Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

Można zadzwonic...

 

Ja mam produkcje na ostatni tydzien lipca a zamowienie składane na poczatku maja.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwonić i dowiedzieć się czy coś się w systemie zmieniło. Ja zamawiałem pod koniec maja, termin produkcji miałem 26 tydzień i auto już jest w transporcie. Termin odbioru najpóźniej 14.07, więc powinien być na czas.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie, prawie miesiac juz mija od zamowienia auta. na zamowieniu max date 14.08.

ale nadal diler mi nie podal konkretnego terminu. to normalne? czy sie upominac?

 

wydaje mi sie ze jak bylem w salonie to mi sprzedawca mowil, ze w sierpniu fabryka nie pracuje (zeby sie spieszyc z zamowieniem oczywiscie)...

nie pamietam tylko czy chodzilo o superba czy passata (bylem na poczatku maja w obu salonach tego samego dnia), ale zakladam ze skoro oba to vag to pewnie polityka ta sama

 

czy ktos tez cos takiego slyszal? jezeli to prawda to odbior 14.08 tylko pod warunkiem ze produkcja do konca lipca...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie ze jak bylem w salonie to mi sprzedawca mowil, ze w sierpniu fabryka nie pracuje (zeby sie spieszyc z zamowieniem oczywiscie)...

nie pamietam tylko czy chodzilo o superba czy passata (bylem na poczatku maja w obu salonach tego samego dnia), ale zakladam ze skoro oba to vag to pewnie polityka ta sama

 

czy ktos tez cos takiego slyszal? jezeli to prawda to odbior 14.08 tylko pod warunkiem ze produkcja do konca lipca...

 

nie wydaje mi sie zeby sobie tak fabryka nie pracowala. zwlaszcza ze teraz wlasnie zmienili model na 2018. to nie te czasy, kazdy dzien przestoju to zajebiste koszty. zwlaszcza ze wiekszosc prac robią teraz roboty. a do tego skoro mają kolejkę na 2 miesiace to kto odpowiedzialny by sobie robil przestój - bo lato i urlopy? no bez przesady. nie slyszalem od dawna zeby takie numery ktos robil bo to czysta strata kasy dla nich

w ich interesie jest tak zaplanowac urlopy na caly rok - zeby produkcja byla plynna. w globalnym interesie nie ma urlopow na lato. to nie te czasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwiłbyś się ile fabryk staje w sierpniu na 2 tygodnie, to łatwiejsze i tańsze niż urlopy w trakcie roku i szukanie zastępstw dla pracowników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym takie przerwy wykorzystuje się aby robić przegląd maszyn oraz ewentualnie wprowadzać zmiany na linii produkcyjnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że fabryki maja przerwy wakacyjne. Tyle że nie cały miesiąc a 2 tygodnie. W każdym salonie skody i vw mi to mowili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze sie i wykorzystuje na przeglady techniczne itp - ale nie 2 tygodnie albo miesiac. bo to jest żywa strata dziesiatek/setek milionów $.

pare godzin, max pare dni to mozna zrozumieć - teraz nie te czasy ze sie takie fabryki zamyka. bo produkcja idzie ciągła, i pewnie jak robia przeglądy to po kolei - w kazdym miejscu fabryki - tak zeby nie odcinać innych produkcyjnych dzialow - ktore spokojnie w tym samym momenciem moga nadal produkowac/montowac itp.

 

skoro jak zamawialem auto 3.06 diler nic nie wspominal o przerwach w fabryce a 3x mowil jak to koles jedzie na szkolenie do niemiec, to wg mnie nie ma takich przerw - albo nie powinny sie zdarzyc do 14.08 daty ktora mi wpisal na zaliczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze sie i wykorzystuje na przeglady techniczne itp - ale nie 2 tygodnie albo miesiac. bo to jest żywa strata dziesiatek/setek milionów $.

pare godzin, max pare dni to mozna zrozumieć - teraz nie te czasy ze sie takie fabryki zamyka. bo produkcja idzie ciągła, i pewnie jak robia przeglądy to po kolei - w kazdym miejscu fabryki - tak zeby nie odcinać innych produkcyjnych dzialow - ktore spokojnie w tym samym momenciem moga nadal produkowac/montowac itp.

 

skoro jak zamawialem auto 3.06 diler nic nie wspominal o przerwach w fabryce a 3x mowil jak to koles jedzie na szkolenie do niemiec, to wg mnie nie ma takich przerw - albo nie powinny sie zdarzyc do 14.08 daty ktora mi wpisal na zaliczce.

Kupujesz jako konsument czy przedsiębiorca? Nie masz informacji na zamówieniu że termin odbioru jest tylko przewidywany a nie gwarantowany? Raczej żaden dealer nie gwarantuje terminu odbioru i zabezpiecza się na wypadek poślizgu produkcji. Ja mam na zamówieniu termin odbioru do bodajże 23 lipca a już wiem że produkcja będzie dopiero na przełomie lipca i sierpnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od lat fabryki vw/audi staja na 2 tyg w sierpniu i staje produkcja samochodow. Jak sie wstrzelisz w przetwe w produkcji to czekasz ok 3-4 tyg dluzej. To co masz na umowie to termin orientacyjny i jest malo istotny i niewiazacy , termin to jest jak w fabryce dadza go do systemu. Nie ma regul, mozna zamiwic taka wersje ze bedzie w ciagu doslownie miesiaca a inna za trzy miesiace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w fabrykach vw/audi jest termin 3 tygodniowy, w ktorym pracownicy moga brac urlop 2 tygdniowy. Najczesciej jest to lipiec, a dla ludzi z dziecmi w wieku szkolnym jest czas do sierpnia. W tym roku tylko fabryka Porsche stanie na 3 tygdnie. W poszczegolnych fabrykach vw albo beda pracowac na 1 zmiane albo po prostu beda mniej produkowac, roznie do tego podchodza, za kazdym razem zaloga dogaduje sie z kierownictwem. Jest tez tak, ze przed okresem urlopowym pracuje dodatkowo, aby w czasie wakacyjnym miec wolne. Reasumujac, zadna fabryka w Niemczech vw/audi nie bedzie zamknieta w wakacje, tylko Porsche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze sie i wykorzystuje na przeglady techniczne itp - ale nie 2 tygodnie albo miesiac. bo to jest żywa strata dziesiatek/setek milionów $.

pare godzin, max pare dni to mozna zrozumieć - teraz nie te czasy ze sie takie fabryki zamyka. bo produkcja idzie ciągła, i pewnie jak robia przeglądy to po kolei - w kazdym miejscu fabryki - tak zeby nie odcinać innych produkcyjnych dzialow - ktore spokojnie w tym samym momenciem moga nadal produkowac/montowac itp.

 

skoro jak zamawialem auto 3.06 diler nic nie wspominal o przerwach w fabryce a 3x mowil jak to koles jedzie na szkolenie do niemiec, to wg mnie nie ma takich przerw - albo nie powinny sie zdarzyc do 14.08 daty ktora mi wpisal na zaliczce.

 

no coz - zamiast pisac co uwazasz i co ci sie wydaje poprostu zadzwon do swojego dealera i zapytaj sie czy/kiedy fabryka ma przerwe w produkcji

wcale bym sie nie zdziwil gdyby zaczeli Ci wmawiac ze napewno cie informowali o przerwie...

 

tak czy inaczej - jednorazowa przerwa w produkcji calej fabryki to wbrew pozorom bardzo dobre posuniecie dla wszystkich - nie trzeba sie dogadywac kto idzie na urlop, kto zastepuje itd. a przy okazji robi sie wszystkie prace konserwacyjne

 

a jak dealer jest obrotny to jeszcze skloni klienta do szybszej decyzji zeby "zdazyc" przed przerwa w produkcji

jak wszedlem do salonu to gosc odpowiedzial na moje 2 pierwsze pytania a potem od razu wyjechal mi z tekstem ze sugeruje zebym sie szybko decydowal bo jak nie zloze zamowienia max w ciagu miesiaca to bede czekal dluzej z powodu przerwy

 

zycze Ci zeby Twoj samochod dotrzymal terminu i wyprodukowal sie jeszcze przed przerwa (skoro inni potwierdzili ta przerwe to raczej to pewne - mysle ze na polske produkuje ta sama fabryka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od lat fabryki vw/audi staja na 2 tyg w sierpniu i staje produkcja samochodow. Jak sie wstrzelisz w przetwe w produkcji to czekasz ok 3-4 tyg dluzej. To co masz na umowie to termin orientacyjny i jest malo istotny i niewiazacy , termin to jest jak w fabryce dadza go do systemu. Nie ma regul, mozna zamiwic taka wersje ze bedzie w ciagu doslownie miesiaca a inna za trzy miesiace

 

Potwierdzam, że nie ma reguł bo ja zamawialem 2 maja, orientacyjny termin odbioru mam wpisany 31 lipca a auto może będzie już w ten piątek do odbioru. A widzę że np M77 też robił zamówienie na poczatku maja, a termin produkcji ma na koniec lipca. Więc zależy od wyposażenia, u mnie nie ma szału z dodatkowymi bajerami to i już mam auto wyprodukowane i w tym tyg powinno przyjechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. wiec u mnie jest tak - auto zamowione na początku czerwca. Tydzien produkcji potwierdzony to 31 - czyli ostatni tydzien lipca.

Odbior od dilera do 14.08 max. wiec żadna przerwa wakacyjna w fabryce - wyimaginowana czy nie - mnie nie dotyczy.

Wersja HL +pare dodatkow typu AID

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
OK. wiec u mnie jest tak - auto zamowione na początku czerwca. Tydzien produkcji potwierdzony to 31 - czyli ostatni tydzien lipca.

Odbior od dilera do 14.08 max. wiec żadna przerwa wakacyjna w fabryce - wyimaginowana czy nie - mnie nie dotyczy.

Wersja HL +pare dodatkow typu AID

W jakim mieście masz dealera? Pytam bo też mam termin produkcji na 31 tydzień i jestem ciekaw kiedy auto będzie u dealera w Poznaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tydzien produkcji potwierdzony to 31 - czyli ostatni tydzien lipca.

Odbior od dilera do 14.08 max. wiec żadna przerwa wakacyjna w fabryce - wyimaginowana czy nie - mnie nie dotyczy.

 

Trzymaj mocno kciuki, bo dwa tygodnie od produkcji do odbioru to jest mocno na styk...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Trzymaj mocno kciuki, bo dwa tygodnie od produkcji do odbioru to jest mocno na styk...

 

U mnie było niecałe 2 tygodnie. Samochód wyprodukowany 12 czy 13.06 (zaraz po zmianie na RM 2018) był dealera pod koniec następnego tygodnia. Jak byłem podpisać umowę 26.06, to już stal na placu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W jakim mieście masz dealera? Pytam bo też mam termin produkcji na 31 tydzień i jestem ciekaw kiedy auto będzie u dealera w Poznaniu.

 

Katowice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Katowice

 

Jeśli PIA to ja tam zamawialem 2 maja, produkcja ruszyla ok 12 czerwca i gdzieś przełom czerwca lipca było u dilera. Jutro odbieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem 15 maja. Samochód wyprodukowany został pomiędzy 19 a 23 czerwca (widziałem u dealera w systemie kiedy rozpoczęła i zakończyła się produkcja). Potem stał ponad tydzień do transportu. Teraz od poniedziałku stoi w Poznaniu i czeka na transport. Do odbioru będzie dopiero za 2 tygodnie - chce obejrzeć w stanie transportowym, potem przygotowanie, rejestracja przez dealera bo autko w VW leasingu i dopiero odbiór. Tak więc całość zamknie się w 2 miesiące i tydzień.

@ biokd daj znać na jakich oponach przyszedł Twój :) Jakie masz felgi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności