Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem o włos od podpisania umowy w Listopadzie ale jak usłyszałem od dealera że w związku z produkcją i odbiorem samochodu po nowym roku nie jest mi w stanie zagwarantować rabatów ani terminu realizacji to się szybko wyleczyłem. Jestem w stanie dużo zrozumieć ale sytuacja w której między innymi finalna cena jest nie znana w momencie podpisywania umowy jest dla mnie nie do zaakceptowania. W związku z tym poszedłem do Audi i finalnie podpisałem umowę bodajże 28 Grudnia. Dzisiaj odebrałem telefon z informacją iż samochód jest już przygotowany i uprzejmie zapraszają po odbiór :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widać w premium się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2019 o 23:07, enriquez napisał:

Przesunęli mi ciule jedne produkcję z 11 na 14 tydzień :(

 

no niby 3 tygodnie, ja z 9 na 27 tydzien, a chwile poźniej poprawili na 23 tydzień. Jak tylko pojawi się cennik passata FL to bede sie decydować czy czekać dalej na zamówienie z października 2018 czy składać nowe na FL. Audi A4 z takim samym wyposażeniem kosztuje ok 40k PLN więcej  i nie jest tak duzym autem w środku jak passat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Tomek85 napisał:

no niby 3 tygodnie, ja z 9 na 27 tydzien, a chwile poźniej poprawili na 23 tydzień. Jak tylko pojawi się cennik passata FL to bede sie decydować czy czekać dalej na zamówienie z października 2018 czy składać nowe na FL. Audi A4 z takim samym wyposażeniem kosztuje ok 40k PLN więcej  i nie jest tak duzym autem w środku jak passat.

Ilość miejsca w środku to faktycznie jedyna rzecz która mnie do końca nie przekonywała chociaż wymiary zewnętrzne pomiędzy passatem a A4 są bardzo zbliżone. Z drugiej strony patrząc przez pryzmat przestrzeni dla pasażerów i kierowcy lepiej wybrać Skodę Superb która jest tańsza od Passata i w bezpośrednim porównaniu wygrywa w kilku kategoriach. Inna sprawa że w moim przypadku gdy wybierałem auto na 2-3 lata z myślą zmiany po tym okresie najlepszą ofertę na stół położyło Audi mimo zdecydowanie największej wartości początkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawie kupiłem ale po obejrzeniu nowości w fl jednak zamówie fl

najbardziej licze na to ze 2.0 tsi 190 nie bedzie w kosmicznej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lift jest faktycznie lepszy, ale będzie o kilkanaście tysięcy droższy... Dlaczego? Bo taka będzie różnica pomiędzy rabatami jakie będzie można otrzymać w tych dwóch autach. "Starego" będzie można kupić z rabatem kilkunastotysięcznym, a nowego już kilkutysiecznym (o ile w ogóle będzie na początku rabat).

Za lifta będzie można lepszą cenę uzyskać dopiero podczas wyprzedaży rocznika, ale w pierwszym roku i tak nie będzie aż tyle, co było pod koniec 2018.

Jednakże wersja z przed liftu trochę mniej atrakcyjna... więc dylemacik jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam stały rabat, wiec u mnie dylematu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, wojtoo napisał:

ja mam stały rabat, wiec u mnie dylematu brak

Jak to można rozumieć? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Info z dzisiaj od dealera z okolicy Wawy.

Passatów przed liftem już nie da się zamówić.

Nowy cennik na wersje FL otworzy się najwcześniej  przełom marzec/kwiecień.

Dostawy w wersji optymistycznej po wakacjach.

 

Dodatkowo :

Tiguan oczekiwanie 6-9 miesięcy

Arteon to samo 6-9 miesięcy.

 

 

Handlują tym co mają zachomikowane na placu ....

 

Edytowane przez Miszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znowu obsuwa na kolejny tydzień z 14 na 15 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.02.2019 o 13:37, Robadv13 napisał:

Wyglada na to że u mnie idzie zgodnie z planem (W5). Dostałem VIN wg niego „Production date 2019-02-04”. Mam nadzieje ze niedługo opuści fabrykę. 

Samochód dotarł do dealera w zeszły piątek. Jako że to flota i procedury wewnątrz firmy swoje trwają jestem umówiony na odbiór na wtorek 5-go 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie przesunięty z 9 na 23, i teraz znowu na 27 tydzień..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć nie ma DSG nagle. Ręce opadywujom ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2019 o 14:57, Robadv13 napisał:

Samochód dotarł do dealera w zeszły piątek. Jako że to flota i procedury wewnątrz firmy swoje trwają jestem umówiony na odbiór na wtorek 5-go 

Odebrałem 5-go marca czyli po 5 mc od zamówienia. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój termin na tydzień 15 właśnie się zablokował. Żadnych już zmian nie może być. Wynika z tego, że potrzebowali 3 miesięcy na produkcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiony dzisiaj elegance 2.0 190 TSI, planowany termin produkcji 35 tydzien (ostatni tydzien sierpnia)

 

ile zwykle czeka sie na dostarczenie i rejestracje/ubezpieczenie pojazdu od momentu wyprodukowania?

mam zatwierdzony termin i chcialem oszacowac kiedy moge spodziewac sie odbioru pojazdu od dilera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń wynika, że minimum 2 tygodnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie chciałem się przywitać jak również  zapytać jak u was czas oczekiwania na B8 po FL, mam zamówiony samochód koniec września ale do dzisiaj nie mam potwierdzonego terminu produkcji. Ostatnia prognoza na 51 tydzień ale nie ma gwarancji, że nie będzie dalszej obsuwy. Możliwe, że termin przesunie się na 2020 a wtedy wg dealera ma już wejść nowy wyższy cennik... 

Edytowane przez avente

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, avente napisał:

Na wstępie chciałem się przywitać jak również  zapytać jak u was czas oczekiwania na B8 po FL, mam zamówiony samochód koniec września ale do dzisiaj nie mam potwierdzonego terminu produkcji. Ostatnia prognoza na 51 tydzień ale nie ma gwarancji, że nie będzie dalszej obsuwy. Możliwe, że termin przesunie się na 2020 a wtedy wg dealera ma już wejść nowy wyższy cennik... 

chyba lecą w kulki, może coś znajdziesz na placu...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wejdzie wyższy cennik to dealer czy importer bierze to na siebie. Tak było u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności