Skocz do zawartości
orson06

Po wymianie na motul stuka zimny co to moze byc?

Rekomendowane odpowiedzi

Oprocz tego otworzylem korek od oleju i bylo slychac gluche stukanie w silniku. Czy to wałek?dodam ze od samego poczatku walcze z dziwnym buczeniem podczas jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oprocz tego otworzylem korek od oleju i bylo slychac gluche stukanie w silniku. Czy to wałek?dodam ze od samego poczatku walcze z dziwnym buczeniem podczas jazdy.

 

Jeśli jest to buczenie i głos przenosi się w okolice filtra powietrza to masz problem z wałkiem rozrządu. Czyli standardowa przypadłość w tych silnikach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ciekawi mnie czy ten stukot gluchy ktory wystepuje rano czy to moze byc stukot od walka w filtr? Spotkal sie ktos z takim przypadkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ciekawi mnie czy ten stukot gluchy ktory wystepuje rano czy to moze byc stukot od walka w filtr? Spotkal sie ktos z takim przypadkiem?

 

Tak ja się z tym spotkałem w swoim AVFie i kilku moich znajomych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha dzieki za porady. Po wekendzie bede walczyl z wałkiem. Tylko powiedzcie mi czy motul jest taki dobry jak piszecie? Bo po przejsciu z castrola na motula dopiero stukot sie pojawil.

Edytowane przez orson06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko powiedzcie mi czy motul jest taki dobry jak piszecie? Bo po przejsciu z castrola na motula dopiero stukot sie pojawil.

 

 

Jak od sprawdzonego dostawcy to jest git, jak z Allegro to syf ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Twojego punktu widzenia wynika, że sprawdzony przedawca sprzedający na allego oferuje SYF :wmordeZnam kilku takich, którzy sprzedają właśnie przez Allegro Motula i jest O.K. Także nie pisz głupot, że jesli z allegro to syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem olej w dosc duzej hurtowni z mojego miasta i mysle ze tam podroby nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam kilku takich, którzy sprzedają właśnie przez Allegro Motula i jest O.K. Także nie pisz głupot, że jesli z allegro to syf.

 

 

Dobra tylko zwróć uwagę jakie ceny są czasami za Motula na Allegro a jakie u dostawcy z tego forum. Nadal brak podejrzeń? Skądś ta niska cena sie musi brać. A jak wiadomo ludzie kupują towar bo tańszy niż w innym miejscu ;) Dla autora - dla pewności możesz zmienić raz jeszcze olej + filtr i zobaczyć co się będzie dziać. Nie musisz tego robić oczywiście, to tylko upewnienie się czy to wina oleju czy nie - jakbyś zmieniał jednak to zalej czym tam uważasz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Acha dzieki za porady. Po wekendzie bede walczyl z wałkiem. Tylko powiedzcie mi czy motul jest taki dobry jak piszecie? Bo po przejsciu z castrola na motula dopiero stukot sie pojawil.

 

wałek(jeśli to wałek) nie wytarł Ci się od tego że motula zalałeś, tylko dlatego że już swój przebieg przerobił. Zbieg okoliczności że akurat po zmianie oleju stukot się pojawił.

 

edit:

po co olej nowy zlewać? żeby być min 140zł w plecy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wałek(jeśli to wałek) nie wytarł Ci się od tego że motula zalałeś, tylko dlatego że już swój przebieg przerobił. Zbieg okoliczności że akurat po zmianie oleju stukot się pojawił.

 

edit:

po co olej nowy zlewać? żeby być min 140zł w plecy?

 

Michał słuszna uwaga. Olej nie ma nic do tego. Proces wycierania wałka postępował już wcześniej a zmiana oleju to tylko przypadek. Poczytaj:

http://forum.vw-passat.pl/threads/90268-Dziwne-Stuki-w-silniku-AVF/page4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz wymieniał wałek to zwróć uwagę na stan innych elementów współpracujących bo zapewne czeka Cie również i ich wymiana tak było u mnie. Szykuj 2500 zl :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie tak wydaje. Moze poprostu motul swoimi dodatkami jakos wplynal na uwydatnienie juz wutartego walka. Mam nadzieje ze to walek bo powoli przyswajam mysl ze trzeba wydac te 2 tys ale mam nadzieje ze po tym zabiegu stukot zniknie bo jak nie to juz nigdy nie kupie vw..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to wada fabryczna tego silnika jest on niedostecznie dosmarowany i sie wyciera z upływem km na liczniku często przekręconym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tez mi sie tak wydaje. Moze poprostu motul swoimi dodatkami jakos wplynal na uwydatnienie juz wutartego walka. Mam nadzieje ze to walek bo powoli przyswajam mysl ze trzeba wydac te 2 tys ale mam nadzieje ze po tym zabiegu stukot zniknie bo jak nie to juz nigdy nie kupie vw..

 

Kupiłeś passata który ma pewnie ponad 400tyś km zrobione cudów nie ma.

Ludzie kupują diesle przekonani że mają 200tyś a potem okazuje się że pada dwumas, wałek, gniazda pompek w głowicy, turbo itp. Dziwne co? Przecież 1.9 TDI VW to nieszniszczalny silnik

Ale wiadomo lepiej się jeździ autem które ma połowę realnego przebiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat mysle ze trafilem z przebiegiem bo auto bylo sprawdzane w aso i przebieg 220 potwierdzili bo wczesniejszy wlasciciel serwisowal paska tylko ze srednio co 2 lata bywal w aso. Masterunio akurat temat z walkami pokazuje ze 200 tys to duzo na walek. Dwumas tez wytrzymalosci nie ma tak duzej jak w starym afn. Szczerze nawet przy 400 tys nie powinno robic problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli poprzedni właściciele wymieniali olej longlife co 30-50tyś km to po dekadzie takie są tego efekty. To nie jest 2.5 V6 ze słynnymi wycierającymi się wałkami, w PD wałek powinien wytrzymać tyle co sam silnik pod warunkiem stosowania dobrych olejów z normą 505.01 lub 506.01 i wymianą co 15000 km lub 1 rok.

Edytowane przez Fenio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale to są właśnie konsekwencje serwisu long life najczęściej.

Dojdzie do tego np jakaś słabsza partia wałków w danym okresie produkcji i pozamiatane.

Olej w tym momencie nie był winny tylko te dziadowskie LL serwisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl stosowany aral LL. A do avf bedzie pasowac walek kolbenschmidt 50006304? To jest najlepszy zamiennik?

Popychacze ina 420 0209 10? Jeszcze panewki, uszczelniacz walka i co jeszcze przy okazji?

Rozrzad zmieniny 15 tys temu to musze stosowac npwy pasek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odezwij się do mnie na pw jutro z vinem.

Pomogę Ci Kuba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności