Skocz do zawartości
Bimbasz

Terminy realizacji zamówień B8

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy wiecie, ale cennik znów się zmienił, teraz jest taki jak w wątku o cennikach (tamten rozsyłany przez pw byl od 25 kwietnia, ten jest od 5 maja). Zmiany zdecydowanie na niekorzyść, pakiet business jest droższy w HL, spowrotem kosztuje ponad 3 koła i doszedł tam ten gówniany keyless :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ceny pakietu business się nie zmieniła. Wzrosła cena auta w wersji HL o 3k, ale dodali tam kilka rzeczy w standardzie więc jak dla mnie ok.

Niestety Keyless Acess dorzucili do pakietu business .. a niech ich szalg :[

 

Czy jak zamówiłem paska w połowie kwietnia i mam termin produkcji na koniec maja to się załapię na MY2018 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do tematu nowych kolorów, to wczoraj spotkałem nowe A4 w takim kolorze, myslicie ze to moze byc cos jak Pyrit ?

20170518_144215.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy wiecie, ale cennik znów się zmienił, teraz jest taki jak w wątku o cennikach (tamten rozsyłany przez pw byl od 25 kwietnia, ten jest od 5 maja). Zmiany zdecydowanie na niekorzyść, pakiet business jest droższy w HL, spowrotem kosztuje ponad 3 koła i doszedł tam ten gówniany keyless :/

 

Niekoniecznie na niekorzyść. Zależy od specyfikacji. Mi przy konfiguracji z tego cennika od 25 kwietnia cena wyszła 176.850 zł, natomiast wg. cennika od 5 maja 176.390 zł. Różnica 460 zł na korzyść nowego cennika więc nie duża, ale zawsze coś. Wynika to z tego, że jak się obecnie bierze pakiet business, to za pakiet easy open/easy close dopłaca się już tylko 1.230 zł, a nie 3.590 zł. Natomiast jeśli komuś nie zależy na bezkluczykowym dostępie i elektrycznej klapie, to rzeczywiście mniej korzystnie, bo chcąc nie chcąc biorąc pakiet business dostaje bezkluczykowy dostęp, który podrożył pakiet business.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

Czy jak zamówiłem paska w połowie kwietnia i mam termin produkcji na koniec maja to się załapię na MY2018 ?

 

Podobno MY2018 wchodzi od 22 tygodnia, a więc od 29 maja do 4 czerwca, więc jeśli masz na te daty termin produkcji, to może być już MY2018.

Jak długo czekałeś na podanie terminu produkcji od złożenia zamówienia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Podobno MY2018 wchodzi od 22 tygodnia, a więc od 29 maja do 4 czerwca, więc jeśli masz na te daty termin produkcji, to może być już MY2018.

Jak długo czekałeś na podanie terminu produkcji od złożenia zamówienia?

 

Byłoby miło mieć MY2018 :)

Czekałem około miesiąca na podanie terminu. W moim przypadku to dużej różnicy w cenie nie będzie. AID, DCC raz parę innych pierdół jest nadal w tej samej cenie, za to ambient light już jest w standardzie.

Zdrożał pakiet business o 200 pln w HL (co ciekawe w innych wersjach pozostała cena bez zmian :niekumam) oraz cena bazowa o 3k.

Czy w związku z tym będę musiał dopłacić różnicę czy będzie to w tej cenie którą mam na zamówieniu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Byłoby miło mieć MY2018 :)

 

Czy w związku z tym będę musiał dopłacić różnicę czy będzie to w tej cenie którą mam na zamówieniu?

 

Mój dealer twierdzi, że ostateczna cena jest ustalana w oparciu o cennik obowiązujący w momencie wydania auta. Ale z pewnością nie może być tak, że dostaniesz auto MY2017 wg cennika dla MY2018. Podejrzewam, że jeśli będziesz miał MY2018 to przeliczą cenę wg nowego cennika, ale jeśli będziesz miał MY2017, to cena będzie jak z zamówienia. Najprościej jest upewnić się u dealera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto zamawialem 2 maja wg cen MY2018. Produkcja juz zatwierdzona. Odbiór ok 10-15 lipca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Auto zamawialem 2 maja wg cen MY2018. Produkcja juz zatwierdzona. Odbiór ok 10-15 lipca.

I na kiedy masz produkcję? Też zamawiałem 2 mają, ale póki co brak terminu produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie bedzie roznić MY2018 od 2017?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na kiedy masz produkcję? Też zamawiałem 2 mają, ale póki co brak terminu produkcji.

 

Ja termin produkcji poznałem już jakieś 7-10 dni od zamówienia auta. W zasadzie nie dopytywałem o niego, ale chciałem zmienić kolor ..chyba nawet po tygodniu i już nie mogłem, bo był wyznaczony termin produkcji.

Ogólnie auto do Polski przyjechało po niecałych 2 miesiącach. Zamówione 23 marca ..4-7 maja produkcja ..do Poznania dojechał ok 15 maja. Teraz czekam na sprowadzenie go z Poznania do mojego miasta do salonu, najwyraźniej musi to potrwać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w MY2018 są nowe systemy multimedialne z większymi ekranami i dotykowymi przyciskami, a ten większy jest bez pokrętł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czym sie bedzie roznić MY2018 od 2017?

 

Ceną:) Wersja podstawowa jest droższa ale np do standardu wskoczył pakiet ambiente a pakiet business był tańszy.

Piszę "byl" bo jak zamawialem na początku maja to dla HL kosztowal 1690zl a teraz znowu kosztuje tyle co kiedyś ale Keyless wskoczył do pakietu business.

Poza tym ekran radia/nawigacji jest ze szkła i pokretel owszem nie ma ale w Discovery Pro czyli tej z dopłatą i ma ona teraz 9 cali. Natomiast w Discovery Media która jest w pakiecie Business ekran też jest większy bo ma 8 cali i są na szczęście jeszcze pokrętła:)

Co jakie są jeszcze różnice w nowym MY2018 z 5 maja to nie wiem, ja zamawialem 2 maja i był MY2018 z końca kwietnia tylko u dilera bo tego nawet na stronie VW nie było wtedy

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

I na kiedy masz produkcję? Też zamawiałem 2 mają, ale póki co brak terminu produkcji.

 

Nie wiem na kiedy wlasnie. Diler podał mi tylko że do odbioru powinno być ok 10-15 lipca. Muszę dopytac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę zrozumieć co za idiota wymyślił usb w schowku, ani to bezpieczne ani to praktyczne i zajmuje i tak już mały schowek który w b6/b7 był 2x większy . W takim aucie, a przynajmniej w HL z DPro usb powinno być przy radiu i w każdym schowku czy popielniczce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie mogę zrozumieć co za idiota wymyślił usb w schowku, ani to bezpieczne ani to praktyczne i zajmuje i tak już mały schowek który w b6/b7 był 2x większy . W takim aucie, a przynajmniej w HL z DPro usb powinno być przy radiu i w każdym schowku czy popielniczce.

 

Zgadzam się. USB powinno być "pod ręką". W B6 ten schowek w podłokietniku jest większy a także schowek przy kierownicy, ten w B8 to jakieś nieporozumienie. Obecnie jeżdżę Mondeo przez miesiąc i tu schowek z kolei jest tak głęboki i wielki że USB w ogóle nie zabiera miejsca i można tam nawet jakieś zakupy z Żabki przewozić:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie mogę zrozumieć ze nie ma ładowania indukcyjnego w składzie jest a tu brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I na kiedy masz produkcję? Też zamawiałem 2 mają, ale póki co brak terminu produkcji.

 

Dopytalem i produkcja na 23 lub 24 tydzień. Auto wyprodukować się powinno w 4-5 dni. No ale odbiór miesiąc później

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Mój dealer twierdzi, że ostateczna cena jest ustalana w oparciu o cennik obowiązujący w momencie wydania auta. Ale z pewnością nie może być tak, że dostaniesz auto MY2017 wg cennika dla MY2018. Podejrzewam, że jeśli będziesz miał MY2018 to przeliczą cenę wg nowego cennika, ale jeśli będziesz miał MY2017, to cena będzie jak z zamówienia. Najprościej jest upewnić się u dealera.

 

Twój dealer się myli (albo co diler to inaczej). Cena w momencie składania zamówienia nie zmienia się w dniu odbioru auta. Masz ja zagwarantowana, nie ważne czy po drodze zmienił się cennik. Ja już zamawialem MY2018 2 maja i cena misie nie zmieni do dnia odbioru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez kubek197878 Zobacz posta

Ja nie mogę zrozumieć co za idiota wymyślił usb w schowku, ani to bezpieczne ani to praktyczne i zajmuje i tak już mały schowek który w b6/b7 był 2x większy . W takim aucie, a przynajmniej w HL z DPro usb powinno być przy radiu i w każdym schowku czy popielniczce.

Zgadzam się. USB powinno być "pod ręką". W B6 ten schowek w podłokietniku jest większy a także schowek przy kierownicy, ten w B8 to jakieś nieporozumienie. Obecnie jeżdżę Mondeo przez miesiąc i tu schowek z kolei jest tak głęboki i wielki że USB w ogóle nie zabiera miejsca i można tam nawet jakieś zakupy z Żabki przewozić

 

należy jeszcze dodać, schowek przed pasażerem, jest taki płaski, że wejdzie tylko pare płaskich przedmiotów bo się nie domknie, miałem problem z niedużym aparatem. Do tego spieprzyli ten cupholder gdzie nie ma już co schować tylko kubki, a w b6 po złożeniu cupholdera był fajny duży schowek, zasuwany roletą. Tego szefa projektu to bym kazał wychłostać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dopytalem i produkcja na 23 lub 24 tydzień. Auto wyprodukować się powinno w 4-5 dni. No ale odbiór miesiąc później

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Twój dealer się myli (albo co diler to inaczej). Cena w momencie składania zamówienia nie zmienia się w dniu odbioru auta. Masz ja zagwarantowana, nie ważne czy po drodze zmienił się cennik. Ja już zamawialem MY2018 2 maja i cena misie nie zmieni do dnia odbioru.

 

To akurat zależy od dealera. Ja np. na zamówieniu miałem napisane, że mogą mi do odbioru podnieść cenę a ja się mogę nie zgodzić i z auta zrezygnować. Ale to tylko mogą takie postanowienia z przedsiębiorcami zastrzegać, więc jak ktoś kupuje prywatnie to ma gwarancję ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy konfigurator jest i jest pewna - zmiana poza kolorami:

 

Do Discovery Media i Discovery Media Pro - nie mozna dodac App-connet > pokazuje konflikt.

 

I teraz 3 rozwiązania:

 

- nowy konfigurator ma błąd

- trzeba kupić Discovery Pro - zeby miec App-Connect w pakiecie

- Nowy Discovery Media z MY2018 nie działa z app-connect

 

Co myślicie?

 

T

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności