pojawiło się zdjęcie auta i instrukcja obsługi. 2 max 3 tygodnie i według sprzedawcy Passat powinien do nich dojechać.

371c4911fa5caddamed.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, w końcu dobre wieści ? jest szansa, że mój, jak też zacznie się produkować, to nie spędzi kilku miesięcy na placu. Może przy dobrych wiatrach na koniec lutego będzie.

Edytowane przez Arken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwięcej obawiałem się tego, że będzie stał nie wiadomo jak długo na placu a ku mojemu zaskoczeniu stał tylko miesiąc. Tylko, bo czytając forum T-Rock'a gdzie niektórzy przyszli właściciele piszą, że ich egzemplarze stoją nieskompletowane od czerwca/lipca obawiałem się, że i z moim egzemplarzem będzie podobnie i że odbiorę go w 2022 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już jest VIN nadany to auto jest wyprodukowane? Jeżdżę aktualnie B8 z 2018 r. ale kończy mi się leasing i dealer namówił mnie na A4 która jest ,,wyprodukowana" tzn. ma nadany numer VIN ale po informacjach o wstrzymaniu produkcji w fabryce Audi zastanawiam się czy nie zostanę zrobiony na szaro ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadany VIN oznacza, że produkcja się rozpoczęła, ale nie musi być zakończona. W przypadku innych modeli VW czy Skody było tak, że auto z nadanym VINem stało jeszcze parę miesięcy na placu czekając na części. 

Jesli dealer nie mówi, że samochód jest do transportu, to luźno podchodzilbym do informacji o terminie odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności