Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 24.10.2018 o 10:34, Starl0rd napisał:

Czekam niecierpliwie na twoją recenzje jak to jeździ. Pod koniec Listopada lub już w Grudniu ma być cennik na 2019. Samochód chciałbym zmienić gdzieś w połowie roku tak więc łudze się że jakbym zamawiał około Marca to miałbym jeszcze lepsze rabaty przed liftowe :)

Co się zaś tyczy silnik 2.0 TSI 190 to na 99% nie będzie go w wersji przedliftowej. Cennik po liftowy ma się pojawić około Czerwca i tam paleta silników benzynowych ma być rozszerzona o 2.0 190 i 272.

Starl0rd, właśnie odebrałem auto i już spieszę z wrażeniami. Ponieważ Passat miał być na grudzień, a okazało się, że będzie na luty, zrezygnowałem z tego zamówienia i poszukałem auta z placu w całej Polsce.

Z Passatami słabo (bo chciałem znowu R-Line) więc wybrałem Arteona 1,5 TSI DSG i uważam, że to był bardzo dobry zakup. Wygląd i przede wszystkim wrażenia z jazdy są jednak dużo lepsze, gdyż auto jest niższe, szersze i dłuższe, a to powoduje, że lepiej się prowadzi i jest do tego lepiej wyciszone (również zawieszenie). Lepiej się człowiek w nim czuje ? no i cieszy wreszcie zmiana modelu. 

Jeżeli chodzi o silnik 1,5 w przypadku Arteona miałem jeszcze większe obawy bo jest cięższy o 200 kg od Passata i wolniejszy do 100 km/h o 0,5 sek. 

No i... uważam, że jest na prawdę ok. Jeździ się bardzo dobrze, a pozytywne wrażenia potęguje skrzynia DSG i generator dźwięku silnika. Wiem, nie którzy tego nie lubią, ale mi to nie przeszkadza, a nawet fajnie brzmi i nie ma wstydu jak kogoś się wiezie ? Użycie takiego generatora w tak dużym samochodzie z jednak małym silnikiem to dobra decyzja. 

Za rok jak będę zamawiał kolejnego Arteona (mam nadzieję, że już z konfiguratora) myślę, że też wezmę właśnie ten silnik (tylko chciałbym, żeby była to wersja R-Line), a to potwierdza, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przemawia za tym również frajda jak się patrzy na spalanie. Zrobiem 500 km i uzyskałem przy normalnej jeździe 7 l./100 km, a jak się silnik ułoży to jeszcze na pewno będzie lepiej. Wyłączanie cylindrów niezauważalne, a spalanie na tak duże auto rewelacyjne.

Wiem, że 2,0 190 km jest lepszy, (też taki chciałem, jednak brak było w ofercie), ale na tą chwilę myślę, że ten silnik mi w zupełności wystarczy (i piszę to nawet, jak w dwóch poprzednich Passatach miałem 1,8 180 km). Po prostu stosunek elastyczności do kosztów jest bardzo dobrze uzyskany. 

Jeździłem kiedyś Passatem 1,4 125 km manualem przez rok i stwierdzam, że do tego modelu to gigantyczna różnica. 

Także podsumowując, ja jestem mega zadowolony z tej decyzji i myślę,  że ten silnik w lżejszym Passacie też "zawalidrogi" z niego nie zrobi... Jeżeli Passat nie ma generatora dźwięku, to nie wiem ewentualnie jakie będą wrażenia dźwiękowe... 

Oczywiście forum Passata nie opuszczam, bo jest fajne i są tu fajni ludzie ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2018 o 13:00, [email protected] napisał:

Starl0rd, właśnie odebrałem auto i już spieszę z wrażeniami. Ponieważ Passat miał być na grudzień, a okazało się, że będzie na luty, zrezygnowałem z tego zamówienia i poszukałem auta z placu w całej Polsce.

Z Passatami słabo (bo chciałem znowu R-Line) więc wybrałem Arteona 1,5 TSI DSG i uważam, że to był bardzo dobry zakup. Wygląd i przede wszystkim wrażenia z jazdy są jednak dużo lepsze, gdyż auto jest niższe, szersze i dłuższe, a to powoduje, że lepiej się prowadzi i jest do tego lepiej wyciszone (również zawieszenie). Lepiej się człowiek w nim czuje ? no i cieszy wreszcie zmiana modelu. 

Jeżeli chodzi o silnik 1,5 w przypadku Arteona miałem jeszcze większe obawy bo jest cięższy o 200 kg od Passata i wolniejszy do 100 km/h o 0,5 sek. 

No i... uważam, że jest na prawdę ok. Jeździ się bardzo dobrze, a pozytywne wrażenia potęguje skrzynia DSG i generator dźwięku silnika. Wiem, nie którzy tego nie lubią, ale mi to nie przeszkadza, a nawet fajnie brzmi i nie ma wstydu jak kogoś się wiezie ? Użycie takiego generatora w tak dużym samochodzie z jednak małym silnikiem to dobra decyzja. 

Za rok jak będę zamawiał kolejnego Arteona (mam nadzieję, że już z konfiguratora) myślę, że też wezmę właśnie ten silnik (tylko chciałbym, żeby była to wersja R-Line), a to potwierdza, że bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Przemawia za tym również frajda jak się patrzy na spalanie. Zrobiem 500 km i uzyskałem przy normalnej jeździe 7 l./100 km, a jak się silnik ułoży to jeszcze na pewno będzie lepiej. Wyłączanie cylindrów niezauważalne, a spalanie na tak duże auto rewelacyjne.

Wiem, że 2,0 190 km jest lepszy, (też taki chciałem, jednak brak było w ofercie), ale na tą chwilę myślę, że ten silnik mi w zupełności wystarczy (i piszę to nawet, jak w dwóch poprzednich Passatach miałem 1,8 180 km). Po prostu stosunek elastyczności do kosztów jest bardzo dobrze uzyskany. 

Jeździłem kiedyś Passatem 1,4 125 km manualem przez rok i stwierdzam, że do tego modelu to gigantyczna różnica. 

Także podsumowując, ja jestem mega zadowolony z tej decyzji i myślę,  że ten silnik w lżejszym Passacie też "zawalidrogi" z niego nie zrobi... Jeżeli Passat nie ma generatora dźwięku, to nie wiem ewentualnie jakie będą wrażenia dźwiękowe... 

Oczywiście forum Passata nie opuszczam, bo jest fajne i są tu fajni ludzie ?

Dzięki za informację :) Niestety u mnie też przez ten czas wiele się zmieniło i finalnie głównie ze względów finansowych ale nie tylko wybrałem Audi A4 w APL. Wersja w miarę podstawowa z wyposażeniem za około 20K. W tym miejscu muszę wszystkich uczulić iż w Audi płaci się dosłownie za wszystko i żeby odzwierciedlić wyposażenie podstawowe z Passata Comfortline trzeba nieźle sypnąć groszem. Odnośnie silnika to trochę loteria bo tak samo jak u Ciebie 150KM ale z pojemoności 2.0 (nowość w gamie silnikowej VAG :)). Odbieram gdzieś około Marca/Kwietnia więc napewno zdam relację.

Forum również nie opuszczam bo kto wie czy w przyszłości nie wrócę do Passata. Inna sprawa to wiele miłych wspomnień i tych nie miłych oczywiście też :) W sumie to myślę czy by w przyszłym roku nie skoczyć na jakiś zjazd aby oddać ostatni hołd. Poza tym muszę nabić trochę przebiegu bo mi potencjalny kupiec nie uwierzy że auto z 2015 a 40K przejechanych nie ma :)

Edytowane przez Starl0rd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Starl0rd napisał:

Dzięki za informację :) Niestety u mnie też przez ten czas wiele się zmieniło i finalnie głównie ze względów finansowych ale nie tylko wybrałem Audi A4 w APL. Wersja w miarę podstawowa z wyposażeniem za około 20K. W tym miejscu muszę wszystkich uczulić iż w Audi płaci się dosłownie za wszystko i żeby odzwierciedlić wyposażenie podstawowe z Passata Comfortline trzeba nieźle sypnąć groszem. Odnośnie silnika to trochę loteria bo tak samo jak u Ciebie 150KM ale z pojemoności 2.0 (nowość w gamie silnikowej VAG :)). Odbieram gdzieś około Marca/Kwietnia więc napewno zdam relację.

Forum również nie opuszczam bo kto wie czy w przyszłości nie wrócę do Passata. Inna sprawa to wiele miłych wspomnień i tych nie miłych oczywiście też :) W sumie to myślę czy by w przyszłym roku nie skoczyć na jakiś zjazd aby oddać ostatni hołd. Poza tym muszę nabić trochę przebiegu bo mi potencjalny kupiec nie uwierzy że auto z 2015 a 40K przejechanych nie ma :)

Na pewno Audi to bardzo dobry wybór. Cieszę się, że przez problemy z zakupem Passata udało nam się przesiąść do zgoła innych pojazdów. Wszystkiego dobrego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.12.2018 o 18:40, [email protected] napisał:

Na pewno Audi to bardzo dobry wybór. Cieszę się, że przez problemy z zakupem Passata udało nam się przesiąść do zgoła innych pojazdów. Wszystkiego dobrego ?

Tak trochę poza tematem ale dzisiaj podpisałem umowę na Audi i uprzejmy sprzedawca z uśmiechem na ustach stwierdził iż system pokazuje mu produkcję na 6 tydzień 2019. Oczywiście wiem że to inne modele, inne silniki, ksrzynie itp ale zastanawiam się co powoduje taką dużą różnicę w czasie oczekiwania pomiędzy markami. Czy przypadkiem nie dochodzi tutaj priorytetyzacja dla klientów z marki premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało tego sprzedają, to i terminy mają szybsze. Proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie jest taka informacja ze wystepuję silnik 2.0 TSI 150 KM ? wiem ze Policja chyba ma cos takiego w Transporterach ale nigdzie nie znalazlem informacji o tym wariancie w Audi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, M77 napisał:

gdzie jest taka informacja ze wystepuję silnik 2.0 TSI 150 KM ? wiem ze Policja chyba ma cos takiego w Transporterach ale nigdzie nie znalazlem informacji o tym wariancie w Audi

Tutaj znajdziesz garść informacji prosto z konfiguratora. Zamówienia można było składać od końca Listopada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mnie volkswagen załatwił. Zamówienie złożone w październiku 2018 z datą produkcji na koniec marca 2019, a dzis telefon (koniec stycznia), że wstrzymana produkcja wszystkich passatów i nowy termin na 27 tydzień (lipiec 2019). Czekać na samochód 10 miesięcy... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Tomek85 napisał:

ale mnie volkswagen załatwił. Zamówienie złożone w październiku 2018 z datą produkcji na koniec marca 2019, a dzis telefon (koniec stycznia), że wstrzymana produkcja wszystkich passatów i nowy termin na 27 tydzień (lipiec 2019). Czekać na samochód 10 miesięcy... 

Za to pewnie będziesz miał już po lificie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem info, że produkcja mojego będzie w tygodniu 11/2019. Zamówiony fizycznie 9 stycznia... Więc może jednak nie wszystkich.

Edytowane przez enriquez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, enriquez napisał:

Ja dzisiaj dostałem info, że produkcja mojego będzie w tygodniu 11/2019. Zamówiony fizycznie 9 stycznia... Więc może jednak nie wszystkich.

mi diler powiedział, że informacje od VW są zdawkowe, do końca kwietnia na pewno wstrzymana jest produkcja, a że mój jest z terminem na lipiec to pewnie i tak nie wejdzie w produkcje bo wtedy jest zmiana pod FL i fabryka stoi. Zastanawiam sie nad zmianą na Arteona, niby czekac trzeba 4 miesiące ale jak tu mieć do nich zaufanie... 

Edytowane przez Tomek85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Tomek85 napisał:

ale mnie volkswagen załatwił. Zamówienie złożone w październiku 2018 z datą produkcji na koniec marca 2019, a dzis telefon (koniec stycznia), że wstrzymana produkcja wszystkich passatów i nowy termin na 27 tydzień (lipiec 2019). Czekać na samochód 10 miesięcy... 

Można wiedzieć jaką specyfikację zamówiłeś ? Dziwne ze zamawiając w październiku dostałeś termin aż na marzec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Highline 1.5 DSG z dodatkami za 20k typu pakiety, dźwiękochłonne szyby, easy open, active info display, elektryczne fotele, discovery media

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój konfig po prostu nie uzyska homologacji. Stąd usunięcie z produkcji. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozmawiałem dziś z centrala VW na Polske i poki co dostałem informacje, że w Q1 2019 wprowadzają facelift. Co z realizacją zamówień złożonych przed 23.01.2019, kiedy jeszcze można było składać tego się niestety nie dowiedziałem... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś zdecydowałem się zadzwonić do dealera i spytać o status mojego zamówienia.  Wcześniejszy termin 5 tydzień 2019 nie zmienił się. Status: zatwierdzony do produkcji ( lub jakoś podobnie.  Zobaczę za 2 tygodnie czy zmieniło się na „w produkcji”. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem pismo od VW Polska z informacja, że termin produkcji mam przesunięty z 9 na 23. Termin ten może jeszcze ulec zmianie. Potwierdzenie terminu będzie miało miejsce na 3 tygodnie przed produkcją.

Co do FL to na 28 tydzień jest planowane rozpoczęcie produkcji, wiec powinienem sie załapać jeszcze na obecna wersje (z odpowiednimi rabatami)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to że u mnie idzie zgodnie z planem (W5). Dostałem VIN wg niego „Production date 2019-02-04”. Mam nadzieje ze niedługo opuści fabrykę. 

Edytowane przez Robadv13
Brak przecinka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesunęli mi ciule jedne produkcję z 11 na 14 tydzień :(

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności