Skocz do zawartości
orson06

Po wymianie na motul stuka zimny co to moze byc?

Rekomendowane odpowiedzi

o, nie no tyle to nie posmigalem na czystym oleju

 

Poprzednie auto co miałem to olej zlewałem po 10tyś km jak nowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

W koncu udalo mi sie nagrac tak filmik aby ten dzwiek byl slyszalny dobrze

https://youtu.be/0U-xCyFKmMQ

 

Zauwazcie ze najbardziej slychac ten dzwiek jak stalem daleko od komory silnika. Jak nasluchiwalem komore to mam wrazenie ze to moze wydobyc sie z 1 cyl i ze to popychacz. Co to jest wg Was drodzy forumowicze?

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Co do plukanek silnika to grubo zastanawialem sie. Ale wg mnie w tdi jestbtroche problem poniewaz ten preparat ma silne dodatki czyszczace a przeciez nie caly olej nie schodzi z silnika czesc zostaje w glowicy i kanalikach olejowych chlodnicy oleju i teraz zalewasz nowy olej do tego co zostalo i mysle ze w tym momencie jest mozliwe aby silnik po pewnym czasie zatarl sie jak za duzo preparatu pozostalo. Takie moje zdanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj, jaki filtr oleju zalozyles? Ja kilka wymian borykalem sie ze stukaniem popychaczy. Dawniej jezdzilem na castrolu i filtrze filtrona i w zimie potrafil nawet 40sekund stukac na zimnym. Najpierw zmienilem filtr na marke Mann i byla znaczaca poprawa, auto stukalo tylko kilka sekund w zimie. Pozniej zmienilem olej na motul i teraz w zimie na duzym mrozie sauto stuka 1-2 sekundy, a do tego dzwiek nie jest raki meliczny. Jesli u Ciebie autko zaczelo stukac po motulu to jest to mega dziwna sytuacja. U mnie dodatkowo autko pozera mniej oleju miedzy wymianami. Jesli chodzi o filtry fiiltrona tobz tego co przeczytalem na naszym forum maja mniejsza przepustowosc od manna i zanim pompa popchnie olej na caly uklad smarowania mija troche czasu. Napisz jaki filtr zalozyles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do filtra to mam mistafa wczesniej tez taki mialem i nie bylo problemu. Ogolnoe tragedii nie ma tylko wolalbym znac wasza opinie co to moze byc?

Edytowane przez orson06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

W koncu udalo mi sie nagrac tak filmik aby ten dzwiek byl slyszalny dobrze

https://youtu.be/0U-xCyFKmMQ

 

Jak dla mnie to ten dźwięk wydaje się być podobny do objawów jakie są przy zużytej dwumasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mozliwe. Tym bardziej ze dzwiek najbardziej slyszalny z tylu auta natomiast przy silnik u stojac o wiele mniej slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Co do filtra to mam mistafa wczesniej tez taki mialem i nie bylo problemu. Ogolnoe tragedii nie ma tylko wolalbym znac wasza opinie co to moze byc?

 

Hmm, marka tunezyjska od 2011 na rynku PL. Nie twierdze, że to na 100% filtr, ale sprawdziłbym to na Twoim miejscu. Przez jaki czas po uruchomieniu stuka silnik? Jak się rozgrzeje to odpala normalnie, bez stukania?

Ja też jezdiłem na filtronie i nie stukało, aż w końcu coś musieli zmienić w tych filtrach i zaczęlo stukać.

Na tym filmie to niewiele słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Charakterystyka dzwieku jest taka ze wystepuje co ok 1 s" ? Na filmiku słychać że raczej 5 albo nawet 10Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cieply to odpala ok,moc ok nie stuka.zaczyna jak troche postoi

Edytowane przez orson06

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi stac albo cala noc albo ok 8 h jak jestem w pracy. Postukuje tak do momentu az troszke sie silnik rozgrzeje. Dzis mialem wrazenie ze postukuje wraz ze wzrostem obrotow jak musiałem po pracy ruszyc pod gorke. Stuk wmacnial sie jak silnik byl obciazony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otworz sobie maske i przysluchaj sie czy to nie stuka gora silnika. Ja mialem identyczne objawy i przyczyna byl marny filtr oleju. Zmien na Mann, koszt 20-25 pln, wiec nie ryzykujesz duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprzednie auto co miałem to olej zlewałem po 10tyś km jak nowy ;)

 

I jeszcze powiedz że majac diesla to po 10 tys olej wyglada jak nówka.

Wybacz ale naprawde czasami czytając takie wypowiedzi to rece opadaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze powiedz że majac diesla to po 10 tys olej wyglada jak nówka.

Wybacz ale naprawde czasami czytając takie wypowiedzi to rece opadaja.

 

Poważnie mówię. Silnik jaki to był to 2.0 benzyna 8V (kod silnika ADY). Auto miało ~180tyś przebiegu potwierdzonego przez ASO.

 

W dieslu to inna liga - wlewasz nowy,odpalasz na chwilę i już jest czarny ;)

 

Gdybym tak nie miał to bym głupot nie wypisywał. Jeszcze jakieś wątpliwości masz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Wedlug was ten stukot pasuje charakterystyka do popychacza,dwumasu,panewki, czy jeszcze cos innego?

 

https://youtu.be/0U-xCyFKmMQ

 

Ale już pytałeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witajcie.

Wedlug was ten stukot pasuje charakterystyka do popychacza,dwumasu,panewki, czy jeszcze cos innego?

 

https://youtu.be/0U-xCyFKmMQ

 

Niestety telefon nie oddaje tego co usłuszysz na żywo. Podniosłeś maskę tak jak pisałem?

Stukot dochodzący z popychaczy będzie dość dobrze slyszalny, szczegolnie po odkręceniu korka wlewu oleju, bo popychacze sa zaraz pod nim i usłyszysz taki metaliczny stukot, który później ustanie wiec będziesz wiedział na 100%.

Jesli dalej nie będzisz pewny, nagraj filmik na wolnych obrotach do tej pory aż stukot ustanie. Mozesz zbliżyć telefon do silnika przy otwartym i zamkniętym korku, a w międzyczasie przygazować. Z tego filmu co nagrałeś to ciężko coś wywnioskować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci stuka popychacz to nie wina oleju tylko popychacza, puszcza olej i tyle trzeba wymienić. O ile to popychacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest opcja zeby stukal dol silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzis zmienialem filtr powietrza i przy okazji odpalilem auto na zdjetym dokocie powietrza i mam wrazenie ze te pukanie na zimnym wlasnie dochodzi z filtra. Jak sie rozgrzeje to troszke ciszej jest. Jest to mozliwe zeby az tak bylo slychac? I ze ten dzwiek bardziej slyszalny z tylu silnika niz przodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności