Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak się dogada klient z dilerem. Jak przy odbiorze cena spadnie to klient będzie na plus, a jak pójdzie do góry, to będzie musiał dołożyć (chociaż może będzie miał nowy rocznik).

Chyba, że spisali na zamówieniu obowiązująca cenę z dnia zamówienia, to wtedy sytuacja będzie odwrotna, cena się nie zmieni, ale jak w cenniku spadnie do dnia odbioru (bo to końcówka roku) to klient traci, ale w razie czego jak wzrośnie np. po zmianie rocznika, to klient może wtedy zyskać. 

Wyjątkiem może być sytuacja, gdy diler zapewniał, że produkcja auta nastapi jeszcze przed końcem roku. Wtedy w przypadku nieprzewidzianych przesunięć terminów i w konsekwencji zmiany roku modelowego, może podwyżkę ceny wziąć na siebie (jak się klient będzie tego domagał ;-). Jeżeli jednak uprzedzał o ryzyku wyprodukowania się auta dopiero w nowym roku, może już nie chcieć się dogadać...

Sytuację bywają różne, więc niekiedy trzeba trochę z dilerem "po dyskutować". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopię temat.

Passat Variant 2.0 TSI 190KM w wersji Elegance zamówiony 27.02 czyli pod koniec tygodnia 8. 2 marca sprzedawca przesłał mi e-mail, że wskoczył mu 25 tydzień produkcji. Dziś dostałem kolejnego e-maila ze smutną wiadomością, że tydzień produkcji zmienił się z 25 na 28. Jeżeli 28 tydz. zostanie to auto będzie do odbioru zapewne na koniec lipca = 5 miesięcy oczekiwania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To juz szybciej Tesle M3 mozna kupic. Zamowienie z tego tygodnia to odbior w maju ;) Ostro sobie pogrywaja w VW z zamowieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Forrestal napisał:

To juz szybciej Tesle M3 mozna kupic. Zamowienie z tego tygodnia to odbior w maju ;) Ostro sobie pogrywaja w VW z zamowieniami.

W Skodzie to samo, zamowienia już tylko na MY22 a cen i wyposażenia nie znają więc zamawiasz w ciemno, takie dziwne czasy na nowe auto.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy e-mail od sprzedawcy ?

 

"Dostałem info z VGP. Niestety nie są to dobre wieści. Znaczy są i dobre i złe

Złe to:

Passat Variant – ostatni kwartał ☹

Dobre to:

Będzie miał zachowaną cenę katalogową z przed podwyżki inflacyjnej (około 2 %) oraz z przed zmiany roku modelowego bo będzie to już rok modelowy 2022

Co nie zmienia jednak faktu, że czeka nas dłuższe oczekiwanie ☹ Bardzo mi przykro.

Oczywiście w każdym momencie może Pan zrezygnować z zamówienia i będzie to zrozumiałe, jeśli taki czas oczekiwania nie wchodzi w grę…"

 

Dodatkowo załączył mi ciekawą tabelę:

tabela.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa się to z informacjami, które dostałem tydzień temu w sobotę przy składaniu zamówienia - też była informacja, że najwcześniej produkcja 40 tydzień. Na pocieszenie miałem informację, że jeśli pojawią się lepsze rabaty od importera na wyprzedaż, to cena finalna zostanie obniżona.

@Maciej_87 masz już do swojego zamówienia wyznaczony prognozowany tydzień produkcji, czy tylko taka ogólna informacja jak wyżej?

Edytowane przez Arken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prognozowany miałem 28 tydzień. Wysłałem e-mail z zapytaniem do sprzedawcy czy wskoczył mu inny tydzień już na stałe. Jak coś będę wiedział to napiszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po prawie miesiącu (zamówienie z 24.04) nadal nie ma informacji nawet o wstępnym terminie produkcji. Wygląda na to, że rzeczywiście wcześniej niż październik/listopad nie ma się co spodziewać produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za to mój sprzedawca po zadaniu drogą e-mailową kilku łatwych pytań milczy i nie odpowiedział na żaden z 2 e-maili ? Chyba są niewygodne dla niego i dlatego milczy... Nie wiem, czy boi się, że jak odpowie mi e-mailem to będzie później musiał wywiązać się z tego co napisał, czy jak ? Zawsze mógłby zadzwonić i pogadać przez telefon jak nie chce żebym miał podkładkę w postaci jego e-maili do mnie, ale trudno ja się prosić o jakiekolwiek informacje już więcej nie będę. Poczekam, jak auto przyjedzie wtedy będzie musiał się odezwać ?

Edytowane przez Maciej_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co czekają:

- samochód zamawiany w 14. tygodniu z orientacyjnym terminem produkcji 30. tydzień -

- obecny spodziewany termin produkcji: 27. tydzień 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Termin jest już potwierdzony, czy tylko orientacyjny? 

Ja zamówiłem pod koniec 16 tygodnia i nie mam na ten moment nawet orientacyjnego (jedynie informacja przy zamówieniu, że najwcześniej pokazuje 40 tydzień).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Arken napisał:

Termin jest już potwierdzony, czy tylko orientacyjny? 

Potwierdzony  na tyle na ile "...jeżeli nic się nie zmieni... "

Ale trzy tygodnie temu nie było żadnej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Informacyjnie. Termin produkcji zatwierdził się na 28 tydzień. Passat powinien być do odbioru najpóźniej w tygodniu 31 :) Zamówiony w 8 tygodniu. Wychodzi, że czas oczekiwania od zamówienia do odbioru wyniesie 23 tygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.07.2021 o 12:40, Maciej_87 napisał:

Informacyjnie. Termin produkcji zatwierdził się na 28 tydzień. Passat powinien być do odbioru najpóźniej w tygodniu 31 :) Zamówiony w 8 tygodniu. Wychodzi, że czas oczekiwania od zamówienia do odbioru wyniesie 23 tygodnie.

@Maciej_87 : Jest może potwierdzenie, że został wyprodukowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie rozmawiałem z dealerem odnośnie mojego zamówienia. Przesunęło się z 42 tygodnia na 46. Oczywiście termin planowany, niezatwierdzony. 

Edytowane przez Arken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca do mnie nie zadzwonił ani nie wysłał mi SMS ze auto się wyprodukowało. W sumie to powinno być już u dealera. Jestem do końca lipca na urlopie wiec skontaktuje się ze sprzedawca w 1 tygodniu sierpnia czy auto przyjechało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

23.07

"Sprzedawca do mnie nie zadzwonił ani nie wysłał mi SMS ze auto się wyprodukowało. W sumie to powinno być już u dealera. Jestem do końca lipca na urlopie wiec skontaktuje się ze sprzedawca w 1 tygodniu sierpnia czy auto przyjechało. "

02.08

Zadzwoniłem dziś do sprzedawcy. Spojrzał w system i okazało się, że pomimo zatwierdzonego 28 tygodnia produkcji auto nie zaczęło się jeszcze produkować. Aktualnie fabryka w DE ma postój. Do końca sierpnia dealerzy mają dostać informację z VGP co dalej, ale już teraz wiedzą z jakichś tam przecieków, że najprawdopodobniej od początku września produkcja ruszy i w 1 kolejności mają być wyprodukowane auta z już zatwierdzonym tygodniem produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwoniłem do dealera 23 lipca. Dostałem wtedy informację, że przewidywany termin produkcji przesunął się z 42 na 46 tydzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czekałem 8 miesięcy, zamówiony w listopadzie, odebrany w poniedzialek ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dzwoniłem podpytać jak wygląda sytuacja w kontekście przesunięcia produkcji niektórych zatwierdzonych samochodów na wrzesień, co dotknęło @Maciej_87. Dealer potwierdził, że taka sytuacja miała miejsce i na ten moment produkcja mojego samochodu jest prognozowana na 47 tydzień.

Sprzedawca powiedział też, że na chwilę obecną nie ma sygnałów, żeby samochód miał się nie wyprodukować w tym roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności