Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Ponoć mają napisać oficjalne pismo o możliwość sprzedaży tym klientom, którym nie dotrzymano terminu w tym roku w takiej samej cenie w roku przyszłym (z rabatem conajmniej 18.000), bo takich osób jest dużo i są lekko podirytowani. Ale czy to przejdzie, niewiadomo. Ja mogę w razie czego zrezygnować z odbioru i oddadzą mi całą zaliczkę, ale co z tego... Kiepskie zakupy w tym roku. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba sobie poczekam na lifting, jak się to już wszystko uspokoi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat poszukiwania auta dostałem info od przemiłego Pana z Szewczyka że konkretny rabat jest mi w stanie zaoferować dopiero w styczniu 2019 mimo że cennik na przyszły rok już posiada. W związku z tym pojechałem dzisiaj do Audi aby poznąć tę słynną "przewagę dzięki technice". Chciałem się trochę przygotować odnośnie cen ale niestety konfigurator na stronie jako najniższy dostępny silnik pokazuje 2.0 TFSI 190KM. Cennika w postaci pliku Audi od 2-3 lat już nie udostępnia na stronie. Podchodzę więc do kolejnego przemiłego dostawcy i mówię że chciałbym poznać cenę i dostępność bazowego A4 z silnikiem 1.5 ponieważ z tego co wiem 1.4 wycofywany jest z całej grupy VAG. W tym miejscu sprzedawca nieźle mnie zaskoczył ponieważ powiedział że w tym modelu nie będzie tego silnika a wspomniane 1.4 zostanie zastąpione przez 2.0 TFSI 150KM, który prawdopodbnie jest zupełnie nową konstrukcją. Dopłata do wspomnianego 2.0 w stosunku do 1.4 o tej samej mocy to około 1300 złotych :) Nie wiem jak będzie wyglądała dostępność tego silnika u innych marek w grupie ale podobno może nie być tak różowo ponieważ nowa polityka VAG mówi o tym aby troszeczkę bardziej róznicować jednoski dla danej marki. Wygląda więc na to że ma to na celu utrudnienie bezpośrednich porównań. Kolejna ciekawostka którą mnie kupili to komfortowy kluczyk którym możemy otworzyć auto bezdotykowo. Oczywiście ze względów bezpieczeństwa i techniki "na walizkę" nie chciałbym tego ale było mi szkoda ponieważ w pakiecie z tym było dużo innych fajnych funkcji. Wtedy uprzejmy Pan wytłumaczył mi że od niedawna w menu samochodu mogę sobię sam tę funkcję wyłączyć kiedy tylko będę chciał. Finalnie auto wyszło mi około 30 tysięcy drożej niż passat natomiast biorąc pod uwagę leasing APL rata wychodzi taka sama :) Oczywiście gołym okiem widać i czuć że w A4 mamy mniej miejsca natomiast jeżeli chodzi o wykończenie i detale to nie ma nawet co porównywać. Jutro wybieram się na jazdę testową i jeżeli moja druga połowa przeżyje mniej miejsca z tyłu to mój wybór padnie na auto z Ingolstadt. W przypadku złożenia zamówienia pod koniec Listopada auto będzie do odbioru w Styczniu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2018 o 16:10, [email protected] napisał:

 Właśnie dostałem info od dilera, że produkcję mojego Passata (1,5 Tsi Dsg) przesunięto z pocztątku grudnia na początek lutego! Zamawiałem samochód na początku września i maksymalne grudniowe rabaty związane z wyprzedażą rocznika na których mi zależało właśnie przepadły... ??

Pojawiło się światełko w tunelu. Dzisiaj diler do mnie dzwonił i powiedział, że termin produkcji mojego auta znowu się przesunął, ale tym razem na 51 tydzień tego roku. Więc może się jeszcze uda odebrać z maksalmymi rabatami. Zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2018 o 17:42, Starl0rd napisał:

 biorąc pod uwagę leasing APL rata wychodzi taka sama :) Oczywiście gołym okiem widać i czuć że w A4 mamy mniej miejsca natomiast jeżeli chodzi o wykończenie i detale to nie ma nawet co porównywać. 

 

No właśnie Audi Perfect Lease jest całkiem korzystny (choć to tez Volkswagen Bank). Co prawda dzięki temu nie ma co liczyć na rabaty dilerskie (przynajmniej jeśli chodzi o klienta nieleasingowego). Cenników nie ma na stronie, ale dzięki za przypomnienie, bo prosiłem dilera o przesłanie na maila takiego dla kilku modeli (jeśli mają do własnego uzytku).

Ja jako osoba prywatna (nie przedsiebiorca) zrobiłem sobie konfigurację A4 allroad TSFI 272KM - cena z killunastoma dodatkami (podobnymi jak w Passacie Highline z kilkoma dodatkami) wyszła mi ok 250 tys zł (bazowa to bodajze 203 tys zl) i tu zaskoczenie, bo przy podobnych parametrach kredytowych jak w B8 rata miesięczna wychodzi 1500zl brutto, gdzie przy duzo tańszym a podobnie wyposażonym pasku wychodzi ok 1800-2000zl brutto.

Dlatego już od dłuższego czasu chodzi mi po głowie Allroad jako następne auto za 3 lata:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka wpłata własna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam na kalkulacje na nowy silnik natomiast  przy następujących założeniach:

- 2.0 TFSI 190KM

- 36 miesięcy

- 0% wpłaty

- 20K rocznie

- wartość katalogowa 184K (w APL nie ma rabatów)

Rata wychodzi 1749 PLN Netto. Do tego muszę doliczyć GAP za kwotę 2200 PLN łącznie za cały okres trwania umowy. W przyszłym miesiącu będzie cennik dla 2.0 150KM i jestem więcej niż pewien że podlicząjąc wszystko wyjdzie mi poniżej 2K brutto bez wkładu własnego. Porównując do kalkulacji VW to miałbym większą ratę przy passacie za 125K niż przy A4 za 184K:)

PS: Ubezpieczenie 2,7%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem wyliczenie przy cenie A4 Allroad ok 250tys zł:

- 20% wkładu

- limit 25tys km

- 36 miesięcy 

I tu rata brutto wychodzi tak jak pisalem wyzej ok 1500zl (jesli dobrze kojarze to już z ubezpieczeniem 2.7%)

Przy tych samych parametrach za B8 rata jest wyższa o kilkaset zł.

Tylko po tym okresie audi do zwrotu bo cena po 3 latach taka jak za nowego "golego" highline'a a w APL nie ma trzeciej opcji rozłożenia raty balonowej na kolejne raty, tylko spłata całkowita lub zwrot do dilera.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, biokd napisał:

Ja robiłem wyliczenie przy cenie A4 Allroad ok 250tys zł:

- 20% wkładu

- limit 25tys km

- 36 miesięcy 

I tu rata brutto wychodzi tak jak pisalem wyzej ok 1500zl (jesli dobrze kojarze to już z ubezpieczeniem 2.7%)

Przy tych samych parametrach za B8 rata jest wyższa o kilkaset zł.

Tylko po tym okresie audi do zwrotu bo cena po 3 latach taka jak za nowego "golego" highline'a a w APL nie ma trzeciej opcji rozłożenia raty balonowej na kolejne raty, tylko spłata całkowita lub zwrot do dilera.

 

trochę słabo, za podobną kasę można mieć w wynajmie auto bez wpłaty własnej, z ubezpieczeniem , serwisem , oponami i limitem 20k i tez na 36 m-cy

Edytowane przez M77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M77,

A możesz podać jakieś detale?

Jakie auto/cena na rok?

Ja właśnie pozbyłem się 'paska' i rozglądam się za czymś innym - a nie chcę auta na własność. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, M77 napisał:

trochę słabo, za podobną kasę można mieć w wynajmie auto bez wpłaty własnej, z ubezpieczeniem , serwisem , oponami i limitem 20k i tez na 36 m-cy

Niby Carsmile jest jedną z takich opcji ale oprócz stałej opłaty miesięcznej jest zmienna opłata za przejechane kilometry więc jednego miesiąca może będzie 1200zl a innego może być 3000zl. Bez wpłaty własnej ciezko znalezc lepszą ofertę (oczywiście brutto). Chyba że jest jakaś firma bardzo konkurencyjna z dobrymi warunkami 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podobną sytuację przerabiam ze Skoda - w połowie września złożyłem zamówienie na SIII 2.0 TDI 190 KM DSG - auto miało zostac wyprodukowane w 47 tyg. - niestety wczoraj dowiedziałem się, że przesuwają produkcję na 51 tydz. i wysoce prawdopodobna jest utrata rabatów. Na szczęscie udało mi się znaleźć Passata b8 w Kielcach - ktoś zrezygnował z odbioru - wyposażeniowo mam praktycznie to samo tam L&K tu Highline - jedynie czego żal to wentylowanej skóry i foteli z pamięcią.. ale przynajmniej auto do odbioru w przyszłym tygodniu (jak wszystko z papierami pójdzie dobrze). 

Dealer w Kielcach nawet nie chciał podejmowac tematu zamówienia auta bo nie jest w stanie zagwarantować żadnego terminu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już po odbiorze, pomimo złego wrażenia przy wydaniu auta - pierwsze dwa dni użytkowania to 1200 km przejechanych i utwierdzenie w przekonaniu, że to był dobry wybór ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, GrandeCzewa napisał:

Ja już po odbiorze, pomimo złego wrażenia przy wydaniu auta - pierwsze dwa dni użytkowania to 1200 km przejechanych i utwierdzenie w przekonaniu, że to był dobry wybór ;)

Mozesz napisac cos o tym wydaniu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie auto wziąłem przez LeasePlan, które już miało auto gotowe i zarejestrowane ale wciąż nie wydane czyli samochód po podpisaniu umowy i dopełnieniu formalności mogłem odebrać w Warszawie u dealera. Podsunięto mi protokół do podpisania, wręczono kluczyki i Pan zapytał czy coś mi ma pokazywać czy otwierać bramę :mur:

Mam porównanie z Toyotą którą brałem dla żony w marcu i wydanie pojazdu czterokrotnie tańszego mogłoby być wzorem dla VW, nie mówiąc już o tym że nikomu nie przyszło tam do głowy by protokół odbioru dać do podpisu przed oględzinami auta.

No ale dealer auto miał sprzedane już miesiąc wcześniej to po co się starać ;)

Edytowane przez GrandeCzewa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 9.11.2018 o 00:31, GrandeCzewa napisał:

Generalnie auto wziąłem przez LeasePlan, które już miało auto gotowe i zarejestrowane ale wciąż nie wydane czyli samochód po podpisaniu umowy i dopełnieniu formalności mogłem odebrać w Warszawie u dealera. Podsunięto mi protokół do podpisania, wręczono kluczyki i Pan zapytał czy coś mi ma pokazywać czy otwierać bramę :mur:

Mam porównanie z Toyotą którą brałem dla żony w marcu i wydanie pojazdu czterokrotnie tańszego mogłoby być wzorem dla VW, nie mówiąc już o tym że nikomu nie przyszło tam do głowy by protokół odbioru dać do podpisu przed oględzinami auta.

No ale dealer auto miał sprzedane już miesiąc wcześniej to po co się starać ;)

Mógłbyś podać szczegóły finansowe oferty jaką dostałeś z LeasePlan? Napaliłem się już trochę na Audi w programie APL ale jak przeczytałem OWUL z VW Bank Polska to lekko zwątpiłem. Przesłałem dokumenty do mojego radcy prawnego ale prawdopodobnie zrezygnuje stąd będę musiał szukać jakiejś alternatywy np w postaci Passata poza VW Bank :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warunki w innej firmie beda bardzo pobobne. Porownywalem i przy zwrocie pojazu praktycznie wszedzie obowiazuja te same tabelki z obostrzeniami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kriss555 napisał:

Warunki w innej firmie beda bardzo pobobne. Porownywalem i przy zwrocie pojazu praktycznie wszedzie obowiazuja te same tabelki z obostrzeniami

W tym wypadku nie chodzi mi o zwrot pojazdu a procedurę w przypadku kradzieży lub szkody całkowitej. W takim przypadku VW Bank Polska może nie oczekiwać jak potoczy się sytuacja z ubezpieczycielem tylko Cię upoważnić a samemu zażądać od Ciebie spłaty całej wartości w terminie 7 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie dalej bez zmiany, passat highline 1.5 TSI zamówiony pod koniec października 2018, obecny termin realizacji (zaplanowany) na 11 tydzień 2019. Wychodzi ok 20 tygodni od zamówienia do odbioru ~5 miesięcy, trochę długo ;/

ciekawe czy zaraz nie wyjdzie 2.0 TSI z mocą 190km i sie okaże że różnica w cenie od 1.5 TSI to kilka tysięcy (co chętnie bym zrobił) a terminy realizacji zamówienia podobne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat comfortline 1.5 TSI MT zamówiony 10 października początkowa informacja od dilera: przewidywana produkcja 51 tydzień 2018. Teraz  zmieniono na 5 tydzień 2019. Czyli ponad 4 mc. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności